Μαρόκο Πληροφορίες για Μαρόκο

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Καλησπέρα παιδια θα βρεθώ 20-23/12 στο Μαράκες το ξέρω δεν ειναι πολλές μέρες ουσιαστικά 2,5 φτανω απόγευμα 5 και φεύγω Δευτερα πρωί στις 7 αλλά από το τίποτα .
Θα ήθελα μερικές πληροφορίες

- Διαμονή που είναι το καλυτερο μέρος να μείνω για να είμαι κόντα σε όλα
- Από αξιοθέτα τι θα προτείνατε να δω
- Φαγητό μαγαζια
- Από αρεδορόμιο εκτός από το ταξί τι άλλες επιλογές έχω ιδιώς για το γυρισμό όπου η πτήση φεύγει 7 το πρωί

Γενικά τι θα πρέπει να προσέξω

ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Για την πρωινή πτήση δε νομίζω να έχεις άλλη επιλογή πέρα απ' το ταξί.

Την πρώτη μέρα που φτάνεις αν αισθάνεσαι πιο περιπετειώδης και θες να ταξιδέψεις με ντόπιους μπορείς αντί να πάρεις το κλασικό λεωφορείο απ' το αεροδρόμιο για το κέντρο με τα 30MAD να βγεις απ' το πάρκιν του αεροδρομίου και να πάρεις το τοπικό λεωφορείο 11 απ' τη στάση Aeroport με 4MAD. Σταματάς είτε στη στάση Koutoubia, στη δυτική είσοδο για τη μεδίνα είτε στη στάση Bab Doukala, στο σταθμό λεωφορείων. Όλα αυτά σε περίπτωση που δεν κουβαλάς αποσκευές.
 

athinapo

Member
Μηνύματα
12
Likes
25
καλησπερα , εγω θα ηθελα να ρωτησω τον ιουνιο η ζεστη ειναι ανυποφορη;
ευχαριστω!
 

themischar

Member
Μηνύματα
483
Likes
4.518
Επόμενο Ταξίδι
Έλα (μου) ντε
καλησπερα , εγω θα ηθελα να ρωτησω τον ιουνιο η ζεστη ειναι ανυποφορη;
ευχαριστω!
Σε λογικά πλαίσια σχεδόν εως τέλος του μήνα & σαφώς είναι σε συνάρτηση με το προς τα που σκοπεύεις να κινηθείς (παραθαλάσσια π.χ δε θα’χεις κανένα θέμα).
 

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Σε λογικά πλαίσια σχεδόν εως τέλος του μήνα & σαφώς είναι σε συνάρτηση με το προς τα που σκοπεύεις να κινηθείς (παραθαλάσσια π.χ δε θα’χεις κανένα θέμα).
Συμφωνώ, είχα πάει Αύγουστο και στα παράλια ήταν ακόμα και τότε καλά. Βέβαια στην Ουαρζαζάτ έβραζε ο τόπος.
 

athinapo

Member
Μηνύματα
12
Likes
25
Σε λογικά πλαίσια σχεδόν εως τέλος του μήνα & σαφώς είναι σε συνάρτηση με το προς τα που σκοπεύεις να κινηθείς (παραθαλάσσια π.χ δε θα’χεις κανένα θέμα).

Ευχαριστω για την απαντηση Μαρακες ειναι ο προορισμος!Για την μικρη μου αδερφη ανησυχω περισσοτερο, αν θα μπορει αν αντεξει την ζεστη , ειναι 10!
 

themischar

Member
Μηνύματα
483
Likes
4.518
Επόμενο Ταξίδι
Έλα (μου) ντε
Ευχαριστω για την απαντηση Μαρακες ειναι ο προορισμος!Για την μικρη μου αδερφη ανησυχω περισσοτερο, αν θα μπορει αν αντεξει την ζεστη , ειναι 10!
Άρα, ο προγραμματισμός είναι για το τέλος του μήνα.
Παρ' όλα αυτά πιστεύω πως θα' σται Ο.Κ (πέρσι για παράδειγμα την ίδια εποχή, στο Μαρακές, είχε γύρω στους 28c, όχι πως αυτό λέει από μόνο του κάτι).
Καλή οργάνωση.
 

athinapo

Member
Μηνύματα
12
Likes
25
Άρα, ο προγραμματισμός είναι για το τέλος του μήνα.
Παρ' όλα αυτά πιστεύω πως θα' σται Ο.Κ (πέρσι για παράδειγμα την ίδια εποχή, στο Μαρακές, είχε γύρω στους 28c, όχι πως αυτό λέει από μόνο του κάτι).
Καλή οργάνωση.
Ευχαριστω παρα πολυ
 

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.119
Ονειρεμένο Ταξίδι
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
καλησπερα , εγω θα ηθελα να ρωτησω τον ιουνιο η ζεστη ειναι ανυποφορη;
ευχαριστω!
Εμείς πήγαμε Ιούλιο. Η ζέστη είναι αρκετή ιδιαίτερα το μεσημέρι (12-4)γι αυτο εκείνες τις ώρες καλύτερα να είσαι κάπου με κλιματισμό. . Αν θυμάμαι καλά στην έρημο είχε 47 το απόγευμα αλλα η κόρη μας δεν είχε κανενα θέμα (8 ετών). Μάλλον εμείς ζεσταθήκαμε περισσότερο. Πας σε μια χώρα με ζέστη. Οκ! Αποδέξου το και θα περάσεις πολύ όμορφα! Το πρωι και απο το απογευμα και μετά η θερμοκρασία ήταν οκ.
 

athinapo

Member
Μηνύματα
12
Likes
25
Εμείς πήγαμε Ιούλιο. Η ζέστη είναι αρκετή ιδιαίτερα το μεσημέρι (12-4)γι αυτο εκείνες τις ώρες καλύτερα να είσαι κάπου με κλιματισμό. . Αν θυμάμαι καλά στην έρημο είχε 47 το απόγευμα αλλα η κόρη μας δεν είχε κανενα θέμα (8 ετών). Μάλλον εμείς ζεσταθήκαμε περισσότερο. Πας σε μια χώρα με ζέστη. Οκ! Αποδέξου το και θα περάσεις πολύ όμορφα! Το πρωι και απο το απογευμα και μετά η θερμοκρασία ήταν οκ.
ευχαριστω πολυ ! Για την μικρη ανυσηχουσα περισσοτερο εμεις οι μεγαλοι μπορουμε να κανουμε υπομονη ειδικα σε ταξιδι :)
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Καλή χρονιά και καλά ταξίδια! Θέλω να κάνω το tour Μαρακές-Μερζουγκα-Μαρακές , έχετε άποψη για κάποιο καλό πρακτορείο; Έχω βρει το Gboo Morocco Tours κ το Red City Tours, γνώμες; Επίσης με ίντερνετ στο κινητό τι πακέτα υπάρχουν;
 

Tracer

Member
Μηνύματα
64
Likes
108
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βολιβία Χιλή Αργεντινή
Καλή χρονιά και καλά ταξίδια! Θέλω να κάνω το tour Μαρακές-Μερζουγκα-Μαρακές , έχετε άποψη για κάποιο καλό πρακτορείο; Έχω βρει το Gboo Morocco Tours κ το Red City Tours, γνώμες; Επίσης με ίντερνετ στο κινητό τι πακέτα υπάρχουν;
Καλησπέρα, χρησιμοποιησα το red city tours και είναι μια χαρά αν ψάχνεις κάτι οικονομικό και δεν σε πολυνοιάζουν οι ανέσεις. Για ίντερνετ μου έδωσαν απ το ξενοδοχείο μια κάρτα sim της orange και έβαλα με 5 ευρώ ίντερνετ για μια εβδομάδα που ήταν υπεραρκετό. Νομίζω με 10 ευρώ σύνολο είσαι οκ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom