Αυστρία Ουγγαρία Μετακίνηση μεταξύ Βιέννης και Βουδαπέστης

annabel

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
φτανω 11/09 βουδαπεστη και θελω να παω κατευθειαν βιεννη.πως θα παω να παρω το τρενο και ποσο κοστιζει η διαδρομη πηγαινε ελα βουδαπεστη βιεννη?μπορειτε να μου δωσετε ενα σαιτ για να κλεισω? ευχαριστω
α!!επισης ηθελα να μου πειτε ποση ωρα περιπου θα μου παρεινα παω απο το αεροδρομιο στο σταθμο των τρενων κελετι
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
φτανω 11/09 βουδαπεστη και θελω να παω κατευθειαν βιεννη.πως θα παω να παρω το τρενο και ποσο κοστιζει η διαδρομη πηγαινε ελα βουδαπεστη βιεννη?μπορειτε να μου δωσετε ενα σαιτ για να κλεισω? ευχαριστω
α!!επισης ηθελα να μου πειτε ποση ωρα περιπου θα μου παρεινα παω απο το αεροδρομιο στο σταθμο των τρενων κελετι
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα, στο οποίο μπορεί να βρεις και κάποιες απαντήσεις στα ερωτήματά σου.
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
α!!επισης ηθελα να μου πειτε ποση ωρα περιπου θα μου παρεινα παω απο το αεροδρομιο στο σταθμο των τρενων κελετι

Με το λεωφορείο είναι γύρω στα 20΄.
 
Last edited by a moderator:

aikaterinh

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα σας!! Θα θέλαμε την βοήθεια σας. Αρχες Σεπτέμβρη θα βρεθούμε στην Βουδαπέστη . Διαβάσαμε σε ενα σχετικό θεμα το πως μπορούμε να παμε μονοήμερη στη Μπρατισλάβα και μας βοηθάει αρκετά. Μηπως γνωρίζει κάποιος να μας δωσει πληροφορίες για Βιέννη? Αν μπορούμε δηλαδή να παμε μονοήμερη και πως ? ευχαριστώ πολύ
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Το εχω ψαξει και νομιζω οτι με τραινο ειναι πιο ευκολο ...θα κανω και γω το ιδιο μετα την πρωτοχρονια...για να δουμε τι θα απαντησουν εκεινοι που πηγαν προσφατα.....
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Κι εγώ νομίζω ότι 4 μέρες δεν φτάνουν για να επισκεφθεί κανείς και τη Βιέννη αλλά γνωρίζω ότι με τρένο το δρομολόγιο αυτό κάνει η rail europe: http://www.raileurope-world.com/train-tickets/journey-insights/article/vienna-budapest. Ένας γνωστός μου επίσης είχε κάνει τη διαδρομή με λεωφορείο με την εταιρεία orange ways, είναι πιο οικονομικά αλλά σαφώς όχι τόσο γρήγορη επιλογή. Μπορείτε να το κοιτάξετε εδώ: http://www.orangeways.com/en
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Η rail europe δεν κάνει κανένα δρομολόγιο.Είναι πρακτορείο που σου πουλάει τα εισιτήρια ακριβότερα απ'ότι το επίσημο σάιτ των τρένων της κάθε χώρας.Οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να κλείσεις από εκεί.Για την orange ways τελευταία δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.
Αν θες να κλείσεις από εδώ. http://elvira.mavinformatika.hu/
 

Hydro

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Prague - Czech Republic
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pattaya - Tailand
Με το τρένο να πας. Είναι περίπου 3 ώρες από Βουδαπέστη και κάνει 3 4 στάσεις ενδιάμεσα. Και εγώ για 4 μέρες πήγα Βουδαπέστη και πήγα και Βιέννη. Σε 2 μέρες είχα δεί το μεγαλύτερο μέρος της Βουδαπέστης και είχα και άλλη μία μέρα.
 

Maraki_p

Member
Μηνύματα
37
Likes
36
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Καλησπέρα! Ξέρει κανείς όταν κλείνεις εισιτήριο online μέσω MAV για Βουδαπέστη-Βιέννη με επιστροφή και πας στο σταθμό να το εκτυπώσεις στο βγάζει σαν ενιαίο εισιτήριο (εννοώ το πήγαινε και την επιστροφή) ή ξεχωριστά; Γενικά το εισιτήριο της επιστροφής πως εκτυπώνεται αυτό με ενδιαφέρει, γιατί κάπου διάβασα ότι από Βιέννη μετά δε μπορείς να το εκτυπώσεις αν το χεις κλείσει μέσω MAV. Επίσης, μπορώ να το εκτυπώσω οποιαδήποτε μέρα που θα είμαι εκεί ή πρέπει να εκτυπωθεί την ημέρα της αναχώρησης;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom