Μπανγκόγκ ή Μπαλί

despokkp

Member
Μηνύματα
86
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΟΔΙΚΩΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΓΑΜΗΛΙΟ ΤΑΞΙΔΙ 10 ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ ΜΠΑΝΓΚΟΓΚ Η ΜΠΑΛΙ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΠΟΥΚΕΤ ΚΑΙ ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΙ.
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΓΚΟΓΚ Η ΜΠΑΛΙ ?
ΜΠΑΝΓΚΟΓΚ: ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΒΡΩΜΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ.
ΜΠΑΛΙ: ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.
ΠΡΙΜΕΝΩ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Καλωσήρθες καταρχήν.

Πριν απόλα βγάλε αυτά τα κεφαλαία γιατί απαγορεύονται.

Αν κάνεις μια μικρή αναζήτηση στο φορουμ θα βρεις άπειρες πληροφορίες για τους προορισμούς αυτούς από μέλη πουχουν πάει. ρίξε μια ματιά πρώτα εκεί...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλώς ήρθες!

Η Μπανγκόκ δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το Μπαλί!
Η Μπανγκόκ είναι μια ασιάτικη μεγαλούπολη -πρωτεύουσα μάλιστα της Ταϋλάνδης με όλα όσα συνεπάγεται αυτό- και το Μπαλί είναι ένα μικρό νησάκι της Ινδονησίας.
Η Μπανγκόκ μαζι με τα περίχωρα έχει περίπου 10.000.000 κατοίκους ενώ όλο το νησί του Μπαλί φθάνει περίπου στα 3.000.000 κατοίκους!
Δεν συγκρίνονται επομένως.

Μπορείς να κάνεις σύγκριση όμως του Μπαλί με το Πουκέτ ή της Μπανγκόκ με τη Σιγκαπούρη.

Αν θέλεις να είναι κάπως -καθαρό- το ταξίδι σου χωρίς να αντικρίσεις την ίσως άσχημη εικόνα μιας ασιάτικης μεγαλούπολης, επιλέγεις ασυζητητί Σιγκαπούρη αντί για Μπανγκόκ. Και το συνδυάζεις με Μπαλί για πιο ρομαντικές καταστάσεις.

Πουκέτ μπορείς να πας την επόμενη φορά που θα βρεθείς στην Ανατολική Ασία. Και φυσικά το συνδυάζεις με Μπανγκόκ.
 

despokkp

Member
Μηνύματα
86
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΟΔΙΚΩΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Κατ΄αρχην θελουμε σιγουρα Σιγκαπούρη τελοσ Σεπτεμβριου για την φορμουλα. Μετά θέλουμε κατι ειδιλιακο στη μεση οπως Πουκετ για χαλαρωση και τριτον Μπανγκογκ η Μπαλί για να τρεξουμε στα αξιοθέατα ...
Περιμένω αποψεις...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αξιοθέατα καρντιά μου δεν έχει εκεί που πας... 5-6 ναούς και την Γέφυρα του ποταμού Κβάι έχει... δεν πας στην Ευρώπη... Για 10 μέρες που πας καλά είσαι σε Σινγκαπούρη και Πουκέτ... γαμήλιο ταξίδι πας όχι τον γύρο της Ασίας...
 

despokkp

Member
Μηνύματα
86
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΟΔΙΚΩΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Εχω πάει Ευρώπη και αν ηθελα να πάω καπου μονο για ξάπλα ήξερα και εγώ . Εγώ θέλω να γυρισω οσο περισσότερο μπορω σε διάφορα μέρη δεν θέλω να μάθω και απ'εξω ένα μέρος.
Απο την εμπειρία σας εγω ζητάω αποψεις για αυτά τα συγκεκριμενα μέρη τι αξίζει να δεις εκει!!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλώς ήρθατε και να ζήσετε.
ασυζητητί ο προορισμός σας να είναι μπαλί!
ιδανικός και για γαμήλιο και χωρίς !!
αφήστε οπωσδήποτε την bangong για την επιστροφή,μένοντας εκεί τουλάχιστον 3 μέρες για γνωριμία και βασικά αξιοθέατα.τα σχετικά έχουν γραφτεί στο site μας και ανατρέξτε πάνω πάνω στις ταξιδιωτικές ιστορίες (ασία).
θα περάσετε τέλεια.μην μπερδέψετε τίποτα παραπανω,εκτός και άν έχετε πάνω απο 17 μέρες ....
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Θα συμφωνησω με τη Ρενατα.
Το Μπαλι ειναι ιδανικος προορισμος για ταξιδι του μελιτος,(και οχι μονο).
Σαν εναλλακτικη λυση θα προτεινα και το Langkawi της Μαλαισιας.:D
Να ζησεις και σιδεροκεφαλος:haha:
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
καταρχην να ζησετε!!!!:clap::clap:
επειτα εχω να σου πω οτι εγω ειχα παει σε 15 μερες μπαλι-μπανκογκ-σιγκαπουρη..δεν ξερω αν σε ενδιεφερε να τα συνδιασεις ολα αλλα ηταν πολυ ωραια!!!μαλιστα τοτε στο γκρουπ ηταν και 2 ζευγαρια για μηνα του μελιτος!!!
καμια συγκριση αναμεσα σε μπαλι και μπανκογκ...χιλιες φορες μπαλι για την περισταση!!!!:bleh::bleh:
ειχαμε μεινει στη nusa dua και το ξενοδοχειο ηταν το nusa dua beach hotel and spa.
ηταν πολυ ωραια!εκει χαλαρωνεις αλλα γυρνας και το μπαλι..βλεπεις τις λιμνες,τους ναους...αυτα!!οτι αλλο θες πες μας...!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καταρχην να ζησετε!!!!:clap::clap:
..!
traveliara για το nusa dua ολα ειναι σχετικά!
προσωπικά δεν προτιμώ αυτό το στύλ γιατί ειναι πολύ στημένα τα πράγματα,και απέχει κατά πολύ απο το κυρίως θέμα.....και το νόημα επίσκεψης ενός τέτοιου τόπου!
θα συνιστούσα παραδοσιακή βιλίτσα με private παραδεισένιο κήπο στο χωριό ubud`ξέρω που σου λέω ...(ειχα πάει το γαμήλιο στον όγδοο γάμο μου):rolleyes:
αυτα΄τα μεγαθήρια τύπου nusa dua ξένων συμφερόντων,αλλοτριώνουν το μοναστικό κλιμα του νησιού,τις ομορφιές το feeling γενικότερα...γνώμη μου έτσι?
οποιος πάει στο μπαλί πρέπει να αφεθεί στα χρώματα και τα αρώματα...στο original και στο μαγικό..διαφορετικά ελάτε στο elouda beach να γλυτώσετε και τα εισιτήρια!!!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Να την ακουτε τη Ρενατα.
UBUD δαγκωτο,οσες φορες και να παντρευτητε:haha::haha:
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΛΟΜΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
για γαμηλιο ταξιδι προτεινω οπως η renata και ο xenos το μπαλι...ειναι ενα νησακι μικρο ησυχο που συνδιαζει διακοπες και τουρισμο , οτι πρεπει για γαμηλιο ταξιδι...μπορειτε στην επιστροφη να σταματησετε για δυο μερες μπανκοκ για να χρεωσετε την πιστωτικη καρτα σας στο siam paragon και τα αλλα πολυκαταστηματα...καλο θα ειναι παντως να κανετε εως δυο stop..... να περασετε καλα και ευτυχισμενοι.....:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.680
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom