Κουφονήσια Νάξος Νάξος ή Κουφονήσια

Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα!Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου για διακοπές τέλη Αυγούστου για 3 διανυκτερεύσεις κάπου οικονομικά χωρίς μεταφορικό μέσο και είμαστε ανάμεσα σε Νάξο και Κουφονήσια.Είμαστε ανοικτοί ακόμα και σε camping.Σας ευχαριστώ εκ των προτερών..
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
25.681
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Καλησπέρα!Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου για διακοπές τέλη Αυγούστου για 3 διανυκτερεύσεις κάπου οικονομικά χωρίς μεταφορικό μέσο και είμαστε ανάμεσα σε Νάξο και Κουφονήσια.Είμαστε ανοικτοί ακόμα και σε camping.Σας ευχαριστώ εκ των προτερών..
Χωρίς μεταφορικό μέσο και για τον χρόνο που διαθέτετε τα Κουφονήσια είναι ιδανική επιλογή.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Στα Κουφονήσια (Άνω Κουφονήσι) δεν έχει καμπιγκ και δεν επιτρέπεται το ελεύθερο, αλλά μπορείς να βρεις οικονομικά ενοικιαζόμενα δωμάτια.
Στο Κάτω Κουφονήσι μπορείς να κάνεις ελεύθερο καμπιγκ.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Στα Κουφονήσια (Άνω Κουφονήσι) δεν έχει καμπιγκ και δεν επιτρέπεται το ελεύθερο, αλλά μπορείς να βρεις οικονομικά ενοικιαζόμενα δωμάτια.
Στο Κάτω Κουφονήσι μπορείς να κάνεις ελεύθερο καμπιγκ.
Αχ που είναι οι καλές εποχές... και κάμπιγκ οργανωμένο υπήρχε και ελεύθερο στο Πορί
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Δυστυχώς τα Κουφονήσια έγιναν πολύ της μόδας και δεν έχουν καμιά σχέση με αυτό που ξέραμε ... Τέλος Ιουνίου 18.30 στη Ιταλίδα να μην έχει χώρο να κάτσεις και να είναι γεμάτη με παιδάκια, καρότσια, κουβαδάκια ρακέτες και μπάλες.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δυστυχώς τα Κουφονήσια έγιναν πολύ της μόδας και δεν έχουν καμιά σχέση με αυτό που ξέραμε ... Τέλος Ιουνίου 18.30 στη Ιταλίδα να μην έχει χώρο να κάτσεις και να είναι γεμάτη με παιδάκια, καρότσια, κουβαδάκια ρακέτες και μπάλες.
:shock::shock::shock:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πρώτον, συγκρίνεις ένα τεράστιο νησί, με ένα άλλο που είναι μια σταλιά. Η απάντηση είναι δεδομένη, ειδικά για 3 μέρες.
Δεύτερον, Κουφονήσι και οικονομικά δεν υφίσταται. Άσε που για τέλη Αυγούστου θα δυσκολευτείς πολύ να βρεις δωμάτιο τώρα..

Θα πρότεινα να κοιτάξεις τη λύση της Δονούσας, που και πανέμορφη είναι, και χαμηλές τιμές παίζουν, και μπορείς να κάνεις και camping να σου βγεί πολύ φθηνότερα, και μέσο δε χρειάζεται ;)
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
+00 για Δονούσα. Πήγα προ λίγων ημερών.. Απλά ΕΡΩΤΑΣ...
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Η Δονούσα δεν έχει καλή ακτοπλοική σύνδεση.
Η Νάξος είναι πιο κοντά στον Πειραιά, έχει φθηνά καταλύματα και καλές συγκοινωνίες για να πας στις παραλίες εφόσον δεν διαθέτεις αυτοκίνητο.
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
17.173
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Εμένα η γνώμη μου είναι να πας Δονούσα. Τώρα που είσαι μικρός να διαλέγεις τα μακρινά και τα πιο ΅δύσκολα΅. Η Νάξος είναι όντως πιο εύκολος προορισμός. Μπορείς να πας όταν..... δεν θα μπορείς να πας Δονούσα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Συμφωνώ με @evi01. Καλύτερα Νάξος. Έχει και κάμπινγκ στην πολύ ωραία Πλάκα.
Η Δονούσα για 3 διανυκτερεύσεις δεν βγαίνει από άποψη ακτοπλοϊκών.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom