Μήλος Μηλος 2012

niki1

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Γεια σας!ηθελα να σας περιγραψω την εμπειρια μου απο το ζευγαρονησι που πηγα πρωτη φορα φετος βοηθωντας αλλους που ενδιαφερονται για το νησι!
Η Μηλος εκ πρωτης οψεως ειναι ομορφο νησι,ξερονησι μεν αλλα με καταπληκτικη ποικιλια παραλιων αλλες με βοτσαλα αλλες με αμμουδια αλλες με χαλικι αλλες με βραχια....αυτο που με εντυπωσιασε δεοντως στο νησι ειναι η αγρια βραχωδης ομορφια σε διαφορα σημεια του
Ομορφα μερη που πρεπει να παει καποιος που ενδιαφερεται ειναι η Πλακα ιδανικη για φαγητο κι ποτο ακομη κι περιπατο στα γραφικα της σοκακια,Αδαμαντας δεν με ενθουσιασε ιδιαιτερα θεωρω την Πλακα πιο ξεχωριστη.Πολλωνια για θαλασσινα!
επισης απο παραλιες φοβερες ειναι το Τσιγκραδο(λιγο επικινδυνη,κατεβαινεις-ανεβαινεις μεσκοινια)Φυριπλακα,Φυροποταμος,Πλαθιενα,Αγκαλη,Γεροντας(εχει προσβαση οδικως αλλα θες 4χ4!)Αμμουδαρακι(ιδιωτικες παραλιες για ζευγαρια!) Παχαινα(αν κι εχει πολυ κυμα πρεπει να πας σε μερα που δεν εχει αερα)
Παπαφραγκας παιδια ομορφο μερος αλλα δεν ημουν αρκετα τρελη να κατεβω εκει κατω!
Αλογομανδρα αξιζει να πας εστω κι περαστικα κι ειναι προσβασιμη με ασφαλεια

Μου αρεσε επισης κι ο γυρος του μισου νησιου με το φουσκωτο 15 μετρων απο τον Αδαμαντα!(μας πηγαν Αρκουδες,Κλεφτικο,Συκια-καταπληκτικα νερα-φαγητο τα παντα μεσα στη τιμη κι αρκετες στασεις για πολυωρο κολυμπι κι εξερευνησεις σε σπηλιες)

Απο φαγητο ειναι το μονο μου παραπονο...αν κι τα δωματια ειναι φτηνα στη Μηλο το φαγητο για δυο ατομα ειναι πανακριβο μεσος ορος ενος απλου γευματος χωρις πολλα πιατα ηταν 60 ευρω.επισης η Μηλιωτικη φιλοσοφια ειναι του αργου ρυθμου(αργα θα σερβιρουν αργα θα σε εξυπηρετησουν κι παλι αργα θα περιμενεις τον λογαριασμο η αλλιως κοινως χαλαρα)
οπως επισης ανακαλυψα οτι τα εστιατορια που φημιζονται για το φαγητο τους δεν ηταν κι τοσο νοστιμα,ενω αλλα λιγοτερο γνωστα ηταν διπλασια νοστιμα τα φαγητα τους!
Περασαμε εν τελει ομορφα κι καλα!
Οποιος θελει πληροφοριες για τα παντα μπορει ελευθερα να με ρωτησει
Καλημερα σας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom