Μαρόκο Πληροφορίες για Μαρακές

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Καλησπέρα σας, και καλως σας βρηκα. Πρόκειται να ταξιδέψω Μαρακές, μέσα Νοεμβρίου. Είναι καλή εποχη από αποψη καιρού και θερμοκρασιών??? Και αν ξέρει κάποιος να μου προτεινει κάποιο raid που έμεινε προσφατα??? Εχω δει αρκετά στο νετ αλλά δεν έχω καταλήξει ακομα. Σας ευχαριστώ
Για την εποχή δεν ξερω γιατί είχα πάει Ιούνιο. Από διαμονη προτείνω ανεπιφύλακτα το riad dar nouba το οποίο ήταν ευρύχωρο, πολύ καθαρό, με πολύ ωραίο σπιτικό πρωινό και πολύ φιλόξενους ιδιοκτήτες
Καλά να περασετε
 

Giorgos67890

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μαρακές
Για την εποχή δεν ξερω γιατί είχα πάει Ιούνιο. Από διαμονη προτείνω ανεπιφύλακτα το riad dar nouba το οποίο ήταν ευρύχωρο, πολύ καθαρό, με πολύ ωραίο σπιτικό πρωινό και πολύ φιλόξενους ιδιοκτήτες
Καλά να περασετε
Σε ευχαριστώ πολύ. Απλά θέλω να σιγουρευτω αν είναι καλή εποχή μέσα Νοεμβρίου.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Riad les jardins Mandaline, 1 χλμ με τα πόδια βόρεια απ' την κεντρική πλατεία σε ένα στενό δίπλα στον κεντρικό πεζόδρομο που συνδέει την πλατεία με το σταθμό λεωφορείων Bab Doukala, καλό μου φάνηκε, φυσικά έχε υπόψη ότι τα ριάντ υπολείπονται σε παροχές, πρωινά κτλ σε σχέση με αντίστοιχης τιμής ξενοδοχεία.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Εγώ είχα πάει τέλη Οκτωβρίου όπου το πρωί είχε πολύ ζέστη και το βράδυ χρειαζόσουν σίγουρα ένα μπουφανακι ή ζακέτα. Ένα πολύ καλο riad που μείναμε ήταν το Riad Calista κοντά σχετικά στην πλατεία ατμοσφαιρικό καθαρότατο με σχετικά καλο πρωινό
 

Giorgos67890

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μαρακές
Ξενοδοχείο η riad στο Μαρακες??? Κάποια πρόταση από άτομα που εχουν επισκεφθεί το Μαρακες???
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Είχα πάει μέσα Νοεμβρίου. Μια χαρά ζέστη, με καλοκαιρινά ρούχα. Είχαμε μείνει σε ριαντ μεσα στην παλιά πόλη, υπέροχο, δυστυχώς δεν θυμάμαι όνομα, πάνε οκτώ χρόνια. Μέναμε Καζαμπλάνκα, μας ήρθε η όρεξη για εκδρομή στο Μαρακες, σερφαραμε στο ίντερνετ και το κλείσαμε δυο-τρεις μέρες πριν. ..Όλα υπέροχα, ελπίζω να σου αρέσει, ευχαρίστως ξαναπηγαινα.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Ξενοδοχείο η riad στο Μαρακες??? Κάποια πρόταση από άτομα που εχουν επισκεφθεί το Μαρακες???
Καλημέρα. Κατά την άποψη μου, σαφέστατα, riad! Ζεις όλη τη μαγεία μέσα στη παλιά πόλη, ξυπνώντας κ παίρνοντας πρωινό μέσα σε μια εσωτερική αυλή ενός riad. Έμεινα στο riad dar nouba. Απέχει 15 λεπτά με τα πόδια από την jemaa el Fna. Είμαι παρά πολύ καθαρό, ήσυχο, με πολύ ωραίο χειροποίητο πρωινό κ ωραια διακόσμηση. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Καλά να περασετε
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κι εγώ συμφωνώ με την επιλογή riad. Και στην ατμοσφαιρική μεδίνα θα είστε και πιο καλό σέρβις λογικά θα έχετε. Εκτός αν θέλετε αρκετούς και μεγαλυτερους κοινόχρηστους χώρους, μεγαλύτερες πισίνες κλπ. Επειδή έχω μείνει και στα δύο, όταν έφτασα στο ξενοδοχείο μετά από διαμονή σε riad μου κακοφανηκε. Έχω μείνει στο riad 72 και με άφησε με πολύ καλές εντυπώσεις.
 

Giorgos67890

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μαρακές
Καλησπέρα, διάβαζα κάποιες κριτικές και σχόλια σχετικά με το καινουργιο αεροδρόμιο του Μαρακες, και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει επισκεφτεί τον τελευταίο καιρό το Μαρακες να μας πει την εμπειρία του από το συγκεκριμένο αεροδρόμιο. Ευχαριστώ!!!
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
@Giorgos67890, θα σου είχα απαντήσει, αλλά θάλασσα και Δεκαπενταύγουστος. Δύσκολα κάθεσαι στον Η/Υ.

Το αεροδρόμιο του Μαρακές είναι υπερσύγχρονο και πεντακάθαρο. Βέβαια μου έκανε εντύπωση, ότι από το αεροπλάνο πήγαμε στο αεροδρόμιο με τα πόδια. Βολικό. Ήταν πολύ μικρή απόσταση.

23.JPG


24.JPG


25.JPG


26.JPG


27.JPG


28.JPG
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom