Μάλτα Μαλτα-καλοκαιρι

ULVER

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
απλα...παντου!!
Καλημερα,εχει παει κανεις μαλτα καλοκαιρι?
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ούτε εγώ έχω πάει, αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα για τη μαγευτική μάλτα...:D

για πείτε για πείτε...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
H Μαλτα ειναι μονο για stopover!!!!! Ακομα και το Dubai μπροστα της φανταζει ονειρεμενο!!!:haha::haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Έχω πάει Μάλτα Οκτώβριο και δε θα τη σύστηνα για καλοκαιρινές διακοπές: Πολύ κτισμένη με τεράστιες ξενοδοχειακές μονάδες και ελάχιστες παραλίες: αναλογία κοσμου ανα τετραγωνικό μέτρου στην παραλία εφιαλτική.
Ενώ θα την πρότεινα μια χαρά για ένα τριήμερο ή τετραήμερο τέλος Σεπτέμβρη με Οκτώβρη: τέλειος καιρός, η Βαλέττα υπέροχη το ίδιο και η παλιά πρωτεύουσα του νησιού την πανέμορφη Mdina και ο κόσμος πολύ λιγότερος.
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Καλημερα,εχει παει κανεις μαλτα καλοκαιρι?
Για τις παραλιές της δεν έχω πολλά να σου πω, αυτές που πήγα ήταν μικρές σχετικά και κοντά στη Βαλέττα. Οι top ήταν στην άλλη πλευρά του νησιού αλλά η πρόσβαση εκεί ήταν λίγο δύσκολη χωρίς αυτοκίνητο (τα λεωφορεία τους είναι παμπάλαια σε γενικές γραμμές, ωραία για φώτο αλλά ένα μας εγκατέλειψε λόγω βλάβης στη μέση του πουθενά μες στο καταμεσήμερο).

Θυμίζει αρκετά ελληνικό νησί όσον αφορά τις παραλίες οπότε από αυτή την άποψη, δεν πρέπει να είναι από τους top προορισμούς σου...

Αυτό που αξίζει πραγματικά στη Μάλτα είναι η παλιά πολή (MDina), η Βαλέττα, τα κάστρα των ιπποτών κτλ, μια "μεγαλο"γραφία της Ρόδου...

Ντόπιοι μου είπαν ότι και το Gozo είναι πολύ όμορφο αλλά δεν είχα χρόνο για να πάω.
 

GaMaToS

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Ζηλανδία
μην πας για πανω απο 5 μερες δεν νομίζω πως αντέχετε πολύ το καλοκαίρι ... κάποιος είπε stop over και Σεπτ και συμφωνω απόλυτα μαζί του...

αν εισαι γυναίκα οι μαλτέζοι καλοί από ότι ψηφισε η γυναικεία παρέα μου
αν είσαι άντρας ... την πάτησες!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom