ΗΠΑ Αναζήτηση εισιτηρίων για Η.Π.Α.

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Los Angeles
Κλείσε τα αεροπορικά τώρα που τα βρήκες στην τιμή αυτή για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. 470 με emirates είναι πολύ καλή τιμή.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
470€ για 10 μήνες πιο πριν νομίζω δεν αξίζουν. Όχι ότι θα βρείτε εξαιρετικά χαμηλότερη τιμή, ωστόσο νομίζω πια είναι αρκετά εφικτή μια τιμή στα 400€ 3-4 μήνες πριν το ταξίδι. Συμπερασματικά, δεν θεωρώ την τιμή τέτοια ώστε να κλείσεις τόσο καιρό πιο πριν.
 

ΧΡΥΣΑ 18

Member
Μηνύματα
19
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Εχθές το μεσημέρι που κοιτούσα πάλι τις τιμές μου έβγαλε τιμή για το 10ήμερο του Πάσχα που ήθελα στα 489 ευρώ οπότε άρχισα να το ξανασκέφτομαι. Αργά το βράδυ όμως κατά της 1.00 μπήκε ο άντρας μου και μου λέει το δίνει τώρα στα 408 ευρώ. Εεε φυσικά δεν το άφησα να φύγει οπότε ναι θα κάνω Πάσχα στην Νέα Υόρκη!!!!. Δεν ξέρω για πιο λόγο έκαναν βουτιά οι τιμές, ήταν η ώρα , ήταν διαφορετικό τερματικό, ήταν η ώρα μου για Νέα Υόρκη ;;; ότι και να ήταν τώρα ξεκινάει το ωραίο κομμάτι!!! Διάβασμα, σχεδιασμός, ξενοδοχεία και 9 μήνες σχεδόν αναμονή!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Εχθές το μεσημέρι που κοιτούσα πάλι τις τιμές μου έβγαλε τιμή για το 10ήμερο του Πάσχα που ήθελα στα 489 ευρώ οπότε άρχισα να το ξανασκέφτομαι. Αργά το βράδυ όμως κατά της 1.00 μπήκε ο άντρας μου και μου λέει το δίνει τώρα στα 408 ευρώ. Εεε φυσικά δεν το άφησα να φύγει οπότε ναι θα κάνω Πάσχα στην Νέα Υόρκη!!!!. Δεν ξέρω για πιο λόγο έκαναν βουτιά οι τιμές, ήταν η ώρα , ήταν διαφορετικό τερματικό, ήταν η ώρα μου για Νέα Υόρκη ;;; ότι και να ήταν τώρα ξεκινάει το ωραίο κομμάτι!!! Διάβασμα, σχεδιασμός, ξενοδοχεία και 9 μήνες σχεδόν αναμονή!!!
Δύσκολο να βρεις τιμή κάτω απ' τα 400 ευρώ για ΝΥ την εποχή που θέλεις, απ' ευθείας. Ε, αν είναι και με μια από τις καλύτερες εταιρίες του κόσμου, τότε, ναι, έκανες πολύ καλά που έκλεισες και καλή προετοιμασία! :)
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Μια χαρά έκανες και τα έκλεισες, Η τιμή είναι φοβερή αν αναλογιστείς ότι μιλάμε για απευθείας πτήση.
Και κάτι να πάει στραβά στο επόμενο διάστημα, δεν θα κλάψεις πολλά λεφτά.
Καλό διάβασμα!!
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Los Angeles
Εmirates εγγύηση !!!!!!!!!!!!!!!!
 

George V

Member
Μηνύματα
80
Likes
29
Εγω εκλεισα για 10 μερες Νοεμβριο 380 με emirates περίμενε λιγο ισως πεσουν ξανα ..
 

iAkis

Member
Μηνύματα
127
Likes
277
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Καλησπέρες,

Μας έχει καρφωθεί η ιδέα για πρωτοχρονιά στη Νέα Υόρκη και αφού το 2019 δεν έγινε είπαμε μήπως το κάνουμε φέτος. Έψαξα λίγο τα μηνύματα στο όμορφο forum σας για να πάρω μια πρώτη γενική ιδέα και απόρησα λίγο κυρίως με τις τιμές των αεροπορικών εισιτηρίων που διάβασα ότι έχετε βρει κατά καιρούς. Η direct πτήσεις από Αθήνα με την Emirates (για παράδειγμα) είναι πάνω από 1000 ευρώ το άτομο. Μέσω Μονάχου βγαίνει με τη βαλίτσα γύρω στα 700 ευρώ.

Έχει γίνει κάποια ανατιμολόγηση προς τα πάνω; Είναι ακόμα νωρίς και θα πέσουν οι τιμές σε κάνα-δυο μήνες; Ξέρει κάποιος τι παίζει;

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.098
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Καλησπέρες,

Μας έχει καρφωθεί η ιδέα για πρωτοχρονιά στη Νέα Υόρκη και αφού το 2019 δεν έγινε είπαμε μήπως το κάνουμε φέτος. Έψαξα λίγο τα μηνύματα στο όμορφο forum σας για να πάρω μια πρώτη γενική ιδέα και απόρησα λίγο κυρίως με τις τιμές των αεροπορικών εισιτηρίων που διάβασα ότι έχετε βρει κατά καιρούς. Η direct πτήσεις από Αθήνα με την Emirates (για παράδειγμα) είναι πάνω από 1000 ευρώ το άτομο. Μέσω Μονάχου βγαίνει με τη βαλίτσα γύρω στα 700 ευρώ.

Έχει γίνει κάποια ανατιμολόγηση προς τα πάνω; Είναι ακόμα νωρίς και θα πέσουν οι τιμές σε κάνα-δυο μήνες; Ξέρει κάποιος τι παίζει;

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα.
700€ αν μιλάμε για μέσα στις γιορτές δεν θεωρώ ότι είναι πολλά , αν διαβάζεις κάτι σε 400€ είναι κανα 2 βδομαδες πριν ´η μετά , σίγουρα θα παίξουν προσφορές αν έχεις τον νου σου μπορεί να βρεις και κάποια εξαιρετική προσφορά
 

iAkis

Member
Μηνύματα
127
Likes
277
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα περιμένω να δω πώς θα κινηθούν οι τιμές και θα αποφασίσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom