Μονιμη κατοικια στο εξωτερικο??

Θα φεύγατε από την Ελλάδα για μόνιμη κατοικία έξω?

  • Ναι, όπου φύγει φύγει.

    Votes: 162 85,3%
  • Όχι, θα μείνω εδώ.

    Votes: 28 14,7%

  • Total voters
    190

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ονειρεμένο Ταξίδι
polynesian , new zealand
σε ποιο μερος που εχετε επισκευτει πιστευετε οτι θα μενατε μονιμα αν δεν ειχατε καποια υποχρεωση στην ελλαδα?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Χα. Πιο επίκαιρο από όσο νομίζεις. Εγώ όχι απλώς "θα κατοικούσα". Θα κατοικήσω.

Το μέρος είναι η πανέμορφη Βοστώνη. :) Από το νέο έτος, την άνοιξη, κάπου εκεί αν όλα πάνε καλά.
 

@rgiro

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άγιος Δομίνικος
Μπορώ να πω και γω την άποψή μου παρόλο που δεν έχω επισκεφτεί καμιά ξένη χώρα;;;

Αν είχα την οικονομική δυνατότητα - αν κέρδιζα μερικά εκατομμυριάκια στο τζόκερ δλδ - θα ήθελα να μείνω παααααααάρα πολύ σε μία από τις μαγευτικές παραλίες που μας έδειξε η go2dbeach στον Άγιο Δομίνικο...
Όλη μέρα μπάνιο στα καταγάλανα νερά (που δεν έχει και φύκια κάτω :p) και φρεσκοψαρεμένο ψαράκι! ;)
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα
Στη θεωρία είναι εύκολο. Το βήμα γίνεται δύσκολα.
Δεν είναι μόνο ο τόπος, είναι και οι άνθρωποι που αφήνει κάποιος πίσω.

Πράγααααααααααααααααααααα

ΥΓ Πάντως ο Δημήτρης θα με κάνει να κλείσω άμεσα εισητήρια για Βιέννη. Τη βλέπω τη δουλειά.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Billy γιατι ξυνειs πληγεs??
Το θεμα αυτο το εχω σκεφτει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ομωs..Και το σκεφτομαι μερα παρα μερα..
Λοιπον αν δεν ειχα υποχρεωσειs , δεν θα εμενα πουθενα μονιμα στην αρχη.Θα γυρνουσα σαν ρεμαλι :haha::haha: και θα αποφασιζα στο τελοs που θα μεινω.
Χωριs πλακα , θα εφευγα στο λεπτο για καποια Latin χωρα , δεν ξερω, νομιζω οτι ειμαι στο σπιτι μου σε καποια ισπανοφωνη χωρα , Αγιο Δομηνικο , Μεξικο , κλπ...
Βασικα το σκεφτομαι σοβαρα για το μελλον , οταν ο Junior δε θα με χρειαζεται αμεσα - και δεν αργει πολυ αυτη η μερα.
Το θεμα ειναι αυτο που λεει ο Θανοs , τα προσωπα που αφηνειs πισω , αν εχειs δημιουργησει οικογενεια κλπ , ξεχασε το...
Αυτα πρεπει να τα σκεφτειs νωριs , πριν τα 20 , και να την κανειs απο δω πριν μπειs στο λουκι , αλλιωs την εκανεs.

Υ.Γ. @rgiro σε εχω συμπαθησει ιδιαιτερα:D χαχαχα Παμε μαζι Αγιο Δομηνικο να σε ξεναγησω?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Τωρα που το σκεφτομαι , και μια Αυστραλια απο Queensland μερια , ενα Cairns στη Sunshine coast αs πουμε δε θα με χαλαγε..Θα ειχα τη Γαλλικη Πολυνησια σε αποσταση αναπνοηs και η Αυστραλια ειναι εναs τοποs που δε μοιαζει με κανεναν! Αλλη ποιοτητα ζωηs και βουτιεs στον μεγαλυτερο κοραλιογενη υφαλο τηs γηs (ενταξει θα ξεκολησω απ'αυτα οπου να'ναι).

Μου κανει εντυπωση που κανεναs δεν εχει πει οτι θελει να παει , οχι για να ζησει , αλλα εστω για ταξιδι!
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Εγώ θα έλεγα κάπου με αρκετή φύση-πράσινο και ιδιαίτερα μία χώρα που να σέβεται τον άνθρωπο, και να στα παίρνει που λέμε αλλά και να σου παρέχει γιατί στην ελλάδα μόνο παίρνουν:(.Πιθανά στον Καναδά θα διάλεγα χωρίς να έχω πάει απο αυτά που έχω ακούσει μόνο:rolleyes:.
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος των ΗΠΑ

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
147
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Εχμμμ ... ναι και γω το έχω σκεφτεί και με έχει προβληματίσει πολλές φορές αυτό το θέμα. Είχα δοκιμάσει κάποτε να βρω δουλειά (από internet). Αυτό είναι το εμπόδιο για μένα (δε σκοπεύω να πάω εκεί ψάχνοντας) ... αλλιώς έφευγα και αύριο το πρωί, που λέει ο λόγος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom