Φάρμακα στο αεροπλάνο

Ferezz

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Καλησπερα σας
Μια ερωτηση μπορω να παρω τα χαπακια του θυρωειδη κ τα αντισυλληπτικα μου στην Αμερικη.ταξιδευω με βαλιτσα καμπινας
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά με Υγεια! Σύντομα θα κάνουμε ένα ταξίδι και θα πρέπει να έχουμε μαζί ένα ενέσιμο φάρμακο! Στο τηλέφωνο που μίλησα με την Aegean μου είπαν ότι πρέπει να το έχω σε κάτι ειδικές ταξιδιώτικες παγοθηκες! Ξέρετε ποιες είναι αυτές οι παγοθήκες η είναι οι κλασικές μικρές ;
 

theo1234

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλημέρα μπορώ να μεταφέρω μαζί μου σε ταξίδι προς Αμερική χάπια κορτιζόνης;
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά με Υγεια! Σύντομα θα κάνουμε ένα ταξίδι και θα πρέπει να έχουμε μαζί ένα ενέσιμο φάρμακο! Στο τηλέφωνο που μίλησα με την Aegean μου είπαν ότι πρέπει να το έχω σε κάτι ειδικές ταξιδιώτικες παγοθηκες! Ξέρετε ποιες είναι αυτές οι παγοθήκες η είναι οι κλασικές μικρές ;
αν το ενεσιμο δεν θελει ψυγειο γιατι πρεπει να το βαλεις σε παγοθηκη?
μπες στη medical house και θα βρεις τσαντακια καθε ειδους απο 12 ευρω ...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
αν το ενεσιμο δεν θελει ψυγειο γιατι πρεπει να το βαλεις σε παγοθηκη?
μπες στη medical house και θα βρεις τσαντακια καθε ειδους απο 12 ευρω ...
Το φάρμακο προφανώς και ήθελε ψυγείο για να ρωτάω για ειδικές παγοθηκες...αλλα όλα οκ τώρα το ταξίδι έγινε χωρίς κανένα πρόβλημα. Χρήσιμη σελίδα και δεν ήξερα. Ευχαριστώ πολύ.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Το φάρμακο προφανώς και ήθελε ψυγείο για να ρωτάω για ειδικές παγοθηκες...αλλα όλα οκ τώρα το ταξίδι έγινε χωρίς κανένα πρόβλημα. Χρήσιμη σελίδα και δεν ήξερα. Ευχαριστώ πολύ.
α καλα δεν ειδα την ημερομηνια του ποστ...νασε καλα και καλα ταξιδια..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Καλημέρα μπορώ να μεταφέρω μαζί μου σε ταξίδι προς Αμερική χάπια κορτιζόνης;
γενικα η κορτιζονη σε χαπι δεν ειναι απο τα απογορευομενα φαρμακα, για αμερικη τωρα δεν ξερω...
 

johntsip

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Καλησπερα σας,
εχουμε το εξης πρόβλημα
πεταμε για Dusseldorf με aegean. Θα μεταφερουμε μία ακριβή ενεση (θέλει θερμοκρασία 2-8) που αφορά αγωγή που βρισκεται σε εξέλιξη για την σύζυγο μου.
Οι πληροφορίες της aegean στο τηλέφωνο είπαν ότι δεν υπάρχει ψυγείο στο αεροπλάνο. οτι κάνω με τις παγοκύστες .
με τις παγοκύστες των 100 ml οσες και να έχεις πας χαμένος να υποθέσω ??
δεν το έχουμε ξανακάνει , υπάρχει άγχος
υπάρχει χαρτί γιατρού.
Πως μπορώ να πετύχω βέλτιστο αποτέλεσμα και να διασφαλίσω την κατάσταση του φαρμάκου?
μετά την πτήση αθηνα- Dusseldorf έχουμε και τρένο να πάρουμε προς Aachen .

οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη
ευχαριστω
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Ψυγείο στο αεροπλάνο σίγουρα υπάρχει.Και παλαιότερα(4 χρόνια περίπου) είχα παραδώσει στην επιβίβαση φάρμακο για το ψυγείο.Τι έχει αλλάξει τώρα δεν ξέρω.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Εάν το βάλεις σε ένα μικρό τσαντακι_ψυγειο με 3 παγοκυστες σε παραδοτέα βαλίτσα δεν γίνεται;
 

Vanessa tzn

Member
Μηνύματα
92
Likes
120
Καλησπερα σας,
εχουμε το εξης πρόβλημα
πεταμε για Dusseldorf με aegean. Θα μεταφερουμε μία ακριβή ενεση (θέλει θερμοκρασία 2-8) που αφορά αγωγή που βρισκεται σε εξέλιξη για την σύζυγο μου.
Οι πληροφορίες της aegean στο τηλέφωνο είπαν ότι δεν υπάρχει ψυγείο στο αεροπλάνο. οτι κάνω με τις παγοκύστες .
με τις παγοκύστες των 100 ml οσες και να έχεις πας χαμένος να υποθέσω ??
δεν το έχουμε ξανακάνει , υπάρχει άγχος
υπάρχει χαρτί γιατρού.
Πως μπορώ να πετύχω βέλτιστο αποτέλεσμα και να διασφαλίσω την κατάσταση του φαρμάκου?
μετά την πτήση αθηνα- Dusseldorf έχουμε και τρένο να πάρουμε προς Aachen .

οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη
ευχαριστω
Καλησπέρα!δουλευα αεροσυνοδος στην Aegean και με βεβαιότητα σας λέω δεν υπάρχει ψυγείο μου είχε τύχει παρόμοια περίπτωση και με την άδεια της προϊσταμένης βάλαμε την ένεση στο συρτάρι που μεταφέρουμε τον ξηρό πάγο ίσως αν ευγενικά το ζητήσετε και μπορούν να σας βάλουν εκεί την ένεση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.777
Επειδη ακομη κι αν το βαλεις σε ψυγειο στην πτηση, μετα πρεπει για κανενα 2ωρο να το πας ως το Ααχεν, αγοραζεις θηκη απο φελιζολ, τη βαζεις μεσα σε ισοθερμικη, επενδυεις το φελιζολ εσωτερικα με χαρτι εφημεριδας, βαζεις παγοκυστες. και χρονομετρας στο σπιτι ποσες ωρες η θερμοκρασια μενει χαμηλη. Υποθετω οτι χρειαζεσαι ψυξη κανενα 8ωρο. Οι παγοκυστες χωρις μονωση καλυπτουν νομιζω 2-3 ωρες, απο οσο λενε οι φαρμακοποιοι οταν μεταφερεις φαρμακο.
Η εμπειρια μου λεει οτι θα πιασεις το 8ωρο.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom