Μπορείς κι ΕΣΥ να βοηθήσεις έναν συμφορουμίτη με την ακαδημαϊκή του έρευνα!

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Αγαπητοί φίλοι,

Στα πλαίσια των σπουδών μου, χρειάζομαι τη βοήθειά σας, για να συλλέξω όσο το δυνατόν περισσότερα ερωτηματολόγια για μια στατιστική έρευνα για το μάθημα "Economics of Tourism" (Οικονομικά του τουριστικού κλάδου) που διδάσκομαι στο πανεπιστήμιό μου.

Σκοπός της μικρής έρευνάς μου είναι να δω σε τι βαθμό επηρεάστηκαν οι συνήθειες των Ελλήνων καταναλωτών για τουριστικά προϊόντα μεταξύ των ετών 2010-2011 σε συνδυασμό με την ελληνική κρίση του 2009-2011. Η εργασία είναι κυρίως στατιστικού περιεχομένου, γι' αυτό θα δείτε ότι οι ερωτήσεις είναι πολύ απλές και σε καμία από αυτές δεν καλείστε να εκφράσετε τη γνώμη σας για κάτι, καθώς το άρθρο που θα προκύψει θα έχει ποσοτικό περιεχόμενο, παρά ποιοτικό.

Παρακαλώ προσοχή, στο πρώτο μισό του ερωτηματολογίου καλείστε να απαντήσετε για τις διακοπές του 2010 και στο δεύτερο μισό σχετικά με το 2011. Είναι σημαντικό να μη μπερδευτείτε με τα έτη!

Ένας ακόμη περιορισμός: Σε περίπτωση που ζείτε και εργάζεστε στο εξωτερικό τα τελευταία 2 χρόνια, παρακαλώ μην απαντήσετε το ερωτηματολόγιο, καθώς αφορά μόνο ανθρώπους που έχουν ζήσει τις συνέπειες της κρίσης στην καθημερινότητά τους.

Το ερωτηματολόγιο είναι πολύ σύντομο, εντελώς ανώνυμο και η συμπλήρωσή του παίρνει κυριολεκτικά 15 λεπτά (ίσως και λιγότερα, αν είστε γρήγοροι και έχετε καλή μνήμη σχετικά με τις διακοπές σας!)

Ευχαριστώ για το χρόνο σας, σε αυτό το λινκ μπορείτε να βρείτε το ερωτηματολόγιο: Οικονομική κρίση 2009-2011 και καταναλωτικές συνήθειες των Ελλήνων για τουριστικά προϊόντα Survey
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.130
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Το έκανα κι εγώ! Τρελαίνομαι για τέτοια!:DΚαλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πάρτα κι από μενα :)
σε καλή μεριά
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Συμπληρώθηκε και από εμένα. :D
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Σας ευχαριστώ όλους, ήδη έχω 14 απαντήσεις μέσα σε περίπου 2 ώρες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.725
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom