1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Μαρόκο Μαροκο - Απλες Καθημερινες Ερωτησεις :-)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αφρική' που ξεκίνησε από το μέλος axinos scout, στις 26 Ιουνίου 2012.

1. soudianos

soudianos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Βερακρούζ
    Για όποιον ενδιαφέρεται
    Aπό Μενάρα αεροδρόμιο για την Εσσαουίρα με αυτοκίνητο και οδηγό γιατί θέλω να προλάβω το ηλιοβασίλεμα...μου ζητούσαν 80,100 και 120 ευρώ μόνο να πάμε. Τελικά βρήκα εταιρεία και έκλεισα με 59 τα 4 άτομα. Καθώς και με 10 ευρώ από το Riad για Μενάρα στις 0330 την ημέρα της επιστροφής μας.

Grerena likes this.
  2. Konstantinb

Konstantinb Member

Το κατακαλόκαιρο αύγουστο μήνα θα κινήσω με τα γνωστά 3ήμερα στη Μερζούγκα. Ο μόνος μου προβληματισμός είναι ένας...στο camp τη μια νύχτα θα χρειαστεί να κλείσω κάποιο luxury camp με air condition ή θα με καλύψουν και τα απλά και οικονομικά camps? Μέσω e-mail που έχω ρωτήσει 2-3 μου είπαν ότι στα απλά camp δε παίζει κλιματισμός.

3. katkats

katkats Moderator

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν. Αμερική
    Η @Nedelja είχε πάει Αύγουστο https://www.travelstories.gr/community/threads/Μαρόκο-ΙΙΙΙits-a-problem.33015/
    νομίζω είχε πάει και έρημο.

Konstantinb likes this.
  4. kipi

kipi Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ταυλάνδη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μαλδίβες
    Καλημερα, εχουμε κλεισει 10 μερες το Σεπτεμβριο για Μαρακες. Θελω να ρωτησω,αν νοικιασουμε αυτοκινητο θα μπορεσουμε να παμε στη Φεζ μεσω Ατλαντα και ερημου ,με τις απαραιτητες διανυκτερευσεις φυσικα, ή ειναι δυσκολη η οδηγηση εκει? Προτεινετε καλυτερα οργανωμενο? Ευχαριστω

5. depy!!!

depy!!! Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ινδια
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΠΕΡΟΥ - ΧΙΛΗ
    Δεν ειναι καθολου δυσκολο. Εμεις ειχαμε παει γεναρη και δε συναντησαμε κανενα προβλημα στο Μεγαλο Ατλαντα, αν εξαιρεσεις οτι υπηρχαν καθυστερησεις γιατι σε πολυ μεγαλα κομματια της διαδρομης γινονταν διαπλατυνσεις και πηγαινες με μικρη ταχυτητα. Γενικα οι δρομοι δεν ειναι κακοι.

6. kipi

kipi Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ταυλάνδη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μαλδίβες
    Σευχαριστω πολυ.

7. kipi

kipi Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ταυλάνδη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μαλδίβες
    Αν χρησιμοποησουμε ΜΜΜ (τρενα,λεωφορεια)για μονοημερες απο Μαρακες και Φεζ είναι καλη ιδεα ή δεν ειναι αξιοπιστα τα μεσα τους?

8. Dimitris11mg

Dimitris11mg New Member

Καλησπέρα σε όλους! Πρόκειται να ταξιδέψω στο Μαρακες 10/05. Σκέφτομαι ότι είναι περίοδος Ραμαζανιου. Λετε να έχω θέμα ως προς τα φαγητά - έξοδος - σπα κλπ
    ? Ευχαριστώ πολύυυυυ

9. domino

domino Member

Βίζα δεν χρειάζεσαι. Δεν έχεις άλλες χρεώσεις στο αεροδρόμιο .

48 ώρες στο Μαρακές είναι αρκετές για μένα.
    Μείνε μέσα στην παλαιά πόλη για την εμπειρία του Riad βάλε Εσσαουίρα
    η από Φες και βάλε μια μέρα Rabat πας εύκολα με τραίνο και μονοήμερη μεκνες και Volubilis

καλά να περάσετε

10. Rebequita

Rebequita Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Peru
    Προσωπικα το μαρακες δεν μου αρεσε καθόλου οποτε θα το ανταλλασα ευχαριστως με παραπανω μερες στην Εσσαουιρα ή παραπανω μερες στην Φες ωστε να δεις Μεκνες μονοημερη, ειτε να προσθεσεις Chefchaouen στο προγραμμα

11. christos18

christos18 New Member

Καλησπέρα κι από μενα, 10/5 ταξιδευω κι εγω για Μαρακές με ένα φιλο.Νομίζω λιγο παραπάνω σεβασμό σε αυτο που κανουν.Πόσες μερες θα μεινεις?

Dimitris11mg likes this.
  12. Dimitris11mg

Dimitris11mg New Member

Solo traveler οποτε καταλαβαίνεις έχω κάποιες απορίες αλλά από ότι κατάλαβα λόγω σεβασμού δε πρέπει να καταναλώσεις τροφή και ποτό μπροστά τους . 5 μέρες