Σλοβακία Μπρατισλάβα και κοντινοί προορισμοί

Julakii7

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Γειά σας και από μένα!Είμαι καινούριο μέλος μιας και ανακάλυψα το site πρόσφατα!Αύριο φεύγω για Μπρατισλάβα και θα με φιλοξενήσει μια φίλη που σπουδάζει εκεί!θα μείνω 8 μέρες(αρκετός καιρός) και θα ηθέλα να σας ρωτήσω για κοντινούς προορισμούς στην Μπρατισλάβα περα απ την Βίεννη!Συγκεκριμένα θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου πεί και πόση ώρα απέχουν αυτοί οι προορισμοί και πώς θα πάμε! Επίσης γνωρίζει κανείς που βρίσκεται ο σιδηροδρομικός σταθμός της Μπρατισλάβας?? Ευχαριστώ εκ των προταίρων!:D
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
τώρα που θα πας, τσέκαρε σε παρακαλώ και το δρομολόγιο Μπρατισλάβα - Βουδαπέστη, να μας πεις τιμές, ώρες άφιξης και αναχώρησεις και λοιπές πληροφορίες!!! Καλό ταξίδι και καλά να περάσεις!!!!!!!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Γειά σας και από μένα!Είμαι καινούριο μέλος μιας και ανακάλυψα το site πρόσφατα!Αύριο φεύγω για Μπρατισλάβα και θα με φιλοξενήσει μια φίλη που σπουδάζει εκεί!θα μείνω 8 μέρες(αρκετός καιρός) και θα ηθέλα να σας ρωτήσω για κοντινούς προορισμούς στην Μπρατισλάβα περα απ την Βίεννη!Συγκεκριμένα θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου πεί και πόση ώρα απέχουν αυτοί οι προορισμοί και πώς θα πάμε! Επίσης γνωρίζει κανείς που βρίσκεται ο σιδηροδρομικός σταθμός της Μπρατισλάβας?? Ευχαριστώ εκ των προταίρων!:D
8 μερες ειναι πολυ καλα.σε 2 μερες το πολυ βλεπεις την μπρατισλαβα.ενα πολυ ωραιο μερος να δεις στη σλοβακια ειναι το μεσαιωνικο χωριο bardejov αλλα απεχει 4,5 ωρες περιπου απο μπρατισλαβα.

εννοειται θα επιλεξεις να επισκευτεις τη βιεννη που ειναι καμια ωρα,βουδαπεστη περιπου 2,5 ωρες πραγα 3,5 ωρες και κρακοβια περιπου 5 ωρες.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εννοειται θα επιλεξεις να επισκευτεις τη βιεννη που ειναι καμια ωρα,βουδαπεστη περιπου 2,5 ωρες πραγα 3,5 ωρες και κρακοβια περιπου 5 ωρες.
Praha 4-5 ώρες

κι κρακοβία, δυστηχώς, μόνο με πούλμαν μπορείς να πας απευθείας, σου συνηστω αυτήν την εταιρία

www.polskibus.pl
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
το Brno απεχει 1-1,5 ωριτσα απο Μπρατισλαβα,η Πραγα κοντα στο 4ωρο και η Βουδαπεστη αν θυμαμαι καλα κοντα στο 3ωρο .. Με την Μπρατισλαβα σε 2 μερες πολυ βαρια εχεις ξεμπερδεψει απο αξιοθεατα και τα λοιπα .. ωραια πολη που αξιζει εκδρομουλα ειναι και η Μπανσκα Μπιστριτσα .. Μικρη,παραδοσιακη με τα σοκακια της και 1-2 ωραια μουσεια .. Οποτε συνδυαζεις και 1 μερα Βουδαπεστη,1 ή 2 Βιεννη σιγουρα και εχεις παει σε 4χωρες μεσα σε 8μερες ;)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
πολλές δεν είναι ρε παιδιά 5 ώρες με τρένο από Μπρατισλάβα μέχρι Πράγα?
γνωστός μου,μου είχε πει κανα 50' μέχρι Βιέννη και 3ώρες μέχρι Πράγα
οχι η Πραγα δεν ειναι 5ωρες . η Βιεννη ειναι σιγουρα 1ωρα το πολυ ..και η Πραγα ειναι 4ωρες περιπου .. 5 αποκλειεται ..
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
τώρα που θα πας, τσέκαρε σε παρακαλώ και το δρομολόγιο Μπρατισλάβα - Βουδαπέστη, να μας πεις τιμές, ώρες άφιξης και αναχώρησεις και λοιπές πληροφορίες!!! Καλό ταξίδι και καλά να περάσεις!!!!!!!
Μπρατισλαβα-Βουδαπεστη με απευθειας τρενο ειναι 2ωρες και 47 λεπτα,αλλα το τρενο αυτο ειναι μια φορα την μερα και συγκεκριμενα στις 13:54 .. αλλιως εχει και αλλα 4 τρενα μεσα στη μερα που πρεπει να αλλαξεις αλλα 2 τρενα ομως για να φτασεις Βουδαπεστη και κανουνε απο 3 μεχρι 4 ωρες
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Μπρατισλαβα-Βουδαπεστη με απευθειας τρενο ειναι 2ωρες και 47 λεπτα,αλλα το τρενο αυτο ειναι μια φορα την μερα και συγκεκριμενα στις 13:54 .. αλλιως εχει και αλλα 4 τρενα μεσα στη μερα που πρεπει να αλλαξεις αλλα 2 τρενα ομως για να φτασεις Βουδαπεστη και κανουνε απο 3 μεχρι 4 ωρες
ευχαριστώ πάρα πολύύύύύύύύύύύύύ
:clap:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ευχαριστώ πάρα πολύύύύύύύύύύύύύ
:clap:
να μπεις και να τσεκαρεις τιμες .. της δευτερης θεσης κανει Πραγα-Βουδαπεστη 61 ευρω,Πραγα-Μπρατισλαβα 27 ευρω αρα αν ισχυει μια απλη αφαιρεση τοτε Μπρατισλαβα-Βουδαπεστη πρεπει να κανει 34 ευρω .. δεν βλεπω καπου να εχει χρεωση Μπρατισλαβα-Βουδαπεστη γιαυτο στο λεω ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.730
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom