Θιβέτ Νεπάλ ΝΕΠΑΛ-ΘΙΒΕΤ

bkmaria

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα.Θα ήθελα να ταξιδέψω στο ΝΕΠΆΛ ΚΑΙ θΙΒΕΤ μόνη.Μήπως έχει κανείς πληροφορίες?:)
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
πρωτα απ΄όλα καλως ηρθες...
σιγουρα με μια μικρη αναζητηση στο φορουμ θα βρεις πολλες πληροφοριες από ταξιδιωτικες ιστοριες αλλων μελων...
πάτα απλα πανω στο νεπαλ κ θιβετ...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα.Θα ήθελα να ταξιδέψω στο ΝΕΠΆΛ ΚΑΙ θΙΒΕΤ μόνη.Μήπως έχει κανείς πληροφορίες?:)
Ε, πες μας τι πληροφορίες ψάχνεις συγκεκριμένα για να σου απαντήσουν αυτοί που έχουν ασχοληθεί με τους δύο προορισμούς.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα.Θα ήθελα να ταξιδέψω στο ΝΕΠΆΛ ΚΑΙ θΙΒΕΤ μόνη.Μήπως έχει κανείς πληροφορίες?:)
Ε, πες μας τι πληροφορίες ψάχνεις συγκεκριμένα για να σου απαντήσουν αυτοί που έχουν ασχοληθεί με τους δύο προορισμούς.
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
Μόλις χθες κλείσαμε τα εισητήρια για Νεπάλ-Θιβέτ (16 μερούλες- 3+13) τον Ιούλιο. Το έχουμε ψάξει αρκετά.
Πες μας τι πληροφορίες θέλεις και θα προσπαθήσουμε να σε βοηθήσουμε
Καλώς ήρθες πάντως στο forum
 

orbit

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπέρα.Θα ήθελα να ταξιδέψω στο ΝΕΠΆΛ ΚΑΙ θΙΒΕΤ μόνη.Μήπως έχει κανείς πληροφορίες?:)
bkmaria καλώς ήρθες!
Νεπάλ δεν έχω πάει.
Στη Λάσα πήγα 5 ημέρες, γκρουπαρισμένη, σε συνδυασμό με άλλο προορισμό.
Ενημέρωσέ μας, αν μπορούμε να βοηθήσουμε!

Edit: τι εννοείς μόνη σου?
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Για το Νεπάλ το μόνο που εχω να πω είναι να νοικιάσεις μηχανή και να βγεις εξω από το Κατμαντου...Αλλη φάση!!!:clap:
 

maιra1

Member
Μηνύματα
206
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΚΙΝΑ
Ε, πες μας τι πληροφορίες ψάχνεις συγκεκριμένα για να σου απαντήσουν αυτοί που έχουν ασχοληθεί με τους δύο προορισμούς.
Γιώργο γειά σου.
Είμαι νέα στο forum και απ'όσα έχω διαβάσει κατάλαβα ότι μάλλον είσαι άριστος γνώστης της Νότιας Αμερικής. Μήπως θα μπορούσα αν δεν γίνομαι αδιάκριτη και φορτική να σε ρωτήσω μερικές πληροφορίες για Περού και Βολιβία; Σ'ευχαριστώ.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Maira 1
για να σου απαντησει καποιος -ο Yorgos η οποιος αλλως ξερει κατι - θα πρεπει να ανοιξεις αυτονομο θεμα στην αναζητηση πληροφοριων στο κεφαλαιο Κεντρικη- Λατινικη Αμερικη. Εδω βρισκεσαι στο κεφαλαιο Ασια και κανεις δε θα παρει χαμπαρι τι ρωτας οποτε και απαντηση δε θα παρεις. Αδικα λοιπον θα περιμενεις.
Και επιπλεον μην κανεις γενικες ερωτησεις του τυπου "θελω μερικες πληροφοριες για Περου και για Βολιβια". Συγκεκριμενοποιησε το τι ακριβως θελεις να μαθεις. Αλλιως ειναι τοσο γενικο το ερωτημα που καλυτερα να ξεκινησεις απο την wikipedia.
 

maιra1

Member
Μηνύματα
206
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΚΙΝΑ
Maira 1
για να σου απαντησει καποιος -ο Yorgos η οποιος αλλως ξερει κατι - θα πρεπει να ανοιξεις αυτονομο θεμα στην αναζητηση πληροφοριων στο κεφαλαιο Κεντρικη- Λατινικη Αμερικη. Εδω βρισκεσαι στο κεφαλαιο Ασια και κανεις δε θα παρει χαμπαρι τι ρωτας οποτε και απαντηση δε θα παρεις. Αδικα λοιπον θα περιμενεις.
Και επιπλεον μην κανεις γενικες ερωτησεις του τυπου "θελω μερικες πληροφοριες για Περου και για Βολιβια". Συγκεκριμενοποιησε το τι ακριβως θελεις να μαθεις. Αλλιως ειναι τοσο γενικο το ερωτημα που καλυτερα να ξεκινησεις απο την wikipedia.
ΕΡΣΗ ευχαριστώ πολύ για την καθοδήγηση γιατί εκτος από νέα στο site είμαι και στην εποχή ....του κάρβουνου όσον αφορά τους Η.Υ.Ελπίζω να τα καταφέρω όπως μου είπες. Οσο για τις πληροφορίες αναφέρθηκα γενικά για να δει ο Yorgos αν θέλει να μου απαντήσει-δεν με γνωρίζει δα και χρόνια-γυρεύω συγκεκριμένες πληροφορίες.Όσο για εγκυκλοπαίδεια καλή και η Wikipedia εν λέω αλλά προτιμώ πιότερο Πάπυρος-Λαρούς-Μπριτάνικα.
Σ'ευχαριστώ και πάλι και ελπίζω να τα καταφέρω.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αφου ανοιξεις το θεμα εδω: Κεντρική & Νότια Αμερική - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
στειλε του και ενα προσωπικο μηνυμα ενημερωνοντας τον οτι σε ενδιαφερει η γνωμη του. Ο Γιωργος ειναι εξαιρετικα ευγενης και βοηθα οσο μπορει παραπανω με τον τεραστιο πλουτο των γνωσεων του ωστε να εισαι σιγουρη οτι αν δει την ερωτηση θα απαντησει. Αλλα επειδη αυτο το διαστημα μενει στην Κουβα και εκει η ταχυτητα του internet ειναι της εποχης του αραμπα, στειλε του to pm για να αντιληφθει τις ερωτησεις σου νωριτερα. Επι τη ευκαιρια ξεψαχνισε και το link που σου εστειλα ολο και κατι θα βρεις. Οπως επισης θα βρεις και ταξιδιωτικες ιστοριες καθως περνας τον κενσορα σου πανω απο τις λεξεις Βολιβια και Περου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom