Μαρόκο Πληροφορίες για Μαρόκο

christos84

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Καλησπέρα. Κάπου εκεί κυμαίνονται οι τιμές για όλο το πακέτο, αλλά εξαρτάται βέβαια και από τι σου παρέχει ο καθένας, π. χ. στην δική μου περίπτωση είχε και ημιαδιατροφή και φυσικά εξαρτάται από την ποιότητα των ξενοδοχείων. Μπορείς να κάνεις μια επαφή με τον οδηγό που είχα και να δεις τι θα σου πει. Αν έχεις την εφαρμογή whatsapp μπορείς να επικοινωνησεις σε αυτό το νούμερο +212610165164 αλλιώς μπορείς να μπεις και στην ιστοσελίδα του και να στείλεις εκεί μήνυμα www.gboomoroccotours.com

Προτίμησε αν θες να του στείλεις βραδινές ώρες, τέτοια ώρα π. χ. γιατί την ημέρα δουλεύει για να έχεις μια πιο άμεση απάντηση.
Θα του στείλω αμεσως, δεν χάνω κάτι, σε υπερευχαριστω!
 

Elenakjohn

Member
Μηνύματα
5
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Καλημέρα!!!! Έχω κανονίσει ταξίδι στο Μαρόκο τον Νοέμβριο... Μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος αν γνωρίζει κάτι για τον καιρό? Για να ξέρω τι πράγματα θα πάρω μαζί μου! Ευχαριστώ!!!!!
 

Dimspace23

Member
Μηνύματα
39
Likes
32
Καλημέρα!!!! Έχω κανονίσει ταξίδι στο Μαρόκο τον Νοέμβριο... Μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος αν γνωρίζει κάτι για τον καιρό? Για να ξέρω τι πράγματα θα πάρω μαζί μου! Ευχαριστώ!!!!!
Κατά την διάρκεια της μέρας θα χρειαστεί να έχεις μαζί σου και κοντομανικα μπλουζάκια, εννοείται και μπουφάν για το βράδυ εγώ πέρυσι το Νοέμβριο είχα πάρει ενα δερματινο μαζι μου και κάποια πουλόβερ και ήμουν οκ. Βέβαια είχα μείνει στο Βόρειο τμήμα της χώρας, οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω για Μαρακές και έρημο. Εσσαουίρα πάντως που πήγα τον Αύγουστο το βράδυ ήθελες σίγουρα ζακέτα.
 

Valia1990

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, εχουμε κανίσει τα παντα για το ταξίδι στο Μαρακες με τον συντροφο μου και τελευταια στιγμη ειδαμε στην κρατηση του ξενοδοχείου οτι λεει οτι δεν δέχονται ζευγάρια που δεν ειναι παντρεμένα!? Εχει καποιος σχετικη εμπειρια ? Οντως ζητανε εγγραφο γάμου για να μεινεις στο ίδιο δωμάτιο?
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Καλησπέρα, εχουμε κανίσει τα παντα για το ταξίδι στο Μαρακες με τον συντροφο μου και τελευταια στιγμη ειδαμε στην κρατηση του ξενοδοχείου οτι λεει οτι δεν δέχονται ζευγάρια που δεν ειναι παντρεμένα!? Εχει καποιος σχετικη εμπειρια ? Οντως ζητανε εγγραφο γάμου για να μεινεις στο ίδιο δωμάτιο?
Το έγγραφο γάμου στα ελληνικά ????? χα χα χα!!!! Βάλτε από μια βέρα και πάτε!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Δε μου ζήτησαν σε καμιά πόλη στο Μαρόκο έγγραφο γάμου ούτε σε ριάντ ούτε σε ξενοδοχείο δυτικής αλυσίδας.
 

Dimspace23

Member
Μηνύματα
39
Likes
32
Καλησπέρα, εχουμε κανίσει τα παντα για το ταξίδι στο Μαρακες με τον συντροφο μου και τελευταια στιγμη ειδαμε στην κρατηση του ξενοδοχείου οτι λεει οτι δεν δέχονται ζευγάρια που δεν ειναι παντρεμένα!? Εχει καποιος σχετικη εμπειρια ? Οντως ζητανε εγγραφο γάμου για να μεινεις στο ίδιο δωμάτιο?
Προφανώς εννοεί τα Μαροκινά ζευγάρια, επειδή στο Μαρόκο απαγορεύονται οι προγαμιαίες σχέσεις. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, εκτός βέβαια εάν ο σύντροφος σου είναι Μαροκινός...
 

Chris33

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
επειδη θα κανω την διαδρομή μαρακες προς φες μεσω μερζουγκα κάποια προταση για εταιρία ενοικίασης αυτοκινήτου που να μην ζηταει πιστωτική εκτος του YACOUT TOURS?Επίσης ξερει κάποιος αν ισχύει το ευρωπαικο διπλωμα?
 

georgia_0

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα και καλως σας βρηκα ολους!
Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις οσον αφορα το Μαροκο που θελω να επισκεφτω εγω και η κοπελα μου. Λεμε να ταξιδεψουμε Σεπτεμβρη μιας και τοτε μας δινετε η ευκαιρια για αδεια και για περιπου.. 7 ημερες πανω κατω. Ξεκινωντας απο αθηνα Παρασκευη απογευμα-βραδυ και επιστρεφοντας Κυριακη (να ειμαστε εδω!).
Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης και θα ηθελα οποιαδηποτε αλλη συμβουλη εχετε να μου δωσετε.
1) Ποσο θα μου κοστισει περιπου το ολο συνολο; Πολυ χοντρικα!!!!! (Μιλαμε για αεροπορικα, ξενοδοχεια, επισκεψη σε ερημο με οδηγο, ψωνια μετρια και.. οτιδηποτε αλλο..)
2) Οι περιοχες που θα ηθελα να επισκεφτω ειναι οι εξης (Μαρακες, Σεφσαουεν, Φεζ, και την ερημο..) Αξιζει να επισκεφτω κατι αλλο έχοντας υποψη οτι θα μεινουμε 7 ημερες; και ποσο κατα προτιμηση να μεινω στην καθε μια;
3α) Στην ερημο που θα παμε εχει κατι camps για να κατασηκωσεις. Εκει θα χρειαστουμε sleeping bag? Λογω του οτι κοιμουνται ολοι στα ιδια κρεβατια. Διορθωστε με αν κανω λαθος.
3β) Ειναι προτιμοτερο να παμε με οδηγο στην ερημο; απο οικονομικης αποψης και θεμα χρονου Ή με Μεσα Μεταφορας;
4) Ειναι προτιμοτερο να τα μετατρεψουμε εδω τα λεφτα μας ή εκει;
5) Οτιδηποτε αλλο που πρεπει να εχουμε στο μυαλο μας ή να γνωριζουμε, επισκέπτοντας αυτην τη χωρα.

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας
 

giannisTzon

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Παιδιά καλησπέρα.
Θα παμε και μεις Μαρόκο. Θέλω να ρωτήσω κάτι γιατί από ότι διάβασα οποιος πρότεινε για έρημο ελεγε απο Μαρακές ή Φεζ κα πίσω.
Είδαμε κάτι εκδρομές που ξεκινάνε απο Μαρακές πας έρημο (απο Μερζούγκα) και καταλήγεις Φες. Την διαδρομή αυτή την έχει κανει κανένας σας; Αξίζει;
Το σκεφτόμαστε γιατι φτανουμε Μαρακές και φευγουμε απο Μαρακές. Οποτε αν παμε με αυτη την εκδρομή στην Φες μπορουμε να νοικιασουμε αμαξι (αφοθ δουμε την Φες) και να γυρισουμε χωρις να χασουμε πολυ χρόνο

Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom