Sky Express Sky Express - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Samion

Member
Μηνύματα
10.362
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι ανταποκρισεις; Λαρνακα; Ενω το αεροπλανο ειναι εγγυημενο πως θα φυγει παντα ξερω γω...
Μονο Λαρνακα πετας απο/προς Αθηνα?
1.Έχει ανάγκη η Ryanair να ρίξει λάσπη στη skyexpress που δεν βλέπει ούτε καν την Aegean;
2.η απάντηση της εταιρείας ως προς τις αποσκευες.
Ποσα ποστ θα απασχολει ακομα μια δευτερη ανεπιβεβαιωτη ειδηση που παιχτηκε σε δευτεροτριτα σαιτ...ουτε γελιο δε βγάζει πλεον..παμε γι αλλα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μονο Λαρνακα πετας απο/προς Αθηνα?

Ποσα ποστ θα απασχολει ακομα μια δευτερη ανεπιβεβαιωτη ειδηση που παιχτηκε σε δευτεροτριτα σαιτ...ουτε γελιο δε βγάζει πλεον..παμε γι αλλα.
Ανεπιβεβαιωτη γιατί είναι;

Είδαμε και πρωτοδευτερα σαιτ τι ειδήσεις βγάζουν.
Τέλος πάντων κακώς το συνεχίζουμε, προσωπικά δεν διαφωνώ σε κάτι που έγραψες, απλά απάντησα γιατί έψαχνα απάντηση της εταιρείας και νόμιζα οως κάπου την είχες δει.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Τέσσερα νέα δρομολόγια εντάσσει στο δίκτυό της η αεροπορική εταιρεία Sky Express, η οποία τους τελευταίους μήνες έχει ενισχύσει το στόλο της με δύο νέα, ιδιόκτητα αεροσκάφη και βρίσκεται στην αναμονή για ένα ακόμη. Οι νέοι προορισμοί, που εντάσσονται στο καλοκαιρινό πρόγραμμα της εταιρείας από την Αθήνα, είναι η Αλεξανδρούπολη, η Κεφαλονιά, η Μυτιλήνη και η Σάμος.

http://news.in.gr/world/article/?aid=1500196395
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Tο δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Κέρκυρα θα εξυπηρετείται αποκλειστικά από τη Sky Express μέχρι 31 Μαρτίου 2021 ενώ το Αθήνα-Κάλυμνος μέχρι 30 Σεπτεμβρίου 2020.

Οι πτήσεις για το δρομολόγιο Αθήνα-Κάλυμνος εκτελούνται κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη και Σάββατο ενώ από τον Ιούνιο οι πτήσεις θα είναι καθημερινές, εκτός Κυριακής. Αντίστοιχα, οι πτήσεις για το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Κέρκυρα θα εκτελούνται κάθε Τρίτη και Πέμπτη.

http://www.skyexpress.gr/ΝΕΑ/tabid/64/articleType/ArticleView/articleId/481/language/el-GR/__.aspx
 

Him

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω για αυτή την εταιρεία, έχω διαβάσει σχόλια που τα μισά είναι "ήταν όλα τέλεια" και τα άλλα μισά είναι "ντροπή σας, αίσχος". :p Δεν ξέρω τί να σκεφτώ κι αν πρέπει να αποφασίσω να τη χρησιμοποιήσω. Με πειράζει η έλλειψη online check in γιατί δεν ξέρω πώς θα είναι τα πράγματα στο αεροδρόμιο, πόσο θα καθυστερήσουμε κλπ. Δε με συμφέρει να είμαι εκεί 3 ώρες πριν την πτήση για μια διαφορά από άλλες εταιρείες των 20 ευρώ που έχουν online check in. Τι εμπειρία έχετε; Ευχαριστώ.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Ναι, ειδικά τώρα τη θερινή περίοδο έχει αρκετή ουρά στο Βενιζέλος για το check in. Αν βρήκες την aegean πχ στα 80 ευρω και αυτη στα 60,πανε με aegean κατά τη γνώμη μου.
 
  • Like
Reactions: Him

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.415
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Τριήμερο του Αγίου Πνεύματος που ταξίδεψα για Χίο δεν βρήκα ιδιαίτερη ουρά. Το θετικοτατο που έχει η συγκεκριμένη εταιρία είναι η παροχή σε όλους τους επιβάτες πρωινών πτήσεων η πρόσβαση στη lounge area Μελίνα Μερκούρη για πρωινό. Τα αεροσκάφη της πάντως είναι είναι επί τω πλειστω 40 θέσεων. Αρκετά καλό κ το customer service της γενικά. Νομίζω πως 2 ώρες πριν την πτήση εαν είσαι στο check in counter είσαι μια χαρά. Επίσης πολύ καλή κ η πολιτική της στις αποσκευές
 

Him

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Τριήμερο του Αγίου Πνεύματος που ταξίδεψα για Χίο δεν βρήκα ιδιαίτερη ουρά. Το θετικοτατο που έχει η συγκεκριμένη εταιρία είναι η παροχή σε όλους τους επιβάτες πρωινών πτήσεων η πρόσβαση στη lounge area Μελίνα Μερκούρη για πρωινό. Τα αεροσκάφη της πάντως είναι είναι επί τω πλειστω 40 θέσεων. Αρκετά καλό κ το customer service της γενικά. Νομίζω πως 2 ώρες πριν την πτήση εαν είσαι στο check in counter είσαι μια χαρά. Επίσης πολύ καλή κ η πολιτική της στις αποσκευές
Πρωινό εννοείτε δωρεάν; Η αποσκευή μέχρι 13 κιλά νομίζω, οι διαστάσεις ποιες είναι;
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Δεν ξερω αν εχει ειπωθει, απο 1 Νοεμβρίου ξεκιναει κ το Αθηνα Χανια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.118
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom