Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δυστυχως θα ξημεροβραδιαζομαστε στον ιμαντα, αλλα επιτελους τελος το μετρημα των μπουκαλακιων. Επιπλεον πρεπει να ψαξω αν εχω μια αλλαξια συν πιτζαμες που να εχουν ογκο 1,5 λιτρο συνολικα το πολυ για να χωρανε σε γυναικεια τσαντα και να καλυπτουν ενα 24ωρο σε περιπτωση απωλειας βαλιτσας. Χμ...μπλεξιμο.
Εγώ πάντως δεν πάω πουθενά μέχρι 15/6. Να το κρατήσουν κ μετά να το χαρούμε κι εμείς. Καποτε.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Εγώ έκλεισα για επιστροφή Ελλάδα απο Φρανκφούρτη. Γενικά οι τιμές έχουν πάρει την ανιούσα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγώ έκλεισα για επιστροφή Ελλάδα απο Φρανκφούρτη. Γενικά οι τιμές έχουν πάρει την ανιούσα.
Οσο δεν ομαλοποιειται το πραγμα κ δεν υπαρχει συμφωνια στην ΕΕ για ανοιγμα δεν προκειται να δουμε νορμαλ τιμες.
 
Last edited by a moderator:

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Οσο δεν ομαλοποιειται το πραγμα κ δεν υπαρχει συμφωνια στην ΕΕ για ανοιγμα δεν προκειται να δουμε νορμαλ τιμες.
Η συμφωνία έρχεται σύντομα. Ήδη ένα βήμα κανονικότητας είναι η από χτες εναρμονισμένη κίνηση AF-KLM να δίνουν επιστροφές χρημάτων σε πτήσεις που ακυρώνονται απ' τις ίδιες μετά την 14η Μαΐου ή voucher μεγαλύτερης αξίας (δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη το ακριβές έξτρα ποσοστό), μετά την παρέμβαση της Επιτρόπου Μεταφορών.
 
Last edited by a moderator:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εννοείται αν η ακύρωση γίνει από εσένα
Εγω κατάλαβα "Επιστροφή αξίας εισιτηρίου σε περίπτωση ακύρωσης"…..της πτήσης!
Με τόσες ακυρώσεις πτήσεων..ας το διευκρινιζαν λίγο καλύτερα! Thanks!
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.074
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ πάντως δεν πάω πουθενά μέχρι 15/6. Να το κρατήσουν κ μετά να το χαρούμε κι εμείς. Καποτε.
Πιστεύετε ότι όλα αυτά τα μέτρα σε πλοία και αεροπλάνα θα κρατήσουν μέχρι 15/6? Το ξέρω ότι έτσι έχουν πει, τουλάχιστον για τα πλοία, αλλά εγώ αμφιβάλλω...Ίσως βέβαια μετά που θα ανοίξει ο εξωτερικός τουρισμός να είναι πιο ελεύθερα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η συμφωνία έρχεται σύντομα.
Για φετος παει το προγραμμα της Aegean. Δεν προκειται να επανελθει, ουτε κ οι τιμες που ειχαμε συνηθισει. Οι κολοσσοι θα εχουν το μισο στολο καθηλωμενο το καλοκαιρι κ θα κανουν το ιδιο κ οι δικοι μας βεβαια.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Great news:
Οι πρώτοι προορισμοί που ενεργοποιούνται από την Αθηνά στις επόμενες μέρες, αρχικά με μικρή συχνότητα, είναι το Μόναχο, η Φρανκφούρτη, η Γενεύη και η Ζυρίχη ενώ ενισχύονται και οι πτήσεις προς Βρυξέλλες που δεν είχαν σταματήσει ποτέ. Σύντομα θα ακολουθήσουν και άλλοι.

Και εφόσον στην νέα εποχή το ταξίδι αλλάζει, προσαρμόζουμε αντίστοιχα τα εισιτήριά μας ώστε να έχετε περισσότερη ευελιξία και σιγουριά. Έτσι, για αγορές εισιτήριων από σήμερα 18/5 έως 15/6 και ανεξάρτητα από την ημερομηνία του ταξιδιού, όλα τα εισιτήρια μας θα έχουν τα χαρακτηριστικά της κατηγορίας FLEX, ώστε να συμπεριλαμβάνουν την δυνατότητα παράδοσης αποσκευής χωρίς επιπλέον χρέωση αλλά και τη δυνατότητα αλλαγής χωρίς rebooking.
 
  • Like
Reactions: GTS

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
7.824
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Great news:
Οι πρώτοι προορισμοί που ενεργοποιούνται από την Αθηνά στις επόμενες μέρες, αρχικά με μικρή συ..............ηνία του ταξιδιού, όλα τα εισιτήρια μας θα έχουν τα χαρακτηριστικά της κατηγορίας FLEX, ώστε να συμπεριλαμβάνουν την δυνατότητα παράδοσης αποσκευής χωρίς επιπλέον χρέωση αλλά και τη δυνατότητα αλλαγής χωρίς rebooking.
...δηλαδή σε ελεύθερη μετάφραση ... ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΑΜΕ τις τιμές μας σε αυτά τα χαρακτηριστικά !!! Lolll,Ok !
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
...δηλαδή σε ελεύθερη μετάφραση ... ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΑΜΕ τις τιμές μας σε αυτά τα χαρακτηριστικά !!! Lolll,Ok !
Ιταλια που κοιταω ειχε ιδια τιμη προχτες χωρις flex. Ειδες καποια προσαρμογη διαφορετικη? Το θεμα εξαλλου αφορα νεα, ειδησεις οχι υποθεσεις. Διπλα μας τα εσωτερικα εχουν απο 100€+/διαδρομη χωρις flex.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Σας φαινεται λογικο μια εταιρια η οποια ειναι ουσιαστικα μονοπωλειο τωρα που εχουν πεσει οι δουλειες να ζηταει κρατικο χρημα αλλα δεν θελει να δωσει ουτε μια μετοχη στο δημοσιο;

"Κρατική στήριξη αλλά όχι κρατικοποίηση ζητά η Aegean Airlines"
https://www.cnn.gr/oikonomia/story/...a-oxi-kratikopoiisi-epizita-i-aegean-airlines
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom