Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Φαινεται πως ολα βαινουν αρκετα καλα στην Aegean,αφου εισπραττεται bonus απο τη διοικηση 2.000.000 ευρω.
Ευχομαστε καλoφαγωτα!
https://www.euro2day.gr/amp/chamele...-ton-2-ekat-eyro-gia-th-dioikhsh-ths-aeg.html
Μη γίνεσαι άδικη. Φέτος είπαν δε θα δεχτούν οποιαδήποτε αμοιβή, θα αναγκαστούν δηλ να τη βγάλουν με τα περσινά ψίχουλα...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Μάλλον δεν έχει αναφερθεί.Υπάρχει τώρα νέα κατηγορία ναύλου στην οικονομική.Η Comfortflex.΄Εχει δωρεάν παραδοτέα αποσκευή+δωρεάν το hold my booking+επιτρέπεται η αλλαγή πτήσης για την ίδια μέρα(νωρίτερα ή αργότερα).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μάλλον δεν έχει αναφερθεί.Υπάρχει τώρα νέα κατηγορία ναύλου στην οικονομική.Η Comfortflex.΄Εχει δωρεάν παραδοτέα αποσκευή+δωρεάν το hold my booking+επιτρέπεται η αλλαγή πτήσης για την ίδια μέρα(νωρίτερα ή αργότερα).
... Και το flex πλέον δεν περιλαμβάνει βαλίτσα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Περιλαμβανει ομως προσωπικο αντικειμενο πλεον της χειραποσκευης. Το αντικειμενο αφαιρεθηκε απο τη λαιτ..
View attachment 325870
Δε θέλω καν να φανταστώ πως θα το εφαρμόσουν αυτό. Θα ελέγχουν boarding pass και τι κουβαλάει ο καθένας στο gate? Να πηγαίνω κάνα μισάωρο αργότερα αν είναι...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Αλλαξα μολις ναυλο golight πτησης νοεμβριου για το ερχομενο μαιο και μας την "υποβαθμισαν" σε light μ ενα προσωπικο αντικειμενο ή χειραποσκευη..ηλπιζα οτι θα χε σταματησει μεχρι του χρονου αυτη η κοροιδια αλλα απ οτι φαινετε ηρθε για να μεινει...δε τη βλεπω την ετζιαν παντως να επιβιωνει για πολυ καιρο ακομα με πρακτικες Low cost και τιμες στο θεο....
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Άπορώ πως ξέπεσε τόσο πολύ η Aegean, είδα τις αλλαγές και νόμιζα ότι πετάω με καμία αεροπορική low cost της Ινδίας.

Βέβαια για να είμαι δίκαιος, οι τιμές και με την Aegean μετά τις αλλαγές έχουν βουλιάξει (όχι σε επίπεδα Ryanair βέβαια).

Εκεί που έβρισκα Γενεύη - Αθήνα με 70 ευρώ το ελάχιστο, τώρα έκλεισα 5 Δεκεμβρίου στα 37 ευρώ (τα τελευταία χρόνια, σταθερά ήταν πάνω από 70 ευρώ η τιμή για αρχές Δεκεμβρίου).

Απλά δεν ξέρω αν η πτώση των τιμών είναι λόγω covid ή / και λόγω των αλλαγών στις τιμολογήσεις των ναύλων.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Άπορώ πως ξέπεσε τόσο πολύ η Aegean, είδα τις αλλαγές και νόμιζα ότι πετάω με καμία αεροπορική low cost της Ινδίας
Κι εγω. Νομιζα πως πεταω με μια ινδικη. Lufthansa τη λενε.
Τι ειδες δηλ? Οτι σου προσφερει κ χειραποσκευη κ προσωπικο αντικειμενο σε 1 ναυλο? Οι αλλοι δινουν μονο χειραποσκευη.
Πανε οι παλιες εποχες για ολους. Ισα ισα η Aegean κρατιεται πολυ καλα ακομα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom