Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

binio_panp

Member
Μηνύματα
64
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Φτάνουμε στο αεροδρόμιο της Βενετίας-Marco Polo- στις 3/4/2020 στις 22:20, η πτήση μας είναι με την αεροπορική Volotea και ένα φόβο τον έχω με τις καθυστερήσεις, πείτε μου τροπους από αεροδρόμιο κέντρο Βενετίας (βραδυ).Ευχαριστώ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Φτάνουμε στο αεροδρόμιο της Βενετίας-Marco Polo- στις 3/4/2020 στις 22:20, η πτήση μας είναι με την αεροπορική Volotea και ένα φόβο τον έχω με τις καθυστερήσεις, πείτε μου τροπους από αεροδρόμιο κέντρο Βενετίας (βραδυ).Ευχαριστώ
Στο θέμα όπου μεταφέρθηκε το μήνυμά σου θα βρεις απαντήσεις (μάλιστα στα αμέσως προηγούμενα μηνύματα).
 

kristy

Member
Μηνύματα
70
Likes
19
Καλημερα φιλοι. Παω βενετια τελος του μηνα και θελω την συμβουλη σας πως να παω απο το αεροδρομιο marco polo στην san marco που ειναι το ξενοδοχειο.. το λεωφορειο(water bus) κανει αυτη την διαδρομη? και ξερουμε κοστος και περιπου ποση ωρα?
Εχουν ακυρωθει σχεδον ολες οι πτησεις, εμενα μολις με ενημερωσε η volotea για τισ 15/3 οτι αααν πεταξω το πιο πιθανο ειναι να μην κεταφερω να επιστρεψω Αλλα κατα πασα πιθανοτητα η πτηση ακυρωνεται, θα υπαρξει ενημέρωση στις επομενες μερες.
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Βρήκα κάτι φτηνά εισιτήρια το πρώτο δεκαήμερο του Ιουνίου για Μπέργκαμο και σκέφτομαι να τα κλείσω πριν κανουν φτεράαααααααα ....για να πάμε Βενετία. Την προηγούμενη φορά που το σχεδίασα τελικά βρεθήκαμε στη Ζυρίχη:haha: ελπίζω αυτή τη φορά να το πετύχω... Έχω ακούσει κάποιες φήμες όμως και θέλω από εσάς τα τσακαλάκια των ταξιδιών να μου πείτε αν ισχύουν.

1) Ισχύει ότι το καλοκαίρι τα κανάλια βρωμάνε απαίσια και δεν λέει να πάει κανείς Βενετία? Ακόμα και αρχές καλοκαιριού έτσι είναι,αν είναι?

2) Όλοι μου έχουν πει να μην μείνω στο Μέστρε. Όμως τα ξενοδοχεία εκεί είναι πολύ πιο οικονομικά. Πόσο χρόνο απέχει με τα βαπορέτα το Μέστρε από τη Βενετία και πόσο κοστίζει πάνω κάτω η μεταφορά προς εκει? Γιατι να μην μείνουμε στο Μέστρε;

3) Θα έχουμε στη διάθεσή μας τη μισή μέρα που φτάνουμε (Μπεργκαμο θα ειμαστε γυρω στις 11 το πρωι) και άλλες τέσσερις μέρες. Μήπως είναι πολλές για Βενετία?
1) τα κανάλια πότε βρωμάνε και πότε όχι, ανάλογα πως φυσάει
2) αν μείνεις στο Μέστρε τότε κοντά στον σιδηροδρομικό σταθμό, σε 10 λεπτά είσαι Βενετία.
πάντως τίποτα δεν αξίζει όσο η διαμονή στην ίδια τη Βενετία!
3) Κανείς δεν βαριέται τη Βενετία, είναι ατελείωτη, να πάτε Λίντο (θάνατος στη Βενετία) και Μπουράνο, το Μουράνο δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου
Εγώ ήμουν τυχερή, πήγα αρχές Σεπτεμβρίου και είδα και το υπερθέαμα της Ρεγκάτα Στόρικα και τη Μπιενάλε, έκατσα 7 γεμάτες μέρες και πάλι δεν τη χόρτασα
 
Last edited by a moderator:

Artyom

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Για να τη δεις καλά κάπου τόσα θες, ίσως και λίγο παραπάνω, απλά καλύτερα να μην είναι όλα στο ίδιο ταξίδι γιατί κουράζει εύκολα. Από κει και πέρα, έχει τόσα μέρη πιο κοντά στη Βενετία απ' ότι η Μπολόνια, κάποια εκ των οποίων και πιο ωραία. Δε θα ήταν η Μπολόνια η πρώτη μου επιλογή για ημερήσια εκδρομή, δύσκολα θα έμπαινε στην πρώτη δεκάδα καν.
Τι προτείνεις; Μιας και θα βρεθώ σύντομα προς τα εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom