Μουσικη των Νοτιων θαλασσων

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Δυσκολο το να ταξιδεψουμε στα αγαπημενα μας νησια γκρουπαριστοι φιλοι?
Εξαρταται..εγω ταξιδευω και με ενα τραγουδι. Δε θα πω οτι ασχολουμαι τοοσο πολυ οσο με τη μουσικη της κεντρικης αμερικης , αλλα καποια τραγουδια στυλ Hawaiian reggae μου αρεσουν πολυ!
Μου αρεσει αρκετα ο Justin Kawika Young , ενα νεο ταλαντουχο παιδι απο τη Χαβαη.
"Never forget where i'm from" απο το αλμπουμ 'Soothe you' :
 
Last edited by a moderator:

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.826
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
ενδιαφερον...θα το κατεβασω για το mp3 για το ταξιδι
 

ginita

Member
Μηνύματα
57
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Eκουαδόρ-Βραζιλία ίσως...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Ν. Αμερικής
:lol: Έχει ακριβώς τον ίδιο ρυθμό με την αιώρα που κουνιέται στο avatar σου!!!!!!!!!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
:lol: Έχει ακριβώς τον ίδιο ρυθμό με την αιώρα που κουνιέται στο avatar σου!!!!!!!!!!!!
:lol:τιποτα δεν ειναι τυχαιο ginita!

Λοιπον αγορασα ενα cd με μουσικη απο Φιτζι , αλλα ο ρυθμος σε ολα ειναι πολυ αργος και απαλος..κοινο χαρακτηριστικο ειναι οτι ολα ξεκινανε με ηχο απο κυματακια που σκανε στην ακτη :lol: Δε μου αρεσε ιδιαιτερα ομως , ουτε ξεχωρισα καποιο τραγουδι.
Προτιμω τους ρυθμους της Ταιτης , κυριως μουσικες με γιουκαλιλι.
Μου αρεσει πολυ το τραγουδι του βιντεο αλλα δεν εχω ιδεα ποιος το λεει..Αφιερωμενο στο φιλο μας Turms που συντομα θα ταξιδευει για τις νοτιες θαλασσες :clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Αλλο ενα τραγουδι απο τον Justin γιατι οπου κι αν βρισκομαι ειμαι με το ενα ποδι στην αμμο :lol:
One foot on sand:
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Η Σαμοα ειναι ετσι κι αλλιως απο τα νησια του ειρηνικου που εχω αδυναμια και αυτο το γκρουπ εχει ανεβει πολυ στις προτιμησεις μου τελευταια. Ειναι οι Laga Savea και οπως θα ακουσετε εχουν εντονες ρεγγε πινελιες. Γενικα η ρεγγε καλα κρατει στα νησια του ειρηνικου.
Laga Savea ft, Fiji και Take me away
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Απο τη μικρη 'πολη της ζαχαρης' Lautoka των Φιτζι , ερχεται ενας απο τους πιο σημαντικους καλλιτεχνες του νοτιου ειρηνικου. Ο Daniel Rae Costello 'χορευει' τα νησια εδω και δυο δεκαετιες με το μοναδικο στυλ της μουσικης του που ο ιδιος ονομαζει Aqualypso.
Ανακατευοντας με επιτυχια reggae , latin , afro , calypso και island style (αγαπημενος μου ρυθμος) , η μουσικη του αγγιζει ολο τον ειρηνικο και τους επισκεπτες του.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Μια πολύ ωραία συλλογή είναι της Putumayo, για την μουσική του Ειρηνικού. Έχει κομμάτια από πολυνησία, Καληδονία, κλπ.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ενα γκρουπακι απο τα νησια Σολομωντα , οι Litol Rastas δημοφιλεις σε Σαμοα και Φιτζι.

 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.810
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom