Ιταλία Μιλανο - Βενετια - Λιμνη Κομο

Soiler

Member
Μηνύματα
39
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΤΑΛΙΑ
Καλησπερα σε ολη τη παρεα!!!Λεω να επισκεφθω με τη γυναικα μου - μιας και εχουμε πολυ καιρο να κανουμε ταξιδι - το Μιλανο...10 Απριλιου - 13 Απριλιου.Θα ηθελα αν γινεται να χωρεσω δυο μονοημερες εκδρομες,Μια στη λιμνη Κομο και μια στη Βενετια.Ξερω ξερω αυτα θελουν ταξιδι μονο για παρτη τους αλλα επειδη αυτο δεν γινεται θελω τη γνωμη σας για το αν θα μπορεσω να χωρεσω αυτα τα δυο....Ευχαριστω εκ των προτερων!!!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Καλύτερα μόνο μια μονοήμερη στο Κόμο κι αυτό με το ζόρι,αν δεν έχετε ξαναπάει στο Μιλανο τι θα δείτε σε δυο μέρες?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλησπερα σε ολη τη παρεα!!!Λεω να επισκεφθω με τη γυναικα μου - μιας και εχουμε πολυ καιρο να κανουμε ταξιδι - το Μιλανο...10 Απριλιου - 13 Απριλιου.Θα ηθελα αν γινεται να χωρεσω δυο μονοημερες εκδρομες,Μια στη λιμνη Κομο και μια στη Βενετια.Ξερω ξερω αυτα θελουν ταξιδι μονο για παρτη τους αλλα επειδη αυτο δεν γινεται θελω τη γνωμη σας για το αν θα μπορεσω να χωρεσω αυτα τα δυο....Ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Για 4 μερες ισα που προλαβαινεις το Μιλανο!για να πας Βενετια με τρενο θες ωρα οπως και για Κομο!ασε που μπορει να μην σε βολεψουν και οι ωρες..εμεις που πηγαμε παραπανω μερες δε μας εφτασαν για ολα οσα θελαμε να δουμε!
 

Soiler

Member
Μηνύματα
39
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΤΑΛΙΑ
Άμα διάλεγα το ένα από τα δύο??Πιο θα διαλέγατε;;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Άμα διάλεγα το ένα από τα δύο??Πιο θα διαλέγατε;;
Εξαρταται απο τον καιρο. Αν βρεχει δεν πας λιμνη..αποφασισε επιτοπου. Ισως για Βενετια θα επρεπε να λάβεις υποψη τις πολλες ωρες (5+) για τη μεταβαση σου οπως κ το υψηλό κοστος (50+/ατομο για γρήγορο τραινο)?
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Εξαρταται απο τον καιρο. Αν βρεχει δεν πας λιμνη..αποφασισε επιτοπου. Ισως για Βενετια θα επρεπε να λάβεις υποψη τις πολλες ωρες (5+) για τη μεταβαση σου οπως κ το υψηλό κοστος (50+/ατομο για γρήγορο τραινο)?
Εννοεις 5 ωρες με το λεωφορείο φαντάζομαι, γιατι το γρηγορο τρενο που χρησιμοποιησαμε εκανε το δρομολογιο σε 2,5 ωρες κ εχω την εντυπωση οτι δε δωσαμε τοσα πολλα, αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη οποτε δεν επιμενω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εννοεις 5 ωρες με το λεωφορείο φαντάζομαι, γιατι το γρηγορο τρενο που χρησιμοποιησαμε εκανε το δρομολογιο σε 2,5 ωρες κ εχω την εντυπωση οτι δε δωσαμε τοσα πολλα, αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη οποτε δεν επιμενω.
οταν λεω μεταβαση για καπου εννοω παντα με επιστροφη. εκτος περιπτωσης μεταναστευσης... ;) που στη Βενετια δε συνισταται λογω υγρασιας.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
οταν λεω μεταβαση για καπου εννοω παντα με επιστροφη. εκτος περιπτωσης μεταναστευσης... ;) που στη Βενετια δε συνισταται λογω υγρασιας.
:) κ εγω με μεταβαση εννοω, ενταξει τα εχω χασει λιγο τελευταια αλλα οχι κ τοσο!! Σοβαρα τωρα ειχα την εντυπωση οτι ειχα δωσει 30, αλλα παει αρκετος καιρος απο τοτε και σιγουρα ξερεις καλυτερα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
:) κ εγω με μεταβαση εννοω, ενταξει τα εχω χασει λιγο τελευταια αλλα οχι κ τοσο!! Σοβαρα τωρα ειχα την εντυπωση οτι ειχα δωσει 30, αλλα παει αρκετος καιρος απο τοτε και σιγουρα ξερεις καλυτερα.
ειναι πιθανο να εδωσες 30 καποτε. με 30 κ κατι ψιλα πας μονο σε συγκεκριμενες ωρες κλεινοντας κανδυο μηνες πριν κλπ. πιθανο δε Σάββατο να πας (κ ναρθεις παντα) με 14Ε. αλλα δεν ειναι το θεμα αυτο, ουτε μπορεις να βασιστεις σε αυτες τις τιμες, αυτες ειναι η εξαιρεση. εβαλα 50+ για αυθημερον ταξιδι σε νορμαλ τιμη.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Άμα διάλεγα το ένα από τα δύο??Πιο θα διαλέγατε;;
Κομο αν εχει καλο καιρο παντα λογω αποστασης!τσεκαρε καιρο μερικες βδομαδες πριν το ταξιδι σου και αναλογως κλεισε μεσω ιντερνετ με επιστροφη που ισως σου βγει πιο φθηνο...εκτος και αν δε σε πολυνοιαζει το οικονομικο οποτε το κλεινεις αυθημερον στο σταθμο εκει!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κλεισε μεσω ιντερνετ με επιστροφη που ισως σου βγει πιο φθηνο...
ξεκαθαρισε οτι λες για Βενετια κ οχι για Κομο που εχει 4,80 το εισητηριο... κ δεν κανει ποτε προσφορες γιατι ειναι regionale... το Κομο ειναι διπλα,πας οποτε θες, το εξοχικο του Μιλανου οπου κ ενωθηκαν με τον πρωτο αυτοκινητοδρομο του κοσμου..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom