Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Η Aegean "βλέπει" τα 150 του freedom pass και τα διπλασιάζει....No more bets please :haha:
Γιατί να μη το κάνει; Λεφτά δεν έχει;

«Χτυπάς εσύ μα πονάω κι εγώ
οι δυο καρδιές μας σαν μία
μοιάζουμε να `μαστε εμείς σαν δυο
συγκοινωνούντα δοχεία»


(τυχαίο το τραγουδάκι)
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Mέχρι να εμβολιαστείς…έχουμε ό,τι χρειάζεσαι για το ταξίδι σου!

Σύμφωνα με τα νέα μέτρα που ισχύουν από 5/7, ακόμα και αν δε διαθέτεις ήδη πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης, μπορείς να ταξιδέψεις στα νησιά με Rapid test που θα έχει πραγματοποιηθεί εντός 48 ωρών πριν την προγραμματισμένη ώρα της πτήσης σου!

Κλείσε λοιπόν τώρα το Rapid test σου με 18€ ή εξαργυρώνοντας 3.000 μίλια Miles+Bonus, σε οποιοδήποτε διαγνωστικό κέντρο του Ομίλου BIOIAΤΡΙΚΗ και του Ομίλου Ιατρικού Αθηνών σε όλη την Ελλάδα ή ακόμα και στο αεροδρόμιο της Αθήνας και επιβιβάσου στο ελληνικό μας καλοκαίρι!
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Εαν δεν ειναι η υπερτατη επιχειρηματικη επιτυχια να περνεις κοψοχρονια μια μεγαλη αεροπορικη εταιρια να εχεις καταφερει να επιχειρεις σε καθεστως μονοπωλιου και με επιδοτησεις (ελευθερη αγορα απο τα lidl) και στο τελος να συνεργαζεσαι με μια low cost Β κατηγοριας, τοτε πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να ειναι.
Οταν κοιτας συνεχεια προς τα κατω τοτε εινα μονοδρομος να καταληξεις πιο χαμηλα.

ΥΓ Φυσικα μπορει να κανω και λαθος και να μην μπορω να διαβασω σωστα το επιχειρηματικο δαιμονιο, οποιος διαφωνει ας μου εξηγησει.

1625931177562.png
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........

Όλοι οι προορισμοί εξωτερικού με έκπτωση έως 50%!

Ταξίδεψε ξανά σε αγαπημένους προορισμού εξωτερικού με έκπτωση έως 50%!
Η προσφορά αφορά σε όλες τις απευθείας πτήσεις προς όλους τους προορισμούς εξωτερικού από την Αθήνα και την Θεσσαλονίκη, για ταξίδια μεταξύ 01/09/2021 - 31/12/2021

Η προσφορά ισχύει για κρατήσεις μέχρι 14 Ιουλίου.​
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα στοιχεία μου του miles and bonus για να κάνω κράτηση στη booking, χωρίς όμως να έχω κάποια ενεργή κράτηση στην aegean. Έχω συνηθίσει μέσω της εφαρμογής της Aegean, να πατάω πάνω στην κράτηση και να επιλέγω μετά ξενοδοχείο. Μπορώ να μπω στην εφαρμογή της booking, να βρω αυτό που με ενδιαφέρει και στο τέλος να βάλω τα στοιχεία μου του miles? Τα ρωτάω αυτά, ώστε να δω αν μπορώ να κερδίσω και τις δύο προσφορές. Δηλαδή αυτή που μου δίνει η aegean με τα διπλά μίλια, αλλά και την έκπτωση που μου κάνει η booking ως genius, η οποία δεν ισχύει όταν κάνω κράτηση μεσω του app της aegean. Ευχαριστώ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα στοιχεία μου του miles and bonus για να κάνω κράτηση στη booking, χωρίς όμως να έχω κάποια ενεργή κράτηση στην aegean. Έχω συνηθίσει μέσω της εφαρμογής της Aegean, να πατάω πάνω στην κράτηση και να επιλέγω μετά ξενοδοχείο. Μπορώ να μπω στην εφαρμογή της booking, να βρω αυτό που με ενδιαφέρει και στο τέλος να βάλω τα στοιχεία μου του miles? Τα ρωτάω αυτά, ώστε να δω αν μπορώ να κερδίσω και τις δύο προσφορές. Δηλαδή αυτή που μου δίνει η aegean με τα διπλά μίλια, αλλά και την έκπτωση που μου κάνει η booking ως genius, η οποία δεν ισχύει όταν κάνω κράτηση μεσω του app της aegean. Ευχαριστώ
Όχι, δε γίνεται.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να...
Δε γίνεται δυστυχώς, το είχα προσπαθήσει και αντίθετα με ένα κουπόνι εξαργύρωσης, ούτε αυτό περνούσε. Θεωρείται ξεχωριστή υπηρεσία, ασχέτως αν μετά τη κράτηση μπορείς να τη βλέπεις και από τη πλατφόρμα της booking καταχωρώντας την χειροκίνητα.

Τώρα που το συζητάμε, σε πολλές περιπτώσεις δε συμφέρει, μιας και το σύστημα της aegean δίνει υψηλότερες τιμές από αυτές του booking.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τώρα που το συζητάμε, σε πολλές περιπτώσεις δε συμφέρει, μιας και το σύστημα της aegean δίνει υψηλότερες τιμές από αυτές του booking.
Δεν συμφέρει κάποιον που δεν κάνει συλλογή μιλίων. Όταν όμως είσαι στο πρόγραμμα η "έκπτωση" σου είναι τα μίλια που κερδίζεις απο αυτές τις κρατήσεις και σε αρκετές περιπτώσεις αξίζει η κράτηση μέσω της Aegean. Τουλάχιστον άξιζε προ κορονοϊου γιατί έχω να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο "άθλημα" 2 χρόνια και η αξία των μιλίων έχει αλλάξει...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δεν συμφέρει κάποιον που δεν κάνει συλλογή μιλίων. Όταν όμως είσαι στο πρόγραμμα η "έκπτωση" σου είναι τα μίλια που κερδίζεις απο αυτές τις κρατήσεις και σε αρκετές περιπτώσεις αξίζει η κράτηση μέσω της Aegean.
Συμφωνώ, ακριβώς όπως το λες, μακροπροθεσμα βγαίνεις ωφελημένος από τη συγκέντρωση μιλίων. Ακόμα και για μικρή διαφορά τιμής αξίζει το κόπο, μονο και μόνο για τα μίλια.
Βλέπω όμως μεγάλες διαφορές τελευταία, αυτό με προβλημάτισε, σε σημείο που προτίμησα να κλείσω απευθείας από το Booking.
Αυτό συμβαίνει ίσως γιατί δεν ισχύουν οι εκπτώσεις genius όταν κάνεις κράτηση μέσω της aegean.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom