Νότια Αφρική Με την Εθνική Ελλάδος στη Νότιο Αφρική!

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Μετά το χθεσινοβραδυνό κατόρθωμα των διεθνών μας στην Ουκρανία με τη γκολάρα του Σάλπιγγίδη αρχίσαμε ήδη να κοιτάμε για ταξιδιωτικά πακέτα για Ν. Αφρική. Πληροφορίες για εισητήρια υπάρχουν στη σελίδα τις FIFA: FIFA.com - Official FIFA World Cup Tickets

Οι πωλήσεις ξεκινούν στις 20/02/10 και τελειώνουν 11/07/10 μαζί με το παγκόσμιο κύπελλο. Η διάθεση των εισιτηρίων χωρίζεται σε 5 φάσεις ενώ λόγω της αυξημένης ζήτησης οι ενδιαφερόμενοι θα χρειασθεί να υποβάλλουν αίτηση για να τους αποδοθούν εισητήρια. Οι τιμές ξεκινούν απο 80$ για τις πιό φθηνές θέσεις στους αγώνες της πρώτης φάσης και φθάνουν τα 900$ για τις καλύτερες θέσεις στον τελικό. Υπάρχουν πακέτα εισητηρίων για όλα τα παιχνίδια μιας ομάδας (που αξίζει πιο πολύ, μη πάμε στην άκρη του κόσμου για ένα παιχνίδι). Φαντάζομαι θα κυκλοφορήσουν και πακέτα απο πρακτορεία εν καιρώ. Ένα αεροπορικό εισητήριο για Γιοχάνεσμπουργκ κοστίζει περί τα 1000? τελευταία φορά που κοίταξα.

Όποιος βρει τιμές για πακέτα απο κρακτορεία παρακαλώ να μας πεί, απο σήμερα (βασικά απο εχθές το βράδυ) πάμε Νότιο Αφρική!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Εγώ θέλω να δω τι θα κάνουν με την μεγάλη εγκληματικότητα οι Νοτιοαφρικανοί....θα κάνουν κανά πογκρόμ? Η κατάσταση είναι δραματική, τουλάχιστον στο Jo'burg...
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Εγώ θέλω να δω τι θα κάνουν με την μεγάλη εγκληματικότητα οι Νοτιοαφρικανοί....θα κάνουν κανά πογκρόμ? Η κατάσταση είναι δραματική, τουλάχιστον στο Jo'burg...
δεν το κρύβω ότι και εγώ το ίδιο σκέφτηκα μόλις προκριθήκαμε. άσε που έχω ακούσει μέχρι και τερατολογίες για την εγκληματικότητα που έχει. πάντως είναι πρόβλημα και νομίζω ότι πολλοί θα υπολογίσουμε αυτήν την παράμετρο αν αποφασίσουμε τελικά να πάμε στο παγκόσμιο.
 

Papas George

Member
Μηνύματα
73
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
mexico
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
καιει το θεμα παιδια..
πρεπει να βαλουμε ολοι τα δυνατα μας για να βρουμε το οικονομικοτερο πακετο..
στο κατω κατω της γραφης ισως να μπορεσουμε να φτειαξουμε κ δικο μας γκρουπακι..
ισως κ να κλεισουμε καποιο μικρο τσαρτερ..
τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο..
ειδικα μετα την κουπα του EYRO ολα φαινονται απλα....
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
αμα προσπαθησουμε να φταξουμε δικο μας γκρουπακι ειμαι και εγω μεσα!υπολογιστε με!αλλιως θα παω με τους οργανωμενους απο Χανια οχι τοσο απο φοβο της εγκληματικοτητας αλλα λογω της τρομερης εμπειριας του να ταξιδευεις με ολους τους τρελους Ελληνες μαζι!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
δεν το κρύβω ότι και εγώ το ίδιο σκέφτηκα μόλις προκριθήκαμε. άσε που έχω ακούσει μέχρι και τερατολογίες για την εγκληματικότητα που έχει. πάντως είναι πρόβλημα και νομίζω ότι πολλοί θα υπολογίσουμε αυτήν την παράμετρο αν αποφασίσουμε τελικά να πάμε στο παγκόσμιο.
Βάλτε "μέσον" για να βρήτε εισιτήρια, αγοράστε αλεξίσφαιρα γιλέκα απ'το ιντερνέτ, ταξιδέψτε λίγες μέρες νωρίτερα μέσω Κένυα ή κανενός εμιράτου, πηγαίνετε στη Sun City ν' αυγατίσετε τα λεφτά σας και... φέρτε μας την κούπα! :haha::haha::haha:
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Ας περιμένουμε μέχρι τις 4/12/09 που είναι η κλήρωση για να μάθουμε σε ποιά πόλη παίζουμε στη φάση των ομίλων. Έχω ακούσει κι εγώ για εγκληματικότητα αλλά δε πτοούμαι, στο κάτω κάτω εδώ τα βγάλαμε πέρα με το κυκλοφοριακό της Αθήνας το 2004 οπότε όλα είναι δυνατά. Για το Γιοχάνεσμπουργκ έχω ακούσει ότι έχει γειτονιές που απλά δεν πάς γιατί σε πυροβολούν χωρίς λόγο. Αν αποφύγει κανείς αυτά τα μέρη και γενικά δε πηγαινει γηρεύοντας δε θα υπάρχει πρόβλημα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
καιει το θεμα παιδια..
πρεπει να βαλουμε ολοι τα δυνατα μας για να βρουμε το οικονομικοτερο πακετο..
στο κατω κατω της γραφης ισως να μπορεσουμε να φτειαξουμε κ δικο μας γκρουπακι..
ισως κ να κλεισουμε καποιο μικρο τσαρτερ..
τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο..
ειδικα μετα την κουπα του EYRO ολα φαινονται απλα....
Είμαι όλος αυτιά... τι προτείνεις λοιπόν σύντροφε? Να νοικιάσουμε το 742 της Hellenic Imperial για JNB? Να φτιάξουμε ένα γκρουπάκι πόσων ατόμων? Πόσα λεφτά λες ότι θα χρειαστούμε για να πάμε να δούμε τον ημιτελικό και τον τελικό που θα παίζει η Ελλαδάρα?
Έτσι για να δούμε τι είναι και τι δεν είναι ακατόρθωτο...
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Ειμαι σιγουρος οτι μεχρι τοτε θα βγουν πολλα ειδικα και φθηνα πακετα, αλλα το θεμα της ασφαλειας ειναι υπαρκτο. Φιλος που πηγε στις φαβελες του Ριο και ειχε παει στη Ν. Αφρικη μου λεει οτι το Ριο ειναι παιδικη χαρα μπροστα τους. Στη Ν. Αφρικη πρωτα σε πυροβολανε και μετα ψαχνουν να δουν αν ειχες επανω σου λεφτα. Δεν χαλανε χρονο να σου πουνε "τα λεφτα σου ή τη ζωη σου"! Αν σκεφτει κανεις επισης οτι λογω της ασκημης εικονας με θεματα ασφαλειας που εχει η χωρα, ολα τα τοπικα λαμογια θα μεριμενουν πως και πως τους τουριστες.

Δεν ξερω. Ελπιζω να υπερβαλουν, αλλα το σκεφτομαι. Παντως σε συνδυασμο με κανενα Λεσοθο, Σουαζιλανδη η Ναμιμπια δεν θα με χαλαγε καθολου.

Θα δειξει στους επομενους μηνες...
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
ειναι παγκοσμιο κυπελο!!!!
για να παρει η νοτιος Αφρικη αυτη την διοργανωση παει να πει οτι μπορει να εγγυηθει ασφαλεια σε ολους τους χιλιαδες κοσμου που θα πανε απο ολο τον πλανητη.Δεν νομιζω οτι οι "μεγαλοι" θελουν να εχουν μπελαδες στο κεφαλι τους.......ουτε να εχουν μια αποτυχημενη διοργανωση.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μα τι να το κάνουμε αυτό, δεν έχει γίνει η κλήρωση για να ξέρουμε σε ποιον όμιλο θα είμαστε. Κάνε υπομονή λίγες μέρες να δούμε ντε.

Εκτός αν τόβαλες για να ταξιδέψουμε κατευθείαν στον τελικό :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.314
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom