Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Προσπάθησα να κλείσω αεροπορικά εισιτήρια για Κω (μέσα στα χρονικά περιθόρια που αναφέρει η ανακοίνωση της Aegean) και ενώ αρχικά δέχεται τον κωδικό έκπτωσης , στην καρτελίτσα που με βγάζει να επιλέξω θέση στο αεροπλάνο, μου βγάζει "Ο εκπτωτικός κωδικός δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε αυτήν την κράτηση" και αμέσως αλλάζει η τιμή (χωρίς έκπτωση) ... ξέρεις κάτι για αυτό ?
Ευχαριστώ barkour
Δικιο εχεις, δοκιμασα και εγω και μου βγαζει το ιδιο . Πρασπαθησε παλι αυριο ...
Η χρήση του εκπτωτικού κωδικού ισχύει μόνο για τον παραλήπτη του συγκεκριμένου email, και εφόσον χρησιμοποιηθεί το συγκεκριμένο email κατά την κράτηση. Αν δεν λάβετε email, δεν ισχύει, ενώ εστάλη σε συγκεκριμένη ηλικιακή ομάδα.
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
Τότε η ανάρτηση του barkour είναι λάθος ... αυτό εννοείς ?
Το λινκ αυτό που έγραψε ισχύει μόνο για αυτόν ?
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Νομίζω δεν είναι έτσι όπως τα λές ...
Ακολούθησε βήμα βήμα το λινκ και θα δεις Προσφορές & διαγωνισμοί | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό . Ο κωδικός είναι προτυπωμένος στο site και όχι σε κάποιο mail ....
Τους όρους αντέγραψα, από το link που παρατέθηκε. Στέλνει στοχευμένες προσφορές ενίοτε η Aegean, η δική μου λογική λέει ότι το YOUTH50 παραπέμπει σε συγκεκριμένη ηλικιακή ομάδα, αλλά εν πάση περιπτώσει ενεργοποιείται σε όσους έλαβαν e-mail με την προωθητική ενέργεια.
Όροι και Προϋποθέσεις:
Η προσφορά αφορά σε όλες τις πτήσεις εντός Ελλάδας που εκτελούνται με το δίκτυο της AEGEAN και της Olympic Air. Αφορά σε κρατήσεις που θα πραγματοποιηθούν στο aegeanair.com, στο olympicair.com και στο AEGEAN app από 18/06/2021 έως 02/07/2021 για πτήσεις από 18/06/2021 έως και 26/03/2022. Η χρήση της προσφοράς θα γίνεται αποκλειστικά με τη χρήση του εκπτωτικού κωδικού εφόσον ο παραλήπτης της προσφοράς εισάγει τον εκπτωτικό κωδικό στο ειδικό πεδίο «Εκπτωτικός κωδικός» που εμφανίζεται στη φόρμα κράτησης. Δεν υπάρχει η δυνατότητα χρήσης της προσφοράς κατά τη διαδικασία κράτησης από το Low Fare Calendar. Η χρήση του εκπτωτικού κωδικού ισχύει μόνο για τον παραλήπτη του συγκεκριμένου email, και εφόσον χρησιμοποιηθεί το συγκεκριμένο email κατά την κράτηση. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο ένας εκπτωτικός κωδικός ανά κράτηση. O εκπτωτικός κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά. Η έκπτωση 50% εφαρμόζεται στον ναύλο και όχι στη συνολική αξία του εισιτηρίου. H προσφορά λήγει στις 02/07/2021 23:59 ώρα Ελλάδας.
 
Last edited:

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Δεν ξερω αν ειναι γνωστο - εχω να πεταξω απο το Σεπτεμβρη - η Aegean , δινει δωρεαν μονο τυχαιες θεσεις και αν αλλαξεις σε χρεωνει 3€
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Δεν ξερω αν ειναι γνωστο - εχω να πεταξω απο το Σεπτεμβρη - η Aegean , δινει δωρεαν μονο τυχαιες θεσεις και αν αλλαξεις σε χρεωνει 3€
Πέταξα την προηγούμενη εβδομάδα για Χανιά, έτσι ακριβώς είναι. Πρακτικές Ryanair....
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Πέταξα την προηγούμενη εβδομάδα για Χανιά, έτσι ακριβώς είναι. Πρακτικές Ryanair....
Στο mobile check- in δεν μπορεις να τη ξεχρεωσεις , μονο στο web στα επομενα βηματα μπορεις
 

Petyr

Member
Μηνύματα
15
Likes
24
Πέταξα την προηγούμενη εβδομάδα για Χανιά, έτσι ακριβώς είναι. Πρακτικές Ryanair....
Ομοίως από Ρόδο για Θεσ/νίκη. Ευτυχώς ακόμα δε χωρίζει τα ζευγάρια...
Επίσης η εμπειρία Business (από αναβάθμιση) τραγική στο Μακεδονία: όχι χωριστό λεωφορείο (το lounge παραμένει κλειστό), 20' αναμονή μετά το ticket check σε ενδιάμεσο, μη κλιματιζόμενο χώρο και στις σκάλες και άλλα 10' σε λεωφορείο γεμάτο με μία πόρτα ανοικτή (COVID-19 measures, hello?!) με συνολο 30' τελική καθυστέρηση ντάλα μεσημέρι. Πάλι καλά στη Ρόδο είχε χωριστό λεωφορείο. Και μετά μου πρότεινε να πληρώσω 70 ευρώ (35 minimum bid) για αναβάθμιση στην επιστροφή! Βρε ούστ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom