Νέα Υόρκη, η καλύτερη πόλη στον κόσμο για να ζει ένας άνδρας

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Η ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ πήρε για το 2010 τη θέση του Σικάγου ως η καλύτερη πόλη για να ζει ένας άνδρας, τόσο σε επαγγελματικό όσο και σε προσωπικό επίπεδο, σύμφωνα με έρευνα. Βάσει των απαντήσεων σε δημοσκόπηση που πραγματοποίησε ο ιστότοπος για άνδρες Αskmen. com , δημιουργήθηκε ένας κατάλογος με 29 πόλεις απ΄ όλο τον πλανήτη με βάση το πόσο καλές είναι για να ζει, να εργάζεται και να... παίζει σ΄ αυτές ένας άνδρας. Η ταξινόμηση βασίσθηκε σε δεδομένα που περιλαμβάνουν τον αριθμό των αργιών σε κάθε πόλη, την αναλογία των ανδρών προς τις γυναίκες, τον καιρό, το ποσοστό της ανεργίας, καθώς και τον αριθμό των εγκαινίων εστιατορίων και κλαμπ. Φέτος άρχισε να συνυπολογίζεται και ο παράγοντας «καθαρός αέρας». Το τοπ πέντε
Η Νέα Υόρκη πήρε την πρώτη θέση και ακολουθούν η Μελβούρνη, το Τόκιο, η Μαδρίτη και το Λονδίνο (στην περυσινή λίστα του Αskmen. com οι πέντε πρώτες πόλεις ήταν το Σικάγο, η Βαρκελώνη, το Σαν Φρανσίσκο, το Λονδίνο και το Σίδνεϊ). «Ταξινομούμε τις καλύτερες πόλεις στις οποίες μπορεί να ζήσει ένας άνδρας, ας πούμε για ένα χρόνο, κάπου εξωτικά, με πολιτιστικές, αλλά και επαγγελματικές επιλογές, καθώς και με ανδρική διασκέδαση», λέει ο διευθυντής του ιστότοπου Τζέιμς Μπάσιλ. Φέτος μπήκαν για πρώτη φορά στη λίστα το Λας Βέγκας, η Μπογκοτά της Κολομβίας και η Σαγκάη της Κίνας. Μετά τις πέντε προαναφερθείσες, ο φετινός κατάλογος των 29 κορυφαίων πόλεων για τους άνδρες συνεχίζει ως εξής: 6. Κεϊπτάουν 7. Μαϊάμι 8. Μπουένος Αϊρες 9. Σίδνεϊ 10. Σαν Φρανσίσκο 11. Παρίσι 12. Λος Αντζελες 13. Χονγκ Κονγκ 14. Τελ Αβίβ 15 Μπαρτσελόνα 16. Σάο Πάολο 17. Βερολίνο 18. Λισαβώνα 19 Βηρυτός 20. Κωνσταντινούπολη 21. Σαγκάη 22. Μόντρεαλ 23. Αμστερνταμ 24. Σικάγο 25. Τορόντο 26. Κιότο 27. Μπογκοτά 28. Ρώμη 29. Λας Βέγκας.
www.tanea.gr
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Πολύ ενδιαφέρον και ευχ ΜΙΑΤ. είναι καλύτερη πληροφορία που έχω πάρει από το forum

Να ετοιμάζομαι σιγά-σιγά...
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Είδες βρε εγώ για εσάς δουλεύω..:bleh::)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ναι βέβαια.
από την Ευρώπη πάντως θεωρώ το Παρίσι πιο κατάλληλο για άνδρες, εννοώ βέβαια μόνους.
αν και πιθανώς να το ίδιο να ισχύει και για μόνες...
 

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για να δούμε...σε ένα μήνα θα είμαι εκεί με ανδροπαρέα!!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μ αρεσει που η ερευνα περιοριζεται στο αντρικο φυλο.
Να υποθεσουμε δηλ οτι για μας τις γυναικες δεν παιζουν τετοιες λιστες με πολεις?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.829
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
επαγγελματικα;;
δηλαδη στην ΝΥ ειναι ευκολο να βρεις δουλεια;

αν ειναι να αρχισω να ψαχνω γιατι με το ΔΝΤ
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μ αρεσει που η ερευνα περιοριζεται στο αντρικο φυλο.
Να υποθεσουμε δηλ οτι για μας τις γυναικες δεν παιζουν τετοιες λιστες με πολεις?
Αν εισαι ξανθιά και αφρατούλα και τραβήξεις κατά Μέση Ανατολή μεριά, έχεις κάνει την τύχη σου.
Αν θα σε ξαναδεί η μάνα σου δεν ξέρω, εχω βάσιμες υποψίες πως όχι.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Αν εισαι ξανθιά και αφρατούλα και τραβήξεις κατά Μέση Ανατολή μεριά, έχεις κάνει την τύχη σου.
Αν θα σε ξαναδεί η μάνα σου δεν ξέρω, εχω βάσιμες υποψίες πως όχι.

Λίτσα Λίτσα εισαι εδώ :shock::haha::D για ποιον χτυπαει την καμπανα η Ερση
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Λίτσα Λίτσα εισαι εδώ :shock::haha::D για ποιον χτυπαει την καμπανα η Ερση
Τωρα κοιταζομαι στον καθρεπτη και βλεπω οτι τα μαλλια μου ειναι κοκκινα!!
Μηπως εχεις αχρωματοψια???
Ειδες τι κανει το γηρας, Χρηστο??
(για την αφραταδα δεν κανω λογο βεβαιως βεβαιως :haha::haha:)
Τεσπα λογικο το βλεπω η ΝΥ να ειναι η καλυτερη πολη στον κοσμο για εναν ανδρα, μιας και ειναι the land of opportunity (παντως ειδους:cool::cool:)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Τωρα κοιταζομαι στον καθρεπτη και βλεπω οτι τα μαλλια μου ειναι κοκκινα!!
Μηπως εχεις αχρωματοψια???
Ειδες τι κανει το γηρας, Χρηστο??
(για την αφραταδα δεν κανω λογο βεβαιως βεβαιως :haha::haha:)
Τεσπα λογικο το βλεπω η ΝΥ να ειναι η καλυτερη πολη στον κοσμο για εναν ανδρα, μιας και ειναι the land of opportunity (παντως ειδους:cool::cool:)

πάντως εσυ καλού κακού το καλοκαίρι πριν πας ΝΥ ρίξε ενα ξεγυρισμένο ξανθό ντεκαπάζ να εισαι μεσα στο κλίμα :haha::haha:.
Για ΝΥ δεν ξερω ...οταν πάω θα εχω άποψη ,μεχρι τότε περιμενω τους
''ειδικούς'' να αποφανθούν :cool:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αν εισαι ξανθιά και αφρατούλα και τραβήξεις κατά Μέση Ανατολή μεριά, έχεις κάνει την τύχη σου.
Αν θα σε ξαναδεί η μάνα σου δεν ξέρω, εχω βάσιμες υποψίες πως όχι.
χαχαχαχχα μου αρεσε αυτο Ερση.Ναι ξανθια ειμαι ..αφρατουλα δεν ειμαι.
Το θεμα ειναι οτι μαζι με μενα θα εχουν κανει την τυχη τους και αλλες διακοσιες ξανθιες μεσα στο χαρεμι!Οποτε αστο καλυτερα...:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom