Μαρόκο Πληροφορίες για Μαρόκο

kor.eleonora85

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Eπιπλέον θα ήθελα να μου πείτε ποιος ειναι ο καταλληλότερος τροπος μετακίνησης εντός Μαρόκο.
Για να πας Μερζουγκα θες 9 ωρες απο Μαρακές με αμάξι.
Στην έρημο αν πας μεμονωμένα ποιος θα σε καθοδηγήσει ώστε να δεις αυτα που πρεπει και να μεινεις εκει που πρεπει?
Τελος θα ηθελα να μου πειτε αν η Καζαμπλανκα αξιζει η οχι.
Παρακολουθώ την συζήτηση ,θα ταξιδέψω αρχές Δεκεμβρίου με σύζυγο και το 2 χρόνο με.Ξέρετε αν στα rent a car έχουν παιδικά καθησματακια? Εχει ταξιδεψει καποιος εκεί με νήπιο?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Τι έχουν πάθει όλοι με τα μωρά και τα νήπια και τα τρέχουν στις ζούγκλες και τις ερήμους; Είναι νέα μορφή τιμωρίας αν κάνουν ζαβολιές στο σπίτι;

Υ.Γ. Το νήπιο δεν πάει νηπιαγωγείο αρχές Δεκέμβρη;
 

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
Παρακαλω μην ξεφευγουμε απο το θεμα. Να απαντηθουν τα ερωτηματα μας γιατι ψαχνουμε καποια βοηθεια
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Δεν ξέρω αν έχουν καταλάβει κάποιοι ότι πάνε στο Μαρόκο όχι στην Ελβετία. Άρα δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα υπάρχουν οι παροχές που έχουν συνηθίσει σε ευρωπαϊκές χώρες.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Παρακολουθώ την συζήτηση ,θα ταξιδέψω αρχές Δεκεμβρίου με σύζυγο και το 2 χρόνο με.Ξέρετε αν στα rent a car έχουν παιδικά καθησματακια? Εχει ταξιδεψει καποιος εκεί με νήπιο?
Γενικά (κι όχι ειδικά στο Μαρόκο, για το οποίο δεν ξέρω) ανάλογα με την εταιρία, σε αρκετές περιπτώσεις στο χρεώνουν επιπλέον.
 

kor.eleonora85

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Γενικά (κι όχι ειδικά στο Μαρόκο, για το οποίο δεν ξέρω) ανάλογα με την εταιρία, σε αρκετές περιπτώσεις στο χρεώνουν επιπλέον.
Ευχαριστώ πολύ, με ενδιαφέρει να έχουν ,μη ζηταω καιγια τη χρέωση όση ειναι ,τι να κάνουμε !! :(
Δεν ξέρω αν έχουν καταλάβει κάποιοι ότι πάνε στο Μαρόκο όχι στην Ελβετία. Άρα δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα υπάρχουν οι παροχές που έχουν συνηθίσει σε ευρωπαϊκές χώρες.
Μα γι αυτό προσωπικά ρωταω για κάτι βασικο, που είναι η οδική ασφάλεια του μωρου.Όχι για παροχές που μόνο στην Ευρώπη συνηθίζονται
 

Penny--li

Member
Μηνύματα
20
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπόρα Μπόρα
καλησπέρα σε όλους,
Πλησιάζει ο καιρός που είναι να πάμε Μαρόκο.
Επειδή κοιτάω εστιατόρια και κάνω κρατήσεις για φαγητό, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κίνδυνος γαστρεντερίτιδας από cocktails σε καλά εστιατόρια?
Ξέρω ότι αποφεύγουμε νερό βρύσης, ωμά λαχανικά κλπ...αλλά με τα ποτά; Ζητάμε χωρίς πάγο;
Ευχαριστώ.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Παρακολουθώ την συζήτηση ,θα ταξιδέψω αρχές Δεκεμβρίου με σύζυγο και το 2 χρόνο με.Ξέρετε αν στα rent a car έχουν παιδικά καθησματακια? Εχει ταξιδεψει καποιος εκεί με νήπιο?
Το καλύτερο είναι να πάρετε το δικό σας μαζί. Δεν ξέρετε αν θα βρείτε ούτε σε τι κατάσταση θα είναι. Οι αεροπορικές εταιρείες συνήθως τα μεταφέρουν δωρεάν. Επιπλέον μπορείς να βάλεις το παιδάκι να καθίσει στο αεροπλάνο σ' αυτό.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Η ταξιδιωτική ασφάλιση είναι υποχρεωτική για να ταξιδέψεις στο Μαρόκο;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
καλησπέρα σε όλους,
Πλησιάζει ο καιρός που είναι να πάμε Μαρόκο.
Επειδή κοιτάω εστιατόρια και κάνω κρατήσεις για φαγητό, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κίνδυνος γαστρεντερίτιδας από cocktails σε καλά εστιατόρια?
Ξέρω ότι αποφεύγουμε νερό βρύσης, ωμά λαχανικά κλπ...αλλά με τα ποτά; Ζητάμε χωρίς πάγο;
Ευχαριστώ.
Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος,στην Αίγυπτο είναι επικίνδυνα,στο Μαροκο φαγαμε τα πάντα,ωμά και μαγειρεμένα,απλά πεινάμε εμφιαλωμένο νερο.Ποτο δεν ήπιαμε.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Παρακολουθώ την συζήτηση ,θα ταξιδέψω αρχές Δεκεμβρίου με σύζυγο και το 2 χρόνο με.Ξέρετε αν στα rent a car έχουν παιδικά καθησματακια? Εχει ταξιδεψει καποιος εκεί με νήπιο?
Επειδή μολις γύρισα αμε,ειδαμε ότι η Hertz πχ,είχε παιδικά καθίσματα.
φαμταζομαι στην κράτηση πρέπει να το ζητήσετε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom