Ρωσία Μόσχα διαμονή

nat_sou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά!

Νέο μέλος της παρέας, αν και για όλα τα ταξίδια που έχουμε κάνει, πρώτη κίνηση είναι να ψάξω στο φόρουμ και να διαβάσω όλα τα σχόλια- προτάσεις σας :)

Νέος προορισμός λοιπόν η Ρωσία και συγκεκριμένα η Μόσχα!Έχω διαβάσει τις συζητήσεις σχετικά με τη διαδικασία έκδοσης visa, απλά η δική μου απορία έχει να κάνει με τη διαμονή... Επειδή στο κέντρο, για τις ημερομηνίες που θέλουμε, τα ξενοδοχεία είναι λίγο ακριβά (τουλάχιστον για το δικό μας budget), ψάχνουμε και για διαμονή σε περιοχές εκτός κέντρου (φυσικά κοντά σε μετρό) . Απλά αναρωτιόμουν εαν υπάρχουν και αν ξέρει κάποιος περιοχές που θα ήταν καλό να αποφύγουμε είτε για διαμονή, είτε για βόλτα!

Ευχαριστώ πολύ :)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Εμείς είχαμε μείνει στα Izmailovo και ήταν μια χαρά! Σε 15' ήμασταν κέντρο!
 

black_sheep

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπέρα μεσα οκτωμβρίου ταξιδευω με την κοπελα μου για 10 μερες Μοσχα εχω κλεισει τα εισητήρια και ειμαι σε αναζητηση ξενοδοχείου ψαχνω κατι βολικό όσο αφορα τα ΜΜΕ και τα αξιοθεατα κοντα στο κέντρο , καθαρό με καλό μπουφε πρωινό αν έχει να προτίνει καποιος μπατζετ 60 -70 ευρώ / ημερα , επίσης θα ήθελα να μαθω πως ειναι ο καιρός την συγκεκριμένη εποχή που θα ειμαστε εκεί , έχει υγρασία , βροχές ; Τι ρουχισμό πρεπει να εχει κάποιος και γενικά αν ειναι καλή εποχή για ρωσία;
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Εμείς είχαμε μείνει στα Izmailovo και ήταν μια χαρά! Σε 15' ήμασταν κέντρο!
Το πάρκο εκεί διάβασα αξίζει για επίσκεψη...
Για ένα 3μερο τι άλλο θα πρότεινες να δει κάποιος πέρα από την κόκκινη πλατεία. Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom