Ταϊλάνδη Μπανγκόκ - σε ποιά περιοχή να μείνουμε

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
έχω πελαγώσει λίγο με αυτή την πόλη. όσα και να διαβάσω δε μπορώ να καταλήξω σε ποιά περιοχή να μείνουμε... παρακαλώ βοήθειααα. ενδιαφέρει κυρίως να είναι κεντρικά και με σχετικά εύκολη πρόσβαση στο suvarnabhumi
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.427
Likes
7.800
Ήμουν στην Μπανγκόκ τον πρηγούμενο μήνα....μείναμε στην περιοχή Shukumvit που είναι πολύ κεντρική και το ξενοδοχείο βρισκόταν ανάμεσα σε 2 στάσεις του skytrain. Είδα όμως ότι πολύ βολική είναι και η περιοχή Silom.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
εμεινα στη Σιλομ το Φλεβαρη και στη συνιστω... καθαρη και ασφαλης περιοχη
Η Μπαγκοκ ειναι πολυ μεγαλη ,οποτε σε αλλα πραγματα θα εισαι κοντα και σε αλλα πιο μακρια , δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα σε μια απεραντη πολη τοσων εκατομμυριων ...
Το δε ξενοδοχειο πολυ πολυ καλο με 40 ευρω το δικλινο με πρωινο !!!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
έχω πελαγώσει λίγο με αυτή την πόλη. όσα και να διαβάσω δε μπορώ να καταλήξω σε ποιά περιοχή να μείνουμε... παρακαλώ βοήθειααα. ενδιαφέρει κυρίως να είναι κεντρικά και με σχετικά εύκολη πρόσβαση στο suvarnabhumi
Δεν εισαι ο μονος:haha:κατι μου θυμιζει αυτο.:D
Ριξε μια ματια Guide to Bangkok, Thailand
Αν θες ξενοδοχειο φτηνο, μονο για ενα υπνο στην sukhumvit road στειλε πμ.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού για πάντα
Μην πελαγώνεις και'συ, όπου και να μείνεις μια χαρά θα'ναι. Διάβασε το τι προσφέρει κάθε περιοχή και αποφάσισε. Διάβασε το θέμα αυτό (και τις 3 σελίδες) για να πάρεις ιδέες και να δεις τι ρόλο βαράει (περίπου) κάθε περιοχή.

Για την εύκολη πρόσβαση στο αεροδρόμιο που λες: το αεροδρόμιο είναι εκτός πόλης και πας είτε με τα ειδικά λεωφορεία είτε με taxi. Αν είναι μέρα να υπολογίζεις την κίνηση, τη νύχτα είναι σφαίρα. Αν είσαι με άλλον έναν, οικονομικά συμφέρει περισσότερο να πάρεις ταξί αλλά οπωσδήποτε να επιμείνετε να βάλει ο ταξιτζής το ταξίμετρο, αλλιώς στον επόμενο. Πάντα στα ταξί της ΒΚΚ μόνο με ταξίμετρο αλλιώς γεια χαρά!
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Και εγώ Silom είχα μείνει και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Είχε και skytrain κοντά, ο οποίος βόλευε.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
πού είναι, λοιπόν, καλύτερα για διαμονή? Silom ή Sukhumvit? :roll: ή δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στις 2 περιοχές...
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η καραιβικη
εγω εκλεισα στο ποταμι στο μιλενιουμ χιλτον. εχει εκπληκτικη προσφορα 1 και 1 δωρο. φαντασου σουιτα 67 τμ με 109 ευρω
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Ούτε που έχω ιδέα να σου πω.....μόνο που από τα 5στερα τι Ταϋλάνδη θα καταλάβεις....η μισή μαγεία χάνεται
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η καραιβικη
Ούτε που έχω ιδέα να σου πω.....μόνο που από τα 5στερα τι Ταϋλάνδη θα καταλάβεις....η μισή μαγεία χάνεται
νομιζω τη μαγεια της ταυλανδης δε θα την δεις στον υπνο σου αλλα στο ...ξυπνιο σου
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.732
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom