Μαρόκο Πληροφορίες για Μαρακές

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
Ελαφριά δόση περιπέτειας :)
Μάλλον είναι πολύ αρνητικός με αυτή τη χώρα και δίνω λάθος πληροφορίες, οπότε δεν ξαναγράφω μην σας μπερδεύω :)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για θέματα ασφαλείας δεν πήγαμε Νότιο Αφρική ενώ ήμασταν έτοιμοι. Είναι κάποιο προορισμοί που για μένα απλά δεν πας με μικρά παιδιά. Ινδία επίσης για μένα δεν πας ούτε για πλάκα. Η Βρωμιά πιστεύω χτυπάει κόκκινο εκεί

Για άτομα που τους αρέσει η περιπέτεια το Μαρόκο ίσως να είναι πολύ καλό.
Συγγνώμη, έχεις ταξιδέψει σε 29 χώρες (αυτές που φαίνονται στο χάρτη σου) και γράφεις αυτά που γράφεις (τα παραπάνω, δηλαδή) ?
 

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
Το περίεργο που είναι?
Να διευκρινίσω ότι δεν είχα πάντα παιδί μαζί μου σε όλα μου τα ταξίδια (σιγά μην πήγαινα Rio De Janeiro παντρεμένος)
Απλά όταν έχεις και ένα μικρό παιδί (και σε 1 μήνα άλλο ένα) επιλέγεις με διαφορετικά κριτήρια τα ταξίδια σου. έχω μείνει και σε σπίτι χωρίς νερό και ρεύμα (βγάζαμε νερό από το πηγάδι για να λουστούμε) και πέρασα φανταστικά, αλλά εάν μου έλεγες τώρα να πάω δεν θα το έκανα. Όταν μεγαλώσουν τα παιδιά πολύ ευχαρίστως να τα έστελνα μόνα τους να ζήσουν και αυτά τις ίδιες εμπειρίες ή και καλύτερες, αλλά όχι τώρα (λες να γέρασα πολύ?)
 

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
δεν μου είπες όμως γιατί απόρησες για αυτά που γράφω!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
ο καθένας το θέμα ασφάλειας ίσως το εκλαμβάνει διαφορετικά! Εγώ πάντως στο Μαρακές δεν αισθάνθηκα καθόλου ανασφαλής παρόλο που περπατούσαμε βράδυ στα όχι και καλά φωτισμένα στενάκια, συχνάζαμε σε μέρη που πήγαιναν μόνο ντόπιοι.. Εγώ πάντως το Μαρόκο το λάτρεψα..
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Σκεφτόμαστε να πάμε τον χειμώνα ένα τριήμερο (3 βράδια) με το μωρό μας και ένα φιλικό ζευγάρι στο Μαρακές. Η μικρή μας θα είναι 23 μηνών τότε. Θα μείνουμε σε μεγάλο ξενοδοχείο εκτός Μεδίνας και μπορεί να κάνουμε μια ημερήσια εκδρομή στην Essaouira. Εσείς που πήγατε πρόσφατα τι εικόνα έχετε; θα πηγαίνατε με μωρό-νήπιο;
Είναι γενικά συνεργάσιμη και έχουμε πάει ήδη δύο ταξίδια Ευρώπη και το καλοκαίρι θα πάμε Αμερική. Αλλά Αφρική δεν έχουμε πάει ποτέ ούτε εμείς και δεν έχω καθόλου εικόνα για το τι να περιμένω.. Ευχαριστώ!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Nα πας και θα περασεις τελεια..Δεν εχω μωρο, αλλα ειδα πολλα παιδια τουριστων εκει το Δεκεμβρη που πηγα..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το διατροφικό περιβάλλον δε θα το έλεγα ασφαλές για ένα μωρό, θέλει πολλή προσοχή.
 

Giorgos67890

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μαρακές
Καλησπέρα σας, και καλως σας βρηκα. Πρόκειται να ταξιδέψω Μαρακές, μέσα Νοεμβρίου. Είναι καλή εποχη από αποψη καιρού και θερμοκρασιών??? Και αν ξέρει κάποιος να μου προτεινει κάποιο raid που έμεινε προσφατα??? Εχω δει αρκετά στο νετ αλλά δεν έχω καταλήξει ακομα. Σας ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom