Ηνωμένο Βασίλειο Μετανάστευση/ταξίδι με σκύλο/κατοικίδιο

Μηνύματα
620
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Αυτές τις τιμές που τις βρήκες? Κοιτάζοντας λίγο πρόχειρα στην Aegean, εγώ βρήκα αυτά..

Capture.JPG
 

Argyroulaev

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Γιατι για παρισι πως θα πας και ποσα σου ζητανε?
Καλησπερα! Για παρισι ειναι το εισητηριο μου και 95 ευρω με aegean γιατι επιτρεπεται κατω στο χωρο αποθηκευσης του αεροπλανου... Μεγαλη διαφορα με τα 800 ευρω του cargo για αγγλια!!

Ναι ειμαι σιγουρη πηρα τηλεφωνο!

Αααα μπραβο!φιλη μου που πηγε Μεξικο και πηρε 3 γατια πληρωσε κανα 250ε(αν θυμαμαι καλα,πανε και 2 χρονια)και τα χε κλεισει και τελευταια στιγμη και την μια γατα την ειχε πανω μαζι της!για ευρωπαικη πολη δεν θα πρεπε να ναι λιγοτερα??
Παει αναλογα τα κιλα του σκυλου-κατοικιδιου!! Ειναι στην κριση καθε αεροπορικης!

Αυτές τις τιμές που τις βρήκες? Κοιτάζοντας λίγο πρόχειρα στην Aegean, εγώ βρήκα αυτά..

View attachment 253662
Αυτες τις τιμες μου τις ειπε η εταιρια στο τηλ... Αυτες ειναι οι τιμες για τις υπολοιπες ευρωπαικες χωρες εκτος της αγγλιας που επιτρεπεται να παρουν ζωα στο χωρο αποθηκευσης η στην καμπινα... Το cargo ειναι μια κατηγορια μονη της και μεγαλες αποκλισεις σε χρηματα!!
 
Last edited by a moderator:

Argyroulaev

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Ναι αυτό το κατάλαβα και σεβαστό.Για Παρίσι πόσο θα πληρώσεις πάλι με την Aegean και γιατί έχει μεγάλη διαφορά από Αγγλία;Αυτό ρωτούσα.
Αν μπεις στους κανονισμους της aegean για τα κατοικιδια λεει για τα κατοικιδια οτι ολες οι υπολοιπες ευρωπαικες χωρες επιτρεπεται να παρουν στο χωρο αποσκευων η στην καμπινα το κατοικιδιο και η τιμη παει αναλογα με τα κιλα του ζωου και για το cargo πηρα τηλ την εταιρια και μου ζητησε 800 ευρω για αγγλια που μεταφερονται ζωα μονο.με cargo και εχει κ μεγαλη διαδικασια για τα χαρτια!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Έχω μπερδευτεί λιγάκι, έχει διαφορά η τιμή μεταφοράς σκύλου στο Παρίσι σε σχέση με το Λονδίνο; Η Aegean πάει και στους δυο προορισμούς.
Γιατί στον ένα να το μεταφέρεις στο χώρο αποσκευών και στον άλλο σαν cargo?
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Αν το σκυλακι ειναι μεχρι 8 κιλα μαζι με το μαλακο κλουβακι του, θα το παρεις μεσα στη καμπινα, αν ειναι μεγαλυτερο θα παει στο αμπαρι οπου και θα πρεπει ναειναι μεσα σε ενα κλουβι αρκετα μεγαλο ωστε να μπορει να κανεθ μια στροφη. Επισης εχει σημασια τι ρατσα ειναι γιατι η aegean κ αλλες εταιριες δεν επιτρεπουν τη μεταφορα καποιων ρατσων στο αμπαρι. Σε αυτη τη περιπτωση ισως θα πρεπει να παει cargo (η ασυνόδευτο) αλλα δεν ειμαι σιγουρη. Χρειαζεται να κρατας μαζι σου το βιβλιαριο του σκυλιου.
 

Argyroulaev

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Έχω μπερδευτεί λιγάκι, έχει διαφορά η τιμή μεταφοράς σκύλου στο Παρίσι σε σχέση με το Λονδίνο; Η Aegean πάει και στους δυο προορισμούς.
Γιατί στον ένα να το μεταφέρεις στο χώρο αποσκευών και στον άλλο σαν cargo?
Καλησπερα! Ναι γιατι η αγγλια εχει αλλους νομους και δεχεται κατοικιδια μονο με cargo,το λενε οι κανονισμοι μεσα στο site της aegean
 

Argyroulaev

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Αν το σκυλακι ειναι μεχρι 8 κιλα μαζι με το μαλακο κλουβακι του, θα το παρεις μεσα στη καμπινα, αν ειναι μεγαλυτερο θα παει στο αμπαρι οπου και θα πρεπει ναειναι μεσα σε ενα κλουβι αρκετα μεγαλο ωστε να μπορει να κανεθ μια στροφη. Επισης εχει σημασια τι ρατσα ειναι γιατι η aegean κ αλλες εταιριες δεν επιτρεπουν τη μεταφορα καποιων ρατσων στο αμπαρι. Σε αυτη τη περιπτωση ισως θα πρεπει να παει cargo (η ασυνόδευτο) αλλα δεν ειμαι σιγουρη. Χρειαζεται να κρατας μαζι σου το βιβλιαριο του σκυλιου.
Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου να σαι καλα!!
 

Elena Begani

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας! Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Θέλω να πάω Λονδίνο αρχές Ιουλίου να αφήσω τον σκύλο και την γάτα μας στην μητέρα μου που μένει εκεί. Οι αεροπορικές μου λένε ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσω cargo αλλά είναι πανάκριβα. Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ να μου προτείνετε κάποια εναλλακτική λύση άμα γνωρίζετε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Athanasia1989

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα θέλω να ταξιδέψω Αγγλία και να πάρω μαζί το σκυλί μου. Οι αεροπορικές δέχονται μόνο ως cargo... Με μεγάλο κόστος περίπου στα 1000 ευρώ . Γνωρίζει κανείς κάποια εναλλακτική;
 

Doni

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημέρα σε όλους είμαι νέος στην ομάδα και έχω μια απορία. Είμαι Βρυξέλλες και θέλω να πάω Αγγλία με το σκύλο μου δεν έχω βγάλει καμία άκρη με της αεροπορικές εταιρείας και το τρένο eurostar δεν δέχεται κατοικίδιό το μόνο που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι ένα ταξίδι μέσω Ολλανδίαςκαι από εκεί με καράβι θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει ποια ακριβώς είναι τα χαρτιά που θα μου ζητήσουν για το κατοικίδιο μου έχω διαβατήριο έχει microchip... Μήπως υπάρχει και άλλη λύση για αυτό το ταξίδι ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλημέρα σε όλους είμαι νέος στην ομάδα και έχω μια απορία. Είμαι Βρυξέλλες και θέλω να πάω Αγγλία με το σκύλο μου δεν έχω βγάλει καμία άκρη με της αεροπορικές εταιρείας και το τρένο eurostar δεν δέχεται κατοικίδιό το μόνο που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι ένα ταξίδι μέσω Ολλανδίαςκαι από εκεί με καράβι θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει ποια ακριβώς είναι τα χαρτιά που θα μου ζητήσουν για το κατοικίδιο μου έχω διαβατήριο έχει microchip... Μήπως υπάρχει και άλλη λύση για αυτό το ταξίδι ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλησπέρα μπορείς να βρεις τις πληροφορίες που ψάχνεις εδώ. https://www.gov.uk/take-pet-abroad
:)
 

Doni

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα μπορείς να βρεις τις πληροφορίες που ψάχνεις εδώ. https://www.gov.uk/take-pet-abroad
:)
Ευχαριστώ πολύ έριξα μια ματιά και νομίζω ότι σε αυτά είμαι μια χαρά δεν θα έχω πρόβλημα πριν το ταξίδι θα πάω και σε κτινιατρο στης Βρυξέλλες για να είμαι σίγουρος και πρέπει να βρω έναν κάπως ποιο εύκολο δρόμο να φτάσω Αγγλία ευχαριστώ για την απάντηση
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.732
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom