Αυστρία Γερμανία Μόναχο - Σαλσμπουρκ- Ινσμπουργκ - Βιέννη με τρένο.

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Λέω να αρχίσω τον προγραμματισμό του επόμενου -επόμενου- επόμενου ταξιδιού, με την κόρη αυτη τη φορα...αν και πιο ωραία είναι όταν είσαι μόνη. Το μονο που εχω δει ειναι κάποια αεροπορικά Αθηνα -Μόναχο στα 80,00 ευρώ και επιστροφη απο Βιεννη στα 70,00 ευρώ Θελω να μετακινηθώ με τρενο μεταξύ πόλεων ( εχει καποιος ιδεα ποσο κοστιζουν τα εισιτήρια ?)και σκέφτομαι να κάνω 2 διανυκτερεύσεις σε καθε πόλη.....εε?? τι λετε και σεις?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Τα γερμανικα τρενα το βγαζουν γυρω στα 90 ευρω....
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/qu...roperties&HWAI=~CONNECTION;~GLOBALAPPLICATION
ενω τα αυστριακα τρενα το εχουν γυρω στα 29-39 ευρω...
https://ticketing.oebb.at/inet/pub/en/ticket#1
για ψαξτο....
Αν το χει κανει καποιος προσφατα ισως δωσει περισσοτερες πληροφοριες ,εγω βρηκα το Μοναχο Σαλζπουργκ 30 ευρώ , απο εκει στο Ινσμπουργκ 50 ευρώ και απο εκει στη Βιεννη 40...αλλα δεν ξερω αν ισχύουν σιγουρα..τα διαβασα σε διαφορα σιτε

Αν το χει κανει καποιος προσφατα ισως δωσει περισσοτερες πληροφοριες ,εγω βρηκα το Μοναχο Σαλζπουργκ 30 ευρώ , απο εκει στο Ινσμπουργκ 50 ευρώ και απο εκει στη Βιεννη 40...αλλα δεν ξερω αν ισχύουν σιγουρα..τα διαβασα σε διαφορα σιτε
Αυτό μπορει καποιος να μου το εξηγήσει ή καποιος που θα παει στο Μοναχο προσεχώς , να το τσεκαρει...? Τι θα κανω ..να παω αεροδρομιο Μοναχο και πισω 12Χ2 , και μετα να παω αεροδρομιο - Σαλζμπουργκ 22 ευρώ?
"φτασαμε με πτηση απο θεσσαλονικη στο μοναχο, και απο εκει με τρενο στο σαλτζμπουργκ. ***προσοχη*** τα τρενα τουσ ειναι πανακριβα, ομωσ εχουν ειδικη βαβαρικη γραμμη (με ενδειξη γραμμησ re) μοναχο - salzburg, με απιστευτα χαμηλο κομιστρο. ενδεικτικα αναφερω οτι απο το αεροδρομιο- ost- salzburg, kai με την αντιστοιχη eπιστροφη, μασ κοστισε 22 ευρω το ατομο, τη στιγμη που μονο απο αεροδρομιο- μοναχο, απλη μεταβαση ειχε 12 ευρω!!! eiσητηρια του τρενου θα βγαλετε μεσα απο το αεροδρομιο του μοναχου, λιγο πριν κατεβειτε επιπεδο για την παραλαβη των αποσκευων, οταν φτασετε."
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Αν το χει κανει καποιος προσφατα ισως δωσει περισσοτερες πληροφοριες ,εγω βρηκα το Μοναχο Σαλζπουργκ 30 ευρώ
"
Η απαντηση μου παραπανω αφορουσε το Μοναχο-Βιεννη.
Για το Σαλτσμπουργκ θα πας απο τον κεντρικο σιδηροδρομικο σταθμο του Μοναχου,δεν χρειαζεται να επιστρεψεις στο αεροδρομιο.
Σε αυτο που αναφερεται το κειμενακι ειναι το Bayern ticket
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom