Μετακόμιση μόνιμα στο Ρέθυμνο

Johnpap84

New Member
Μηνύματα
0
Likes
2
Καλησπέρα σας!!!Μετά από αρκετή σκέψη πλησιάζω στην απόφαση να εγκαταλείψω την Αθήνα και να μετακομίσω μόνιμα στο Ρέθυμνο.ο λόγος που το έχω σαν σκοπό είναι λόγο δουλειάς (μάγειρας) οπότε η αναζήτηση δουλειάς δεν θα είναι εμπόδιο.Οπως κ η αναζήτηση κατοικίας αφού είναι οικονομικότερα από άλλες πόλεις της Κρήτης και ζω κ μόνος οπότε δεν χρειάζομαι κανένα τεράστιο σπίτι.ο μόνος φόβος που έχω είναι το πόσο μπορείς να κοινωνικοποιηθεις σε μια τόσο κλειστή κοινωνία . πείτε γνώμες η παρόμοιες εμπειρίες αν έχετε . ευχαριστώ!!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Κλειστή κοινωνία δεν το λες το Ρέθυμνο, παρά το μέγεθός του. Κι αυτό γιατί έχει μεγάλη φοιτητικής κοινότητα για το μέγεθός του, γενικά βρίσκω την κοινωνία εδώ πιο εύκολη σε σχέση με τα Χανιά, ας πούμε.
Βέβαια, έρχεσαι από Αθήνα, δεν ξέρω πώς είστε συνηθισμένοι εκεί. 😁

Έχεις ψαχτει για σπίτι; Ρωτάω γιατί ίσως δεν είναι τόσο εύκολο, μιλάμε για τρελά ενοίκια πλέον, σε ολόκληρη την Κρήτη, ειδικά στις πόλεις.
 

Johnpap84

New Member
Μηνύματα
0
Likes
2
Κλειστή κοινωνία δεν το λες το Ρέθυμνο, παρά το μέγεθός του. Κι αυτό γιατί έχει μεγάλη φοιτητικής κοινότητα για το μέγεθός του, γενικά βρίσκω την κοινωνία εδώ πιο εύκολη σε σχέση με τα Χανιά, ας πούμε.
Βέβαια, έρχεσαι από Αθήνα, δεν ξέρω πώς είστε συνηθισμένοι εκεί. 😁

Έχεις ψαχτει για σπίτι; Ρωτάω γιατί ίσως δεν είναι τόσο εύκολο, μιλάμε για τρελά ενοίκια πλέον, σε ολόκληρη την Κρήτη, ειδικά στις πόλεις.
Έχω ψάξει λίγο σε σπιτόγατο και χρυσή ευκαιρία.δεν μπορώ να πω ότι είναι τόσο τρελά τα ενοίκια (πάντα σε σχέση με την Αθήνα )
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Μήπως να αρχίσεις να αναζητάς δουλειά πρώτα; από τα έσοδα σου θα εξαρτηθεί και.πόσα θα είναι τα έξοδα.
Όσο για την ένταξη στη κοινωνία παίζει ρόλο ο χαρακτήρας σου.
 

Johnpap84

New Member
Μηνύματα
0
Likes
2
Μήπως να αρχίσεις να αναζητάς δουλειά πρώτα; από τα έσοδα σου θα εξαρτηθεί και.πόσα θα είναι τα έξοδα.
Όσο για την ένταξη στη κοινωνία παίζει ρόλο ο χαρακτήρας σου.
Έχω ήδη ψάξει είμαι τυχερός κ έχω αρκετές προτάσεις για δουλειά κ ικανοποιητικά χρήματα.απλα ποντάρω στην οποία καλύτερη ποιότητα ζωής θα έχει το Ρέθυμνο (όχι κίνηση όχι σαματα όχι τόσο στρες κλπ)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom