Μόντρεαλ ή Μαϊάμι-Κανκούν?

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.119
Ονειρεμένο Ταξίδι
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Μετά από 2 έτη στο Forum ήρθε και μένα η ώρα μου να ποστάρω το σύνηθες !Δηλαδή ταξίδι του μέλιτος!:bleh:
Μετά από όριμη σκέψη απορρίψαμε την Ασία (μιας και μας φόβισαν με τους Μουσώνες και είπαμε να πάμε Αμερική).Εδώ πρέπει να πω ότι το ταξίδι θα πραγματοποιηθεί 28 Φεβρουαρίου-15 Μαρτίου)Και εδώ όμως πέσαμε πάλι σε σκέψεις!Να απολάυσουμε το χειμωνιάτικο τοπίο της Βόρειας Αμερικής με ένα συνδιασμό ΝΥ και Μοντρεάλ στον Καναδά ή να σαπίσουμε και λίγο σε καμιά παραλία Μαιάμι και Κανκούν?(Η ΝΥ παίζει και στα δυο πλάνα)
Θα ήθελα τα φώτα σας όσον αφορά το Κανκούν ( και τα σχετικά με τη βίζα εκεί)και γενικά τα φώτα σας μπας και πέσει και καμιά καλύτερη ιδέα στο τραπέζι.

Ευχαριστώ.
Εννοείται ότι μιλάμε για ανεξάρτητο ταξίδι.Μη λέμε τα αυτονόητα.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Μάλλον θα πρέπει να ξαναβάλεις στο τραπέζι την Ασία, γιατί οι λόγοι απόρριψής της δεν ισχύουν. Δεν υπάρχουν μουσώνες αυτήν την εποχή που αναφέρεις , αντίθετα, είναι ότι πρέπει.... Και μην αφήνεις έτσι να σε τρομάζουν και να οδηγούν τους ταξιδιωτικούς σου προορισμούς. Αν πας Ουνταιπούρ πχ στην Ινδία γαμήλιο , θα το θυμάσαι για πάντα. Μια απο τις πιο ρομαντικές πόλεις της Ινδίας.....
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Εμπιστεψου την Dim !Αλλα βρε πουλακι μου και συ μη μου μιλας τωρα για Μοντρεαλ και για γαμηλιο καταχειμωνιατικα .
Πηγαινε στα τροπικα !Πηγαινε στα τροπικα !
Νο Montreal!No Montreal!
 

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.119
Ονειρεμένο Ταξίδι
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Μάλλον θα πρέπει να ξαναβάλεις στο τραπέζι την Ασία, γιατί οι λόγοι απόρριψής της δεν ισχύουν. Δεν υπάρχουν μουσώνες αυτήν την εποχή που αναφέρεις , αντίθετα, είναι ότι πρέπει.... Και μην αφήνεις έτσι να σε τρομάζουν και να οδηγούν τους ταξιδιωτικούς σου προορισμούς. Αν πας Ουνταιπούρ πχ στην Ινδία γαμήλιο , θα το θυμάσαι για πάντα. Μια απο τις πιο ρομαντικές πόλεις της Ινδίας.....
Α μη μου λέτε τέτοια!Γιατί από την αρχή Ασία ήθελα και μετά κάποιοι φίλοι μου ναυτικοί μου είπαν οτι βρέχει συνέχεια και τέτοια και με αλλαξοπίστησαν!Πάλι από την αρχή μου φαίνεται.....:roll:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εμπιστεψου την Dim !Αλλα βρε πουλακι μου και συ μη μου μιλας τωρα για Μοντρεαλ και για γαμηλιο καταχειμωνιατικα .
Πηγαινε στα τροπικα !Πηγαινε στα τροπικα !
Νο Montreal!No Montreal!
συμφωνώ κι εγώ. να πάτε στους -10 έλεος..
Μαιάμι και νησί, όχι στις πολυκατοικίες του Κανκούν.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Xωρια παιδες που για χρονια βλεπω στη θεια μου μια τεραστια φωτο του Μοντρεαλ κοτσαρισμενη στον τοιχο(μεταναστρια εκει γαρ)...και δεν μου αρεσει ιδιαιτερα σαν πολη.Οκ ...φανταζομαι βεβαια οτι δεν θα μενατε μονο εντος πολεως ....η καναδικη υπαιθρος ειναι σουπερ ...αλλα μπορει τωρα να συγκριθουν αυτα με την Καραιβικη?
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Α μη μου λέτε τέτοια!Γιατί από την αρχή Ασία ήθελα και μετά κάποιοι φίλοι μου ναυτικοί μου είπαν οτι βρέχει συνέχεια και τέτοια και με αλλαξοπίστησαν!Πάλι από την αρχή μου φαίνεται.....:roll:
εγώ πάντως δε σου το είπα:clap:
οι Μουσώνες είναι το καλοκαίρι
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Πάντως όχι κανκούν..που το γνωρίζω ολίγον...
θα ειναι ξεπεσμός..
για τα υπόλοιπα δεν ξέρω.
Να ευτυχήσεις!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
Μεξικό Γιουκαταν πάνε,αλλά όπως λένε και οι παραπάνω όχι στο Cancun.Προτίμησε το Tulum με τις ονειρικές του παραλίες και επισκέψου σίγουρα το Sian Ka'an (και γιατί όχι ναμείνεις και εκεί ) όπου η επαφή σου με το περιββάλον θα σου μείνει αξέχαστη εμπειρία και μοναδική,κλείσε όχι τα πολυτελείας ξενοδοχεία αλλά προτίμησε καμιά παλάπα μπροστά στην παραλία ,κολύμπα εκτός απο την θάλασσα και στις δεκάδες Cenotes που είναι διάσπαρτες σε όλη την χερσόνησο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom