Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Stansted

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Ταξίδεψε κανένας τώρα πρόσφατα (2-3 μήνες το πολύ) από/προς stansted με τα λεωφορεία της terravision να ρωτήσω κάτι;
 

Vilparadise

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Βοήθεια θέλω φτάνουνε 12παρα 20 στον Stansted και πρεπει να παμε στο west brompton sto hotel lily παρασκευή 29 ισνουαριου
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Βοήθεια θέλω φτάνουνε 12παρα 20 στον Stansted και πρεπει να παμε στο west brompton sto hotel lily παρασκευή 29 ισνουαριου
Δυσκολη ωρα..εξω απο το αεροδρομιο θα βρεις λεωφορεια της teravision με αυτο μπορεις να πας στο κεντρικο σταθμο Victoria και απο εκει να δεις πως θα πας στη περιοχη που θελεις..περιμενε μπας και σου απαντησει καποιος απο εδω που ξερει καλυτερα..η στειλε μαιιλ στο ξενοδοχειο σου να τους ρωτησεις πως αοο Victoria πας εκει γιατι δεν νομιζω να προλλαβαινεις μετρο...ισως ομως να εχει ακομη λεωφορεια
 

Vilparadise

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Στο Royal Academy of Music Museum, στον δεύτερο όροφο, έχει καμιά 10αριά βιολιά από διάφορες χρονολογίες. έχει επίσης μια μακέτα του πως ακριβώς λειτουργούν οι μοχλοί πίσω από κάθε πλήκτρο πιάνου που έχει την πλάκα του.
Δωρεάν, μεταξύ Baker St και Regent Park tube stations
Δυσκολη ωρα..εξω απο το αεροδρομιο θα βρεις λεωφορεια της teravision με αυτο μπορεις να πας στο κεντρικο σταθμο Victoria και απο εκει να δεις πως θα πας στη περιοχη που θελεις..περιμενε μπας και σου απαντησει καποιος απο εδω που ξερει καλυτερα..η στειλε μαιιλ στο ξενοδοχειο σου να τους ρωτησεις πως αοο Victoria πας εκει γιατι δεν νομιζω να προλλαβαινεις μετρο...ισως ομως να εχει ακομη λεωφορεια
Ναι,επειδή το έψαξα και έχει 3 αλλαγές λεωφορείων και θα είναι πολύ αργά,αν πάρω ταξι απο το victoria είναι 13 με 16 λίρες είναι επικίνδυνο?

Επίσης εκείνη την ώρα απο τονvictoria μπορώ να βγάλω travel card για την επόμενη μέρα σάββατο και την κυριακή πετάω στις 4.20.τι μπορω να δω σαυρες τις ωρες και απο που να ξεκινήσουμε για να κερδίσουμε χρόνο.

Δυσκολη ωρα..εξω απο το αεροδρομιο θα βρεις λεωφορεια της teravision με αυτο μπορεις να πας στο κεντρικο σταθμο Victoria και απο εκει να δεις πως θα πας στη περιοχη που θελεις..περιμενε μπας και σου απαντησει καποιος απο εδω που ξερει καλυτερα..η στειλε μαιιλ στο ξενοδοχειο σου να τους ρωτησεις πως αοο Victoria πας εκει γιατι δεν νομιζω να προλλαβαινεις μετρο...ισως ομως να εχει ακομη λεωφορεια
Mail θα στείλω μήπως και δεν μακούνε και μείνουμε απέξω ήδη έχω φώσει ώρα αφιξης.θα στείλω και την πτήση.δεν έχει ούτε μετρό ούτε τραίνο τα είδα.
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ναι,επειδή το έψαξα και έχει 3 αλλαγές λεωφορείων και θα είναι πολύ αργά,αν πάρω ταξι απο το victoria είναι 13 με 16 λίρες είναι επικίνδυνο?

Επίσης εκείνη την ώρα απο τονvictoria μπορώ να βγάλω travel card για την επόμενη μέρα σάββατο και την κυριακή πετάω στις 4.20.τι μπορω να δω σαυρες τις ωρες και απο που να ξεκινήσουμε για να κερδίσουμε χρόνο.


Mail θα στείλω μήπως και δεν μακούνε και μείνουμε απέξω ήδη έχω φώσει ώρα αφιξης.θα στείλω και την πτήση.δεν έχει ούτε μετρό ούτε τραίνο τα είδα.
Επικινδυνα δεν ειναι...travel cart θα ειναι κλειστα τα κισε..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Δυσκολη ωρα..εξω απο το αεροδρομιο θα βρεις λεωφορεια της teravision με αυτο μπορεις να πας στο κεντρικο σταθμο Victoria και απο εκει να δεις πως θα πας στη περιοχη που θελεις..περιμενε μπας και σου απαντησει καποιος απο εδω που ξερει καλυτερα..η στειλε μαιιλ στο ξενοδοχειο σου να τους ρωτησεις πως αοο Victoria πας εκει γιατι δεν νομιζω να προλλαβαινεις μετρο...ισως ομως να εχει ακομη λεωφορεια
όχι terravision Πλέον από stansted. Έχει σταματήσει να πηγαίνει εκεί γιατί το αεροδρόμιο έδωσε άδεια σε 3 εταιρείες national express,austostradale, stansted citylink. Επίσης υπάρχει και το τρένο stansted express.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Οταν πηγα εγω τον Νοεμβρη 15 η Terravision δεν ηταν στο αεροδρομιο, περναγε ενα λεωφορειο (οπως βγαινεις τερμα δεξια) που σε πηγαινε σε 5 λεπτα σε καποια παρκινγκ και εκανες μετεπιβιβαση στα λεωφορεια της. Τωρα λες οτι δεν περναει καν το λεωφορειο για να μαζεψει τον κοσμο;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Τώρα δεν υπάρχει αυτό το βανάκι αλλά τα εισιτήρια όπως δήλωσε η εταιρεία ισχύουν ακόμα, απλά πρέπει να πας στα bay 11/12, από τα οποία αναχωρεί η stansted citylink και μέσω αυτής θα φτάσεις στο kings cross και από εκεί θα σε πάρει η terravision και θα σε πάει στους υπόλοιπους προορισμούς.

Βέβαια η stansted citylink είναι άλλη εταιρεία και πουλάει ξεχωριστά εισιτήρια, οπότε δεν ξέρω αν θα έχουν πλεονέκτημα οι έχοντες εισιτήρια με την terravision(πιθανότατα όχι) σε σχέση με αυτούς που κλίνουν απευθείας με τη citylink.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Βρήκα με την terravision με 4 λίρες. όμως λέει ότι προσωρινά σταματά στο King Kross until further notice. Να το κλεισω; Εγώ έτσι κι αλλιώς θα μείνω Blackfrier οπότε θα πάρω και μετρό είτε Victoria φτάνει είτε King Kross.Θα εκτιμούσα πολύ τη βοήθεια σας αφού μαζί μου θα έχω και 2 παιδιά που δεν θέλω να ταλαιπωρηθούν.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Βρήκα με την terravision με 4 λίρες. όμως λέει ότι προσωρινά σταματά στο King Kross until further notice. Να το κλεισω; Εγώ έτσι κι αλλιώς θα μείνω Blackfrier οπότε θα πάρω και μετρό είτε Victoria φτάνει είτε King Kross.Θα εκτιμούσα πολύ τη βοήθεια σας αφού μαζί μου θα έχω και 2 παιδιά που δεν θέλω να ταλαιπωρηθούν.
Λοιπόν Μάγδα σου μεταφέρω την πρόσφατη εμπειρία μου με την terravision: Φθάνω στο Stansted 22 Ιανουαρίου. Έχω βγάλει εισιτήρια ένα μήνα πριν για Stansted - Liverpool street με επιστροφή . Αναζητώ λεωφορεία ή γκισέ της terravision και δεν υπάρχει τίποτα! Ρωτάω και μου λένε ότι έχει διακόψει την λειτουργία της (εκ των υστέρων έμαθα ότι η εταιρεία είναι στα δικαστήρια με το αεροδρόμιο). Βγάζω επι τόπου καινούρια εισιτήρια με την National Express (10 λίρες με επιστροφή - 12 στην terravision).

Έχω στείλει 2 μειλ στην terravision για να μου επιστρέψουν τα χρήματά μου και ούτε καν έχουν απαντήσει. Υπόψην: Δυό εβδομάδες πριν τους είχα ρωτήσει αν μπορώ αντί για Liverpool street να κατέβω και να φύγω από Stratford και μου είχαν απαντήσει αμέσως!

Αν θες την γνώμη μου βγάλε εισιτήρια στο αεροδρόμιο. Φεύγουν συνέχεια λεωφορεία. Στη χειρότερη περίπτωση να περιμένεις λίγο εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.764
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom