Μεξικό Μεξικό - Πληροφορίες για Yucatan

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
PS πω πω καλοκαίρι 2008 ήταν τελευταία φορα εκεί...πέρασαν 10 ! ! ! ! ολόκληρα χρονια...
Άστα να πάνε..Καλοκαίρι του 2006 εγώ..:shock::shock: Βλέπω βίντεο με το δεκάχρονο τότε πιτσιρίκι μου που τώρα είναι εύζωνας!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπερα! Μεταξυ Isla Mujeres, Cozumel, Holbox, ποια 2 θα διαλεγατε; Κριτηρια ειναι η φυσικη ομορφια και πλουτος, αρχαια(αν υπαρχουν), υποθαλλασιες δραστηριοτητες, και λιγοτερη δυνατη τουριστικοτητα.
Ευχαριστω!
Θα έλεγα οπωσδήποτε Holbox για λιγότερους τουρίστες και mega resorts, θα σου φανεί κάπως πιο αυθεντικκό από τα άλλα δύο. Από κει και πέρα θα επέλεγα και isla mujeres αλλά η γνώμη μου βασίζεται στην προ ετών επίσκεψή μου εκεί και στο Cozumel. Το Cozumel ήταν σαν μικρογραφία της playa del Carmen, είναι πολύ μεγάλο, θες αυτοκίνητο να το γυρίσεις. Επίσης τις ημέρες που δέχεται κρουαζιερόπλοια γίνεται κακός χαμός και οι τιμές είναι ανεβασμένες. Το mujeres επίσης δέχεται day trippers από Κανκούν, αλλά μου άρεσε πιο πολύ, παρόλο που έχει μόνο μια παραλία που αξίζει, είναι μικρό και το γυρίζεις με golf cart, έχει το υποβρύχιο μουσείο, τον ύφαλο garrafon...snorkel tours εχουν όλα και αν πας τη σωστή εποχή θα πετύχεις φαλαινοκαρχαρίες στο holbox.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
χωρίς να έχω πάει στα αλλα το cozumel μου είχε αρέσει παρα πολύ...είχαμε νοικιάσει μηχανάκι k κάναμε τον γύρο (σχετικά)...σταματήσαμε σε 2-3 φανταστικές παραλιες για μπάνιο, σε κάνα δυο beach bar για φαγητό κλπ....άξιζε τον κόπο
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εύζωνας? εσύ καλά είσαι...εγώ τι να πω? εμενα ακόμα στα τρία (σχεδόν) είναι...αντί για cozumel, daquiri και Mojitoooo, θα αρκεστώ σε κάνα babyhotel να τον κυνηγάω στον παιδότοπο...
 

SarahYo

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα ομάδα

Σκεφτόμαστε να οργανώσουμε ένα ταξίδι 3 βδομάδες σε Γιουκατάν/Μπελιζ κ ίσως Γουατεμάλα με το αγόρι μου γύρω από Χριστούγεννα/Πρωτοχρονιά.

Η ερώτηση και ανησυχία μας είναι το μπάτζετ για κάτι τέτοιο- ειδικά στη Χριστουγεννιατικη σεζόν...

Πολύ-πολύ χοντρά πόσο κοστίζει ένα ταξίδι προς τα κει και ποια είναι τα μεγαλύτερα έξοδα π θα πρεπε να αποφύγουμε?

Έχω
ταξιδέψει Ν.Α. Ασία για παρόμοιο διάστημα άλλα οι εκεί χώρες φαίνονται φθηνότερες.(πχ. αεροπορικά 600-800 ευρω, 10-15 ευρώ σε χοστελ κ 3-5 ευρώ το γεύμα σε εστιατόριο)...

Χμμμ...
 

Panos1978

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπέρα ταξιδιώτες-σες!
Προγραμματίζουμε με την κοπέλα ένα ταξίδι-όνειρο στο Μεξικό κατά το διάστημα από 18-8 μέχρι 2-9. Περιοχές επίσκεψης θα είναι η CDMX (πιθανότατα 19 με 22-8 )και το Γιουκατάν. Υπάρχει καποιος απο το κοινό που θα βρίσκεται εκεί σε αυτές τις ημερομηνίες; Θα μπορούσαμε να ανταλλαξουμε απόψεις , άλλα και ακόμα καλύτερα να έχουμε μια ελληνική παρέα ώστε να αιθανόμαστε αμφότεροι πιο ασφαλείς ειδικά στη CDMX.
Με θερμούς χαιρετισμούς!
Viva Mexico!
Panos
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.909
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
καλησπέρα ταξιδιώτες-σες!
Προγραμματίζουμε με την κοπέλα ένα ταξίδι-όνειρο στο Μεξικό κατά το διάστημα από 18-8 μέχρι 2-9. Περιοχές επίσκεψης θα είναι η CDMX (πιθανότατα 19 με 22-8 )και το Γιουκατάν. Υπάρχει καποιος απο το κοινό που θα βρίσκεται εκεί σε αυτές τις ημερομηνίες; Θα μπορούσαμε να ανταλλαξουμε απόψεις , άλλα και ακόμα καλύτερα να έχουμε μια ελληνική παρέα ώστε να αιθανόμαστε αμφότεροι πιο ασφαλείς ειδικά στη CDMX.
Με θερμούς χαιρετισμούς!
Viva Mexico!
Panos
:welcome2:
Καλά να περάσετε στο Μεξικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom