Μπαλί - Σιγκαπούρη κ τι άλλο ?

kpv

Member
Μηνύματα
29
Likes
17
Καλημερα , σε 3 μηνες παντρευομαι και εγω με την καλη μου και κανονιζουμε το ταξιδι μας.... Θ παμε το πρωτο 15νθημερο του αυγουστου και μεχρι τωρα εχουμε αποφασισει να παμε 3 βραδια Σιγκαπουρη , 5 βραδια Μπαλι
(4 στην παραλια και ενα στο Ubud στην ζουγκλα) . και τωρα ψαχνουμε που να μεινουμε αλλα 3 βραδια. Οι ιδεες είναι : 1) νηση Λομποκ και μονοημερη στα νησια Γκιλι , 2) Πούκετ ή Σαμούι , 3)Μπανγκόκ , 4) Σιεμ Ριπ ,5) Ανόι & Κόλπος Χαλονγκ, Βιετνάμ. Τι λετε ?? τι βολευει καλυτερα ?? ειναι η πρωτη φορα που παμε ασια και δεν εχουμε ιδεα ....
 

peny!!!

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταιλανδι
Ονειρεμένο Ταξίδι
bora bora
και εγω στην ιδια φαση με εσενα ειμαι στο ψαξιμο για το γαμηλιο ταξιδι και εγω στην αρχη για μπαλι σιγκαπουρι ελεγα αλλα τελικα μαλλον θα παμε ταηλανδι το πρωτο 15νθημερο του σεπτεμβρη...εσεις θα πατε με ταξιδιωτικο γραφειο....???????????εμεις λογο που κανουμε το πρωτο μας ταξιδι στο εξωτερικο και λογο του οτι δεν ξερουμε καλα αγγλικα αποφασισαμε να παμε με ταξιδιωτικο, μας βγαινει λιγο ποιο ακριβο απο οτι να το κανονιζαμε μονη μας αλλα τι να κανουμε δεν υπαρχει αλλη λυση..!!!!!!!!!:(:(:(
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
τι να τα κάνεις τα αγγλικά ? εγώ δεν γνωρίζω καθόλου αγγλικά αλλά μια χαρά έχω ταξιδέψει σε αρκετές χώρες. Δεν είναι αυτός λόγος για να επιλέξεις ταξιδιωτικό γραφείο. Επίσης επιλέγοντας ταξιδιωτικό γραφείο θα έχεις μαζί σου ελληνόφωνο συνοδό σε όλο το ταξίδι? Αν ναι να το δεχτώ. Αν όχι το να σου κλείσουν απλά τα εισιτήρια και τα ξενοδοχεία, δεν σε βοηθάει στο ότι δεν γνωρίζεις αγγλικά.

Τώρα, όσον αφορά την επιλογή προορισμού εξαρτάται τα θέλω και τι θέλει να δει ο καθένας στο ταξίδι του. Προσωπικά έχω περάσει τέλεια σε όποια περιοχή της νοτιοανατολικής Ασίας έχω επισκεφτεί. Ο καιρός παίζει ρόλο. Δυο φορές έχω πάει Ταϊλάνδη και ήταν τέλος Δεκεμβρίου αρχές Ιανουαρίου οπότε έφυγα από χειμώνα και πήγα σε καλοκαίρι και αυτό από μόνο του είναι μαγικό.
Σιγκαπούρη τσέκαρε λίγο το τι έχεις να δεις εκεί .αν σε κεντρίζουν τα θεματικά πάρκα και ο ξεχωριστός ζωολογικός κήπος με river και nigth safari ,universal studios και γενικότερα sentosa island 3 μέρες δεν σου φτάνουν.
 

peny!!!

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταιλανδι
Ονειρεμένο Ταξίδι
bora bora
η ταιλανδι συνδυαζει αυτο ακριβως που θελουμε ναι μεν κατι το εξωτικο αλλα και μια χωρα που μπορεις να δεις πολλα πραγματα και να εξερευνησεις εναν διαφορετικο λαο!!!!!!!! μαλλον δεν θα εχουμε ελληνα ξεναγο αλλα μου ειπαν οτι θα μου τα κανονισουν ολα λεμε να παμε 3 μερε μπανγκοκ 5 πουκετ και 4 κο σαμουι και η τιμουλα περιπου 1550 το ατομο με καλα ξενοδοχεια και με αεροπορικη την ετιχαντ...καλα ειναι...?????????????:(:(:(:(:(
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
δεν θα πήγαινα ποτέ με ταξιδιωτικό γραφείο. Η τιμή δεν νομίζω να είναι η τελική,αλλά και πάλι το άτομο βγαίνει πολύ φθηνότερα για τις διπλάσιες μέρες αν τα κανονίσετε μόνοι.
χοντρικά 800€ τα εισιτήρια για το ένα άτομο (μπορείς να βρεις και φθηνότερα) , έ πόσα να χρειάζεσαι για ξενοδοχεία στην Ταϊλάνδη σε low season?σίγουρα πολύ λιγότερα.....
 

peny!!!

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταιλανδι
Ονειρεμένο Ταξίδι
bora bora
με ποια αεροπορικη εταιρια λες να κλεισω και να ειναι και ασφαλης...?????
 

peny!!!

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταιλανδι
Ονειρεμένο Ταξίδι
bora bora
θελω να πω να ειναι ασφαλης απο ολες τις αποψεις μηνπεσει και το αεροπλανο...:haha::haha::haha:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.341
Likes
14.203
θελω να πω να ειναι ασφαλης απο ολες τις αποψεις μηνπεσει και το αεροπλανο...:haha::haha::haha:
Σχεδόν όλες οι εταιρείες που πετάνε προς τα εκεί είναι μια χαρά.Πές μας τι επιλογές κοιτάζεις για να τα πούμε πιο αναλυτικά.
 

kpv

Member
Μηνύματα
29
Likes
17
Εμεις τελικα θα μεινουμε 4 νυχτες συγκαπουρη , 4 νοτιο μπαλι (nusa dua) και 3 στο ubud . Θα πεταξουμε με την συγκαπουρη airlines γιατι εχει ακομα αυτη την προσφορα με τα κουπονια που συμφερει πολυ. Γενικα οπου εχω παει απο ευρωπη εχω παει μονος μου αλλα τωρα θα παμε με τον μανεση γιατι αυτοι βρισκουν πολυ καλυτερες πτησεις απο θεμα ωρων( εχουν αγορασει ειδη πολλα εισητηρια για το γραφειο τους ) σου κανονιζουν ολλες τις ανταποκρισεις ( σιγκαπουρι - μπαλι και πισω μας βγαζει παντα πρωι στον προορισμο μας και φευγουμε βραδυ οποτε μας κερδιζει 2 μερες ). Οσον αφορα τις τιμες αμα τα κλειναμε μονοι μας μας βγαινει στον μανεση 100 ευρω το ατομο περιπου πιο ακριβα και εχουμε μεσα και τις μεταφορες απο τα αεροδρομια προς τα ξενοδοχεια και πισω. Πιστευω πως συμφερει και εφοσον ειναι και ταξιδι του μελητος θα ηθελα να ειχα στο κεφαλιμου οση ενοια λιγοτερη γινετε...
 

peny!!!

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταιλανδι
Ονειρεμένο Ταξίδι
bora bora
Σχεδόν όλες οι εταιρείες που πετάνε προς τα εκεί είναι μια χαρά.Πές μας τι επιλογές κοιτάζεις για να τα πούμε πιο αναλυτικά.
γεια σας και παλι κοιταζω για εμιρατες για ετιχαντ και για καταρ νομιζω οτι ειναι απο τις καλυτερες εταιρειες!! οσον αφορα τα ταξιδιωτικα γραφεια εγω τον μανεση τον βρισκω λιγο ακριβω. εγω 15 μερες 12 διανυκτερευσεις στον σερετι 1550 με πουκετ σαμουι και μπανγκοκ ειναι απο τα ποιο φτηνα πακετα που βρηκα για ταιλανδι και να συνδυαζουν και τα τρια αυτα μεροι...!!!!!!!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
...μαλλον θα παμε ταηλανδι το πρωτο 15νθημερο του σεπτεμβρη..
Για να είστε σε φάση αναζήτησης αεροπορικής, μάλλον το έχετε αποφασίσει γνωρίζοντας για τον καιρό ε?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.820
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom