Βουλγαρία Μπανσκο πληροφορίες

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπερα σε όλους . Σκέφτομαι τον Ιανουάριο να κλείσω να πάμε Μπανσκο με την γυναίκα μου . Δεν έχουμε ξανά πάει ποτέ Βουλγαρία . Γενικά έχω διαβάσει σχεδόν τα πάντα για το Μπανσκο εδώ μέσα . . Σε κάποιους δεν αρέσει καθόλου σε κάποιους αν δεν κάνεις σκι είναι ανούσιο σε κάποιους άλλους είναι ένα ιδανικό οικονομικό ταξιδάκι . Για φαγητό και ποτό να είναι καλά το TripAdvisor . Η ερώτηση η είναι αυτή: Σκέφτομαι για 5 μέρες . Αυτές τις 5 μέρες μπορούμε να πάμε να δούμε κάποια πόλη η χωριό εκεί κοντά στο Μπανσκο η τελος πάντων κάτι που να αξίζει . . Θα έχουμε δικό μας αμάξι μαζί . . Ευχαριστώ .
 
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας..θα ηθελα να ρωτησω κατι οσους ξερουν να μου απαντησουν..ειναι η πρωτη φορα που θα παω μπανσκο και σκεφτομουν να παω 18 με 27 δεκεμβριου..απλα ηθελα να ρωτησω.εκεινη την εποχη θα εχει χιονια;; οι πιστες θα ειναι ανοιχτες;;και αν ξερει καποιος να μου πει για το τι χρειαζεται για τα χιονοδρομικα..για παραδειγμα μπορω να παρω pass για 10 ημερες ή πρεπει καθε μερα να βγαζω daily pass;; και κατι τελευταιο αν μπορειτε να μου πειτε περιπου τιμες για το πασο των χιονοδρομικων και για τον εξοπλισμο..ευχαριστωωω
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για προπονηση πας; Αν οχι μου φαινονται αιωνες οι 9 μερες. Για μια διανυκτερευση καλα ειναι.
 
Μηνύματα
4
Likes
0
@tripakias γιατι το λες αυτο;;; ειμαι απο κερκυρα και εδώ χιονι δεν βλεπουμε ποτε..οποτε ειπα να παω και να το απολαυσω λιγο...απλα επειδη δεν εχω ξαναπαει δεν εχω ιδεα ποτε ανοιγουν χιονοδρομικα κτλ...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για τα Χριστουγεννα θα εχει ανοιξει σιγουρα. Απλα αν θες να δεις χιονι υπαρχουν πολυ πιο ενδιαφεροντα μερη στην Ευρωπη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν εισαι ο Jean-Baptiste Grange καλα ειναι, γιατι οχι;
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.895
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπερα σε όλους . Σκέφτομαι τον Ιανουάριο να κλείσω να πάμε Μπανσκο με την γυναίκα μου . Δεν έχουμε ξανά πάει ποτέ Βουλγαρία . Γενικά έχω διαβάσει σχεδόν τα πάντα για το Μπανσκο εδώ μέσα . . Σε κάποιους δεν αρέσει καθόλου σε κάποιους αν δεν κάνεις σκι είναι ανούσιο σε κάποιους άλλους είναι ένα ιδανικό οικονομικό ταξιδάκι . Για φαγητό και ποτό να είναι καλά το TripAdvisor . Η ερώτηση η είναι αυτή: Σκέφτομαι για 5 μέρες . Αυτές τις 5 μέρες μπορούμε να πάμε να δούμε κάποια πόλη η χωριό εκεί κοντά στο Μπανσκο η τελος πάντων κάτι που να αξίζει . . Θα έχουμε δικό μας αμάξι μαζί . . Ευχαριστώ .
Δίπλα από το Μπάνσκο είναι το χωριό Μπάνια (5 χμ.) όπου μπορείτε να κάνετε θερμά λουτρά. Εμείς είχαμε επισκεφθεί και το Βέλιγκραντ (70 χμ. περίπου) αλλά ήταν καλοκαίρι. Δεν ξέρω πώς θα είναι ο δρόμος το χειμώνα γιατί διασχίζεις αρκετές ορεινές περιοχές.
Υ.Γ. Αν δεν κάνετε σκι ίσως να είναι πολλές οι 5 μέρες και να βαρεθείτε.
 
Μηνύματα
4
Likes
0
@chrisbd σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια..
@tripakias εχεις να προτεινεις κτι καλυτερο δηλαδη;; θα παω με αυτοκινητο και ειναο πολυ προσιτο μερος και στο θεμα αποστασης και σε θεμα τιμων διαμονης..
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δίπλα από το Μπάνσκο είναι το χωριό Μπάνια (5 χμ.) όπου μπορείτε να κάνετε θερμά λουτρά. Εμείς είχαμε επισκεφθεί και το Βέλιγκραντ (70 χμ. περίπου) αλλά ήταν καλοκαίρι. Δεν ξέρω πώς θα είναι ο δρόμος το χειμώνα γιατί διασχίζεις αρκετές ορεινές περιοχές.
Υ.Γ. Αν δεν κάνετε σκι ίσως να είναι πολλές οι 5 μέρες και να βαρεθείτε.
Ευχαριστώ . . Τι άλλο έχεις να προτείνεις δηλαδή για το θέμα ημερών ?
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Ενδιαφέροντα γύρω από το Μπάνσκο: Μοναστήρι Ρίλας, Εθνικό πάρκο Πιρίν, Μέλνικο, Βέλιγκραντ, πάρκο της αρκούδας στη Μπέλιτσα, Ράζλογκ, Μοναστήρι Ρόζεν, παλιά πόλη Μπλαγκόεβγκραντ...Η περιοχή γενικά είναι πολύ όμορφη, δεν γνωρίζω μόνο πως θα είναι οι δρόμοι λόγω εποχής. Καλά να περάσετε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom