Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Αυτο δεν κανει ο 1ος διδαξας, Ραιαν? Θα παρουν μαθηματα απ' αυτους..
Η Ryan ελέγχει τους επιβάτες πριν το boarding και τους βάζει σε διαφορετικά "κοπάδια", το Priority και το απλό. Μια εταιρία που προσφέρει priority boarding στους χρυσούς της πελάτες, δε μπορεί να το κάνει αυτό (εκτός αν δώσει σε όλους τους gold δικαίωμα και για αποσκευή και για προσωπικό αντικείμενο, ακόμα και αν ταξιδεύουν με light εισιτήριο...)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Κοίταξα λίγο τις κρατήσεις μου.Όσες είχα σε GoLight έχουν γίνει Light, ενώ οι κρατήσεις που είχα σε Flex παραμένουν Flex αλλά έχουν ακόμα τη βαλίτσα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η Ryan ελέγχει τους επιβάτες πριν το boarding και τους βάζει σε διαφορετικά "κοπάδια", το Priority και το απλό. Μια εταιρία που προσφέρει priority boarding στους χρυσούς της πελάτες, δε μπορεί να το κάνει αυτό (εκτός αν δώσει σε όλους τους gold δικαίωμα και για αποσκευή και για προσωπικό αντικείμενο, ακόμα και αν ταξιδεύουν με light εισιτήριο...)
Δεν σε πιανω. Κ στο priority boarding δεν ελεγχαν κ ελεγχουν boarding passes κ τι κουβαλα ο καθενας? Αλλο μπιζνες αλλο γκολντ. Ιδια δουλεια εκαναν. Στην εκονομυ θα εχουν λιγο παραπανω, δατς ολ.
Δε βλεπω καμμια σοβαρη αλλαγη. Αντιθετα βρισκω θετικο που μπορεις να παρεις κ προσωπικο αντικειμενο που σε αλλες δεν μπορεις.
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Κι εγω. Νομιζα πως πεταω με μια ινδικη. Lufthansa τη λενε.
Τι ειδες δηλ? Οτι σου προσφερει κ χειραποσκευη κ προσωπικο αντικειμενο σε 1 ναυλο? Οι αλλοι δινουν μονο χειραποσκευη.

https://www.lufthansa.com/de/en/carry-on-baggage
Λέει ακόμη 1 χειραποσκευή και 1 προσωπικό αντικείμενο ή εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι?

Νομίζω από τις legacy αεροπορικές η Aegean είναι η 1η που εφαρμόζει αυτό το μοντέλο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Παράγραφος 3.13
Κοντά στα 60 εκ. ευρώ (μέχρι 30.6)
Ναι 60 σε επίπεδο εταιρείας και 70 σε επίπεδο ομίλου.Παράγραφος 3.13.

Και οτι το credit voucher είναι υπηρεσία που προσφέρει η εταιρεία στους επιβάτες που δεν χρησιμοποίησαν το εισιτήριο τους(λες και μπορούσαν...) "χτυπάει" άσχημα....Αλλά βέβαια πόσοι θα διαβάσουν 65 σελίδες...
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Πολλά αν σκεφτούμε ότι τα ιδία κεφάλαια είναι μόλις 130 Millions και δεν έχουμε αφαιρέσει την υπεραξία και τα άϋλα περουσιακά στοιχεία. Αν τα αφαιρέσουμε (και αν τα τσέκαρα σωστά γιατί το βλέπω από κινητό) είναι κάπου 50-55 millions τα ιδία κεφάλαια.

Αυτό σημαίνει ότι τα ιδία κεφάλαια (χωρίς τον δανεισμό) θα μπορούσαν να είναι λιγότερα από την αξία των vouchers? χμμμ βλέπω νέα δάνεια, ή αύξηση μετοχικού κεφαλαίου ή ομολογιακό δάνειο κτλ.
 

domino

Member
Μηνύματα
289
Likes
269
Πολλά αν σκεφτούμε ότι τα ιδία κεφάλαια είναι μόλις 130 Millions και δεν έχουμε αφαιρέσει την υπεραξία και τα άϋλα περουσιακά στοιχεία. Αν τα αφαιρέσουμε (και αν τα τσέκαρα σωστά γιατί το βλέπω από κινητό) είναι κάπου 50-55 millions τα ιδία κεφάλαια.

Αυτό σημαίνει ότι τα ιδία κεφάλαια (χωρίς τον δανεισμό) θα μπορούσαν να είναι λιγότερα από την αξία των vouchers? χμμμ βλέπω νέα δάνεια, ή αύξηση μετοχικού κεφαλαίου ή ομολογιακό δάνειο κτλ.
Γιατί οι προκαταβολές (προπωλήσεις) αύξαναν τα ίδια κεφάλαια; υποχρεώσεις δεν είναι; Ταμείο;
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Γιατί οι προκαταβολές (προπωλήσεις) αύξαναν τα ίδια κεφάλαια; υποχρεώσεις δεν είναι; Ταμείο;
Πάω καθαρά με τους αριθμούς που λέει η Aegean. Τι εννοείς?


Edit*

@domino τώρα κατάλαβα τι έγραψες. Όντως τα είχα ξεχάσει αυτά. Και το ερώτημα παραμένει, που θα βρει τόσο χρήμα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom