Πολωνία Μετακινήσεις στην Πολωνία

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Λεώφορείο, όλα που πάνε Braniewo, σταματάνε στo Frombork.

Nα φανταστώ πας για να δεις το εκρεμές του Φουκο και τον τάφο του Κοπέρνικου;
 

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Εχω δυο πτήσεις με Ryanair στο προσεχες διάστημα και σκέφτομαι να κλείσω transfer με τη συγκεκριμένη εταιρεία. Ειναι προτεινόμενη από το site της Ryanair, οι τιμες φαινονται λογικές και θα ήθελα τη γνώμη κάποιων που την χρησιμοποίησαν. Ειδικά αν είναι αξιόπιστη ή τους άφησε στα κρυα του λουτρού (στη μια περίπτωση φτάνω μετά τις 12 το βράδυ)
http://ryanair.plusairportline.com/index.php?page=booking
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Έκλεισα με τη συγκεκριμένη εταιρία, μέσω του σάιτ της ράυαν, νυχτερινή μεταφορά από το αεροδρόμιο του Γκντανσκ στο ξενοδοχείο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ωραία, τότε μάλλον θα την προτιμήσω. Είδα ότι έχει και απο Τορουν για αεροδρόμιο χωρίς μετεπιβίβαση, το οποίο είναι σωτηρία, με μόλις 10 ευρώ. @greco δες το κι εσυ που έχεις Τορουν στο πλάνο, αν θυμάμαι καλά
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Θα κλείσω όταν πλησιάσει κι άλλο το ταξίδι, όποτε δε μπορώ να πάρω τοςες πληροφορίες τώρα. Περισσότερο το χρειάζομαι στο Πόρτο που άλλαξε η ώρα πτήσης και φτάνω μεσάνυχτα και στο Τορουν για να μη μπω Βαρςοβια. Αν μπορεί η @emouli ας μας πει πως ήταν η κατάσταση στο Γκντανσκ
Για το Torun το κοίταξες καθόλου με το en.e-podroznik.pl ? υπάρχουν και δρομολόγια από το Μodlin ακόμα και τις απογευματινές ώρες που φτάνει η Ryanair. Bέβαια αφού κοστίζει η εναλλακτική επιλογή μόλις 10 ευρώ για 3 ώρες διαδρομή είναι value for money και χωρίς τον ψυχαναγκασμό της ώρας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Θα το δω κι αυτό. Θέλω μόνο επιστροφή προς Modlin και με ενδιαφέρουν πολύ οι ώρες και οι εύκολες πληροφορίες για το πως ττο παίρνουμε. Οποίο βολέψει καλύτερα...

Για το Torun το κοίταξες καθόλου με το en.e-podroznik.pl ? υπάρχουν και δρομολόγια από το Μodlin ακόμα και τις απογευματινές ώρες που φτάνει η Ryanair. Bέβαια αφού κοστίζει η εναλλακτική επιλογή μόλις 10 ευρώ για 3 ώρες διαδρομή είναι value for money και χωρίς τον ψυχαναγκασμό της ώρας.
Η μετάβαση είναι με Aegean και απο κει πετάμε αμέσως Γκντανσκ, Με ενδιαφέρει μόνο απο Τορουν για Modlin. Θα το δω κι αυτό, ευχαριστώ
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
@ThanasisU2 μια που σε βρήκα, είχα ξανά ρωτήσει πως πας απο Gdansk στο Frombork παλιότερα, και μου είπες ότι υπάρχει λεωφορείο η έστω απο το Elblag. Παρόλα αυτά δε βρίσκω τίποτα. Έχεις καμία πληροφορία; Δεν θέλω να πάω με οργανωμένο τουρ , μου φαίνεται υπερβολικό το ποςο που βλέπω για να πάω σε ενα χωριουδάκι.
Edit: to Modlinbus εχει απαιχτη τιμη, το ακριβοτερο εισιτηριο το βλεπω στα 7,5 ευρω για 3 ωρες ταξιδι! και ιδανικη ωρα αναχωρησης. Μαλλον αυτο θα επιλεξω.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom