Γενικά Με ποσες αεροπορικες εταιρειες εχουμε πεταξει και ποια ηταν η καλυτερη??

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Μετα το προσφατο ταξιδι μου στο Βελιγραδι με την Jat Airways εφτασα αισιως τις 10 . Οι προηγουμενες ειναι οι Emirates,Lufthansa,Alitalia,Aegean,Olympic(παλια και καινουρια),Malev,Swiss,Austrian,Adria . Εσεις με ποσες εχετε πεταξει και ποια σας εκανε την καλυτερη ή την χειροτερη εντυπωση απο θεμα value for money,υπηρεσιων,εξυπηρετησης κλπ κλπ;
Παρακληση: Μην το κανουμε war μεταξυ regular και low cost υπαρχει αντιστοιχο τοπικ για μαλλιοτραβηγματα . :clap::clap::cool::cool:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μετα το προσφατο ταξιδι μου στο Βελιγραδι με την Jat Airways εφτασα αισιως τις 10 . Οι προηγουμενες ειναι οι Emirates,Lufthansa,Alitalia,Aegean,Olympic(παλια και καινουρια),Malev,Swiss,Austrian,Adria . Εσεις με ποσες εχετε πεταξει και ποια σας εκανε την καλυτερη ή την χειροτερη εντυπωση απο θεμα value for money,υπηρεσιων,εξυπηρετησης κλπ κλπ;
Παρακληση: Μην το κανουμε war μεταξυ regular και low cost υπαρχει αντιστοιχο τοπικ για μαλλιοτραβηγματα . :clap::clap::cool::cool:
Τώρα τι να συγκρίνω? Την Air Baltic που έκανα ένα Ρίγα-Στοκχόλμη μια φορά με την Continental που την έχω δει μόνο σε διηπειρωτικό? Δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη εταιρία ΓΕΝΙΚΩΣ. Μόνο σε συγκεκριμένη γραμμή, ή σε ομοειδείς πτήσεις (π.χ. κοντινές εντός Ευρώπης) μπορεί να γίνει σύγκριση....

(Τα τεφτέρια μου μου λένε 31 εταιρίες....)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τώρα τι να συγκρίνω? Την Air Baltic που έκανα ένα Ρίγα-Στοκχόλμη μια φορά με την Continental που την έχω δει μόνο σε διηπειρωτικό? Δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη εταιρία ΓΕΝΙΚΩΣ. Μόνο σε συγκεκριμένη γραμμή, ή σε ομοειδείς πτήσεις (π.χ. κοντινές εντός Ευρώπης) μπορεί να γίνει σύγκριση....

(Τα τεφτέρια μου μου λένε 31 εταιρίες....)
Ναι το ξερω,αλλα σαν γενικες εντυπωσεις μπορεις να εχεις μια αποψη .. Και ποιες ειναι αυτες για να εχουμε και καλο ρωτημα ??? :clap::clap:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ναι το ξερω,αλλα σαν γενικες εντυπωσεις μπορεις να εχεις μια αποψη .. Και ποιες ειναι αυτες για να εχουμε και καλο ρωτημα ??? :clap::clap:
Ελληνικές: Aegean, Olympic Air, Olympic Airlines, Olympic Airways, Macedonian Airlines (pre-2003).
Lufthansa group: Lufthansa, Austrian, Tyrollean, Lufthansa Cityline, Eurowings, Swiss International, Swiss European, Helvetic Airlines, bmi, Luxair
Skyteam: Air France, KLM, Alitalia, Aeroflot, Austral (Argentina), Vietnam Airlines (σε λίγες μέρες).
Star Alliance: Adria, Turkish Airlines, EgyptAir, Continental Airlines, TAM, SAS, Singapore (σε λίγες μέρες)
Άλλες: Scenic Airlines, Air Βaltic, Pluna, Air Malta, easyjet, Air Asia (σε λίγες μέρες)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Air France, Hellas Jet, LOT, Wizzair, Lufthansa, Swiss, Aegean, Olympic (παλιά και νέα), Tarom, Air Malta, Malev και Easyjet.
Αγαπημένες και πιο πολυχρησιμοποιημένες είναι η Lufthansa και Swiss (από άποψη αεροσκαφών, service, συνέπειας κλπ).
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
British Airways, Wizz Air, Wizz Air Ukraine, CSA, Malev, Olympic Air, Aegean Airlines, Air One, Alitalia, Transavia, Air Baltic, Aerosvit, Dniproavia, Ryanair, Air Berlin, Lufthansa, JetAir, Sky Europe, Lot, EuroLOT, Centralwings

από τις καλύτερες που έχω πάει

British Airways, Aerosvit & Air Baltic :)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ολυμπιακή, Aegean, Lufthansa, Cyprus, KLM, British, easy, Czech, Delta, Air Canada, Continental, Egyptair, Tunisair, FlyGlobespan (low-cost που νομίζω έχει κλείσει αλλά είχε λύσει τα χέρια σε όλους εμάς τους Έλληνες φοιτητές στην Σκωτία με τις απευθείας Glasgow-Athens).

Εν γένει μου αρέσει πολύ η Lufthansa και σιχαίνομαι την KLM.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Biman Airlines, Royal Nepal Airlines, KLM, Copa Airlines, TAME, Lufthansa, BA, Alitalia, Icelandair, EasyJet, Olympic airlines, Olympic Air, Singapore airlines, Iberia, Aerolineas Argentinas, Aegean, Air Bagan, Swiss: 19, απ' όσες θυμάμαι.


Η καλύτερη: Singapore (by far!)

H χειρότερη: Biman airlines (επίσης by far, ασχέτως αν προσωπικά πέρασα υπέροχα!...)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Με πόσες αεροπορικές έχετε πετάξει: 13
Ποια ήταν η καλύτερη: Olympic Airlines
 
D

Delmem9770

Guest
bmi,vueling,easy jet, Czech Airlines,austrian airlines,viking

μόνο 6 δυστυχώς, καλύτερη μου φάνηκε η austrian
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
British Airways, Wizz Air, Wizz Air Ukraine, CSA, Malev, Olympic Air, Aegean Airlines, Air One, Alitalia, Transavia, Air Baltic, Aerosvit, Dniproavia, Ryanair, Air Berlin, Lufthansa, JetAir, Sky Europe, Lot, EuroLOT, Centralwings

από τις καλύτερες που έχω πάει

Βritish Airways, Aerosvit & Air Baltic :)
ξέχασα να βάλω Aer Lingus, BMI, Croatian Airlines

συνολικά 24
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.332
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom