Ταϊλάνδη Μπανγκογκ

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
Ξέρει καποιος σε τι κατασταση είναι σήμερα η Μπαγκονγκ?Εμαθα ότι οσοι είχαν κανονισει καποιον συνδιασμο προορισμου με Μπαγκονγκ,δεν ένειναν καθόλου εκεί αλλα εφυγαν απευθειας από το αεροδρομιο της Μπαγκονγκ για τον επόμενο προορισμο τους.Αληθευει άραγε,γιατι έχω επιφυλάξεις για την πηγη από όπου το έμαθα.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Ξέρει καποιος σε τι κατασταση είναι σήμερα η Μπαγκονγκ?Εμαθα ότι οσοι είχαν κανονισει καποιον συνδιασμο προορισμου με Μπαγκονγκ,δεν ένειναν καθόλου εκεί αλλα εφυγαν απευθειας από το αεροδρομιο της Μπαγκονγκ για τον επόμενο προορισμο τους.Αληθευει άραγε,γιατι έχω επιφυλάξεις για την πηγη από όπου το έμαθα.
Εκτος του οτι τουριστα δεν βλεπεις ουτε για αστειο μετα απο ολη αυτη την δυσφημιση ,ασφαλεστατα ειναι.Θα ειστε και μονοι σας στα αξιοθεατα και δεν θα βγαινουν στις φωτογραφιες σας 9837189327 random ανθρωποι!
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Φίλοι μου που γύρισαν πριν 4 μέρες μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! Απόλυτη ηρεμία!
 

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
Kαι παλι κατι για Μπανγκογκ??

Παιδια δώστε μου τα φώτα σας please!Aρχες Αυγουστου προκειτε να ταξιδεψω για 3νύχτες Μπανγκογκ και 7νύχτες Πούκετ.Πείτε μου τι να επιλέξω να δω αυτες τις 3 ημέρες στην Μπανγκογκ και φυσικα τι προλαβαίνω.Εχω κλείσει μονο ένα city-tour άπό το πρακτορειο και τα υπολοιπα τα άφησα για εκεί.Σκέφτομαι πλωτη αγορα,γέφυρα ποταμού Κβαι.Τι λέτε?καλη η επιλογη?Προλαβαίνω κατι αλλο ή να αντικαταστήσω κάτι απο αυτά.Διαβασα στο forum και για κρουαζιερα στα καναλια του Τσαο-Πραγια,επισκεψη στην περιοχη dusit,περιηγηση στην Μmyang boran,ζωολογικο κήπο.Τι να διαλέξω?Τι προλαβαίνω?
Επισης δυστυχως δεν θα είμαστε Μπανγκογκ Σ/Κ οπότε δεν θα δούμε την περιφημη αγορα chatuchak.Υπάρχει κάποια αντιστοιχη της τις καθημερινές?:roll:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Συγχωνευσα τα 2 θεματα που ειχες ανοιξει για Bangkok. Αν εχεις αλλες ερωτησεις για την πολη απλα γραφτες εδω και μην ανοιγεις καθε φορα καινουριο τοπικ. Ευχαριστω.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Δεν ξερω κατα ποσο σου αρεσουν τα ενυδρεια η αν αξιζει το συγκεκριμενο μιας και δεν εχω παει ο ιδιος αλλα μου εχουν πει οτι ειναι ωραιο.

www.siamoceanworld.co.th/
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.964
Το φόρουμ βρίθει πληροφοριών για Μπανγκόκ. Για αρχή διάβασε την ιστορία-οδηγό που έχω γράψει: ΜΠΑΝΓΚΟΚ-έτος 2552
Επιγραμματικά, για μένα must είναι Grand Palace (συμπεριλαμβανομένων Wat Prha Kaew και Wat Pο), Wat Arun, η Πλωτή Αγορά, η Pat Pong ειδικά το βράδυ (και αφού δεν θα πας Τσάτουτσακ οπωσδήποτε να την επισκεφθείς) και αν έχεις χρόνο Αγιούταγια.
 

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
Συγχωνευσα τα 2 θεματα που ειχες ανοιξει για Bangkok. Αν εχεις αλλες ερωτησεις για την πολη απλα γραφτες εδω και μην ανοιγεις καθε φορα καινουριο τοπικ. Ευχαριστω.
Sorry!Δεν είμαι εξοικιωμενη.Θα το έχω κατα νου.
 

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
Το φόρουμ βρίθει πληροφοριών για Μπανγκόκ. Για αρχή διάβασε την ιστορία-οδηγό που έχω γράψει: ΜΠΑΝΓΚΟΚ-έτος 2552
Επιγραμματικά, για μένα must είναι Grand Palace (συμπεριλαμβανομένων Wat Prha Kaew και Wat Pο), Wat Arun, η Πλωτή Αγορά, η Pat Pong ειδικά το βράδυ (και αφού δεν θα πας Τσάτουτσακ οπωσδήποτε να την επισκεφθείς) και αν έχεις χρόνο Αγιούταγια.
Ευχαριστω.Τι λες να κλεισω τις εκδρομες από το ξενοδοχείο εκεί ή απο καπου αλλού?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Πού τρέχετε ρε παιδιά Πουκέτ τον Αύγουστο...καταστρέφετε τις διακοπές σας χωρίς λόγο...έχετε δει πως είναι η θάλασσα τον Αύγουστο εκεί?
 

alexmaths

Member
Μηνύματα
42
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ωκεανίας
Νομίζω ότι Πουκέτ δεν αξίζει για τόσες μέρες (κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει καθόλου, είναι υπερβολικά τουριστικό). Θα σου πρότεινα να κινηθείς στα νησιά από την ανατολική μεριά της Ταϋλάνδης (Ko Tao, Ko Pha Ngan, Ko Samui...το τελευταίο αν θες κάτι πιο τουριστικό). Θα έχει λογικά καλύτερο καιρό. Παίζει να φας πολλές βροχές στα δυτικά...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.964
Ευχαριστω.Τι λες να κλεισω τις εκδρομες από το ξενοδοχείο εκεί ή απο καπου αλλού?
Όχι από το ξενοδοχείο γιατί θα τα πληρώσεις διπλά. Το ιδανικό θα ήταν να τις κλείσεις επιτόπου σε εκεί ταξιδιωτικά γραφεία. Αν όμως δεν θέλεις να χάσεις χρόνο μιας και θα μείνεις μόνο 3 μέρες στην Μπανγκόκ, μπορείς να κλείσεις και από εδώ. Αν θες πες μου να σε ενημερώσω για το ποιό πρακτορείο είχα χρησιμοποιήσει. Και εγώ 2 εκδρομές που δεν ήθελα να χάσω με τίποτα τις έκλεισα μέσω ιντερνετ από Ελλάδα και τις υπόλοιπες όταν πήγα εκεί!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.256
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom