Ρωσία Με τον ΠΑΟΚ στην Ευρώπη - Φύγαμε για Μόσχα!

Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Ως γνωστόν, ο μεγάλος ΠΑΟΚ κληρώθηκε στους 32 του Europa League με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στις 17 Φεβρουαρίου στην Τούμπα, ενώ ο επαναληπτικός στη ρωσική πρωτεύουσα στις 22 του ίδιου μήνα.

Καλοσκέφτομαι να ταξιδέψω και να συνδυάσω τον αγώνα με ένα 3-4ήμερο στη Μόσχα (καλά είναι; )

Ποιά είναι η καλύτερη διαδρομή αεροπορικώς (σύντομη+οικονομική);
Χρειάζεται κάποια visa για να επισκεφθεί κανείς τη Μόσχα; Γτ κάτι τέτοιο άκουσα από έναν σήμερα και απόρησα...

[κάποιοι σύνδεσμοι θα πραγματοποιήσουν και οδικές εκδρομές, για όποιους ενδιαφέρονται. Και εγώ ψήνομαι για κάτι τέτοιο, απλά δε ξέρω πόσες ημέρες θα χρειαστεί κάτι τέτοιο!]

Τέλος, τι θα προτείνατε όσοι έχετε πάει; Πόσες ημέρες πρέπει να πάει κανείς στη Μόσχα για να νιώθει μετά ότι "την είδε";

Σαφώς, και όποιος θέλει, μπορεί να γράψει το τι μπορεί να δει κανείς στην παγωμένη Μόσχα!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Λάθος, διόρθωση.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Visa χρειαζόταν τουλάχιστον μέχρι πρίν 2 χρόνια περίπου.Δεν ξέρω αν καταργήθηκε τώρα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
χρειάζεται βίζα όπωσδήποτε, η οποία ισχύει μόνο για τις μέρες που θα βρίσκεσε εκεί,για αναλυτικές πληροφορίες μπορείς να απευθυνθείς στο Μουζενιδης Τουρ,είναι ο πιό ειδικός για Ρωσία.:xmas_rolleyes::xmas_rolleyes:
 

mapi

Member
Μηνύματα
52
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
αφρική
Ως γνωστόν, ο μεγάλος ΠΑΟΚ κληρώθηκε στους 32 του Europa League με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στις 17 Φεβρουαρίου στην Τούμπα, ενώ ο επαναληπτικός στη ρωσική πρωτεύουσα στις 22 του ίδιου μήνα.

Καλοσκέφτομαι να ταξιδέψω και να συνδυάσω τον αγώνα με ένα 3-4ήμερο στη Μόσχα (καλά είναι; )
Είναι τέλεια και μόνο που θα δείς την ομαδάρα μας!!!

Ποιά είναι η καλύτερη διαδρομή αεροπορικώς (σύντομη+οικονομική);
Χρειάζεται κάποια visa για να επισκεφθεί κανείς τη Μόσχα; Γτ κάτι τέτοιο άκουσα από έναν σήμερα και απόρησα...

Ταξίδεψα πριν αρκετά χρόνια και ναι ήταν απαραίτητη η βίζα, τα εισητήρια τα είχα πάρει μέσω του μουζενίδη και ήταν απευθείας η πτήση
[κάποιοι σύνδεσμοι θα πραγματοποιήσουν και οδικές εκδρομές, για όποιους ενδιαφέρονται. Και εγώ ψήνομαι για κάτι τέτοιο, απλά δε ξέρω πόσες ημέρες θα χρειαστεί κάτι τέτοιο!]
Νομίζω οτι είναι αρκετά μεγάλη ταλαιπωρία αν κρίνω από τα λεγόμενα γνωστών μου που κάνουν τέτοια δρομολόγια

Τέλος, τι θα προτείνατε όσοι έχετε πάει; Πόσες ημέρες πρέπει να πάει κανείς στη Μόσχα για να νιώθει μετά ότι "την είδε";
Ούτε 15 μέρες δεν φτάνουν για να πεις οτι "την είδες", βέβαια αν κερδίσει η Παοκαρα μας θα αισθάνεσαι πλήρης χαχαχαχ

Σαφώς, και όποιος θέλει, μπορεί να γράψει το τι μπορεί να δει κανείς στην παγωμένη Μόσχα!
Αν μπορέσεις να επισκεφθείς και την Α.Πετρούπολη (με τρένο είναι λίγο μακρυά αλλά έχει και πτήσεις σχετικά οικονομικές από οτι θυμάμαι) θα εντυπωσιαστείς!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!
ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ....
 
Last edited by a moderator:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.385
Άντε και σε λίγο καιρό θα φοράμε κελεμπίες.

Πάντως είναι μια καλή ευκαιρία, άμα ακούσει κανείς κάτι για πακέτα 4 και 5 ημερών ας σφυρίξει.
 

mapi

Member
Μηνύματα
52
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
αφρική
Βρε κελεμπίες να φορέσουμε αμα είναι να βγει σε καλό...αν και δεν το κόβω!!
Σίγουρα θα βγουν πακέτα μέχρι τότε
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.385
Θα μας δώσουν και μιά πιστωτική για να βάζουμε καύσιμα με έκπτωση και μπόνους για το ΠΠ 2012.

Προσγειώνομαι
Για την ομάδα κρατώ και γω μικρό καλάθι έχουν δει τόσα τα μάτια μας που δε μασάμε.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Μακάρι να γίνει κάτι καλό για την ομάδα σας.Αλλά κρατάτε μικρό καλάθι γιατί ξέρετε οτι δεν έρχονται σοβαροί ξένοι να επενδύσουν στο Ελληνικό ποδόσφαιρο.
 

mindtraveler

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ίσως Ρωσία...
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Και γω το σκέφτομαι να πάω, αλλά οργανωμένα με κάποιον σύνδεσμο για να εξασφαλίσω και εισιτήριο για τον αγώνα αφού δεν θα είναι και πολλά (μόνο 900 μαθαίνω). Φυσικά, αεροπορικώς, γιατί η Μόσχα ειναι πολύ μακριά για οδική και δε λεει τόση ταλαιπωρία με το κρύο που θάχει.

Είχα πάει πολύ παλιότερα στη Ρωσία και συγκεκριμένα στην Αγ. Πετρούπολη το 1999. Θυμάμαι οτι τα περί βίζας τα είχε κανονίσει μαζικά το πρακτωρείο μας για όλους που ταξιδέψαμε. Στο αεροδρόμιο βέβαια της Πετρούπολης, πριν μπούμε μόνο από ιερά εξέταση που δεν με περάσανε. Είχαν μαζευτεί 3-4 ρώσοι πάνω από το διαβατήριό μου και με κοιτούσαν καχύποπτα μιλώντας με μόνο στα ρώσικα. Τρομοκρατήθηκα λίγο αλλά ευτυχώς μια φοιτήτρια επιβάτης της ίδιας πτήσης, μου εξήγησε στα αγγλικά οτι απλά έδειχνα λίγο διαφορετικός από τη φωτογραφία του διαβατηρίου μου. Στο τέλος με αφήσανε και μπήκα με τους υπόλοιπους του γκρουπ, και ησύχασα.

Μακάρι να πάρουμε την πρόκριση!
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Δέν ξέρω ακόμη τις υποχρεώσεις που θα έχω εκείνη την περίοδο. Η αλήθεια είναι ότι το ταξίδι παίζει πολύ δυνατά. Φαντάζομαι ότι θα είναι ταξίδι αστραπή. Αλλά και για μία ημέρα μόνο, αξίζει ο κόπος (και για τη Μόσχα και για τον ΠΑΟΚ)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom