Μονακό Μια βοηθεια για συντομο ταξιδι στο Μονακο

d4ydr33m3r

Member
Μηνύματα
124
Likes
29
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Ως ανθρωπος της τελευταιας στιγμης αποφασισα με ενα φιλο να δουμε τον αγωνα του Super Cup στο Μονακο στις 26/8. :lol:
Θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας σχετικα με το πως μπορω να το οργανωσω καλυτερα ετσι ωστε να μην χρειαστει να κοψω χερι κ ποδι για 4 μερες για εισητηρια αεροπορικα,διαμονη και λοιπα..(απο 26/8 εως 29/8 επιστροφη)

Κλασσικα πτηση Νικαια ειναι τσιμπημενες οι τιμες και μαλιστα με stopover η Swiss εχει την φτηνοτερη απο οτι ειδα αλλα φτανεις την επομενη στις 27!! :rolleyes:

Εχετε καμια ιδεα πως θα μπορουσα να το κανω καλυτερα για να μου βγει οικονομικα? Σκεφτομουν επειδη θα νοικιασω αμαξι πιθανοτατα μηπως πηγαινα μεσω Μιλανου ή Παρισίου και νοικιαζα εκει.
Θεωρειται οτι ειναι καλη ιδεα ή εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο;
Ευχαριστω προκαταβολικα για οποια βοηθεια :cool:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Kι εγώ αυτό θα σου λεγα : Μιλάνο με easy jet φυσικα ή και Ryan air Μπεργκαμο, αν είσαι από Θεσσαλονίκη κι από εκεί ενοικίαση αυτοκινήτου για Μονακό.
 

Evapar

Member
Μηνύματα
87
Likes
103
Επόμενο Ταξίδι
Αναζητείται
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία/Πολυνησία
Η λύση μέσω Μιλάνου είναι πολύ βολική - το έκανα τον περασμένο Οκτώβριο και ήταν μια χαρά. Η διαδρομή είναι το πολύ 4 ώρες συνεχώς σε κλειστό αυτοκινητόδρομο. Διόδια αν θυμάμαι καλά πληρώνεις μια φορά συνολικά πριν περάσεις τα σύνορα. Αρκεί να μην έχεις πρόβλημα με τα τούνελ γιατί περνάς περίπου 100...:D Αρα, εφόσον θα νοικιάσεις αυτοκίνητο έτσι κι αλλιώς, το Μιλάνο σε βολεύει...
 

d4ydr33m3r

Member
Μηνύματα
124
Likes
29
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Φαινεται η πιο βολικη λυση. Σκεφτηκα και το καραβι για Πατρα-Ανκονα και μετα Νικαια απο εκει αλλα ειναι πολυ κουραστικο και χρονοβορο για 4 ημερες, δεν αξιζει καθολου.
Να ρωτησω κατι αλλο. Για αμαξι να κλεισω απο εδω μεσω skyscanner ή απο το Malpensa κατευθειαν αξιζει θα εχω καποιο κερδος οικονομικο;
 

d4ydr33m3r

Member
Μηνύματα
124
Likes
29
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Μια απορία-Εισιτήρια του αγώνα πως βρήκες?
Δεν μας λες και πως και πόσο βρήκες τα εισιτήρια για το ματσάκι?
Τα βρηκα μεσω του club της Barcelona που ειμαι μελος.. Μου ερχεται φθηνα (σαν εισητηρια κανονικου αγωνα) οποτε δεν το σκεφτηκα κ πολυ..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Τα βρηκα μεσω του club της Barcelona που ειμαι μελος.. Μου ερχεται φθηνα (σαν εισητηρια κανονικου αγωνα) οποτε δεν το σκεφτηκα κ πολυ..
Πολύ ωραία και καλά να περάσεις.Αν θέλεις κάποια στιγμή γράψε δύο λόγια για το club που είσαι μέλος,πώς γίνεσαι-πόσο στοιχίζει η συνδρομή κλπ.
 

d4ydr33m3r

Member
Μηνύματα
124
Likes
29
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Πολύ ωραία και καλά να περάσεις.Αν θέλεις κάποια στιγμή γράψε δύο λόγια για το club που είσαι μέλος,πώς γίνεσαι-πόσο στοιχίζει η συνδρομή κλπ.
Σε ευχαριστω πολυ μαλλον θα το κανω το ταξιδακι αν και μου τα χαλασε ενας φιλος που θα πηγαιναμε μαζι τελευταια στιγμη.. Ψηνεται κανεις; :D
Τωρα για το club ονομαζεται Penya Barcelonista d' Atenes και ειναι στα Εξαρχεια.
Το προσωρινο site γιατι το κανονικο ειναι υπο κατασκευη ειναι http://barcelonistas-atenes.blogspot.com/αυτο εδω.
Η συνδρομη μεχρι περισυ ηταν 50 ευρω, και τα παιδια ειναι ολα αψογα και τρομερα οταν θες κατι..
Για οτιδηποτε αλλο θες pm me ;)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Σε ευχαριστω πολυ μαλλον θα το κανω το ταξιδακι αν και μου τα χαλασε ενας φιλος που θα πηγαιναμε μαζι τελευταια στιγμη.. Ψηνεται κανεις; :D
Τωρα για το club ονομαζεται Penya Barcelonista d' Atenes και ειναι στα Εξαρχεια.
Το προσωρινο site γιατι το κανονικο ειναι υπο κατασκευη ειναι αυτο εδω.
Η συνδρομη μεχρι περισυ ηταν 50 ευρω, και τα παιδια ειναι ολα αψογα και τρομερα οταν θες κατι..
Για οτιδηποτε αλλο θες pm me ;)
Αν δεν έφευγα για Αγγλία αύριο,θα ψηνόμουνα σίγουρα:mad:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom