Sky Express Sky Express - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θα επικαλεστώ τη χθεσινοβραδινή δημοσίευση της σελίδας Omorfa taxidia με τίτλο Μην πυροβολείτε τη Sky Express η οποία υποστηρίζει ότι η Sky Express τον τελευταίο καιρό πρωταγωνιστεί σε πολλά αρνητικά δημοσιεύματα σε σελίδες του διαδικτύου λόγω περιστατικών που συνέβησαν σε πτήσεις της και τη δυσφημίζουν.
Τελείως συμπτωματικά ή όχι την ίδια χρονική περίοδο ο φίλος μας εξιστορεί ένα περιστατικό εξαιρετικής εξυπηρέτησης της εταιρείας προς τους επιβάτες της αφού τους διέθεσε δωμάτια σε πεντάστερο αθηναϊκό ξενοδοχείο των 150 ευρώ η βραδιά λόγω ακύρωσης, παροχή που ακούγεται εξωπραγματική για τα δεδομένα της εταιρείας, της Ελλάδας και εν γένει των μεγάλων ευρωπαϊκών αεροπορικών σε αντίστοιχες περιπτώσεις ανάγκης.
Η απορία μου είναι αν η εταιρεία ήταν πάντα τόσο λαρτζ στις παροχές της (πεντάστερα ξενοδοχεία, δωρεάν lounge κτλ) ή αυτό συνέβηκε τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο λόγω παραπόνων και αρνητικών δημοσιευμάτων.
Οταν επικαλεισαι κατι να βαζεις λινκ, δεν θα το ψαχνουμε στο διαδικτυο. Εδω καταθετουμε πραγματικες εμπειριες κ οχι "αρνητικα δημοσιευματα" που ουτε τα ειδα, ουτε θα εδινα σημασια στην κυρια Βουλα με το συμπαθιο που της φαινοταν οτι κουναγε παραπανω το ATR απο εκεινο των αλλων..
Το δε lounge υπηρχε απο πριν, οπως κ το φουλ σερβις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.934
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θα επικαλεστώ τη χθεσινοβραδινή δημοσίευση της σελίδας Omorfa taxidia με τίτλο Μην πυροβολείτε τη Sky Express η οποία υποστηρίζει ότι η Sky Express τον τελευταίο καιρό πρωταγωνιστεί σε πολλά αρνητικά δημοσιεύματα σε σελίδες του διαδικτύου λόγω περιστατικών που συνέβησαν σε πτήσεις της και τη δυσφημίζουν.
Α, το έγραψαν τα "όμορφα ταξίδια"; ΟΚ τότε, να είμαστε απολύτως βέβαιοι ότι ισχύει το ακριβώς αντίθετο από ότι έγραψαν. Τι απερίγραπτοι στόκοι με απερίγραπτη συλλογή κοτσάνων....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν δεν ήσουν προκατειλημμένος και αφιέρωνες όσο χρόνο αφιέρωσες για να γράψεις τη δημοσίευση να διαβάσεις το άρθρο τους, θα διαπίστωνες ότι στο άρθρο υποστηρίζουν τη Sky Express.

Εδω καταθετουμε πραγματικες εμπειριες κ οχι "αρνητικα δημοσιευματα" που ουτε τα ειδα, ουτε θα εδινα σημασια στην κυρια Βουλα με το συμπαθιο που της φαινοταν οτι κουναγε παραπανω το ATR απο εκεινο των αλλων..
Οι πραγματικές εμπειρίες που μπορεί να είχες ή να είχε κάποιος είναι το ένα εκατομμυριοστό του συνολικού αριθμού εμπειριών που μπορεί να έχει κάποιος με τη συγκεκριμένη εταιρεία, εκτός κι αν ταξιδεύει(ς) κάθε μέρα άρα ίσως το ποσοστό να ανέβει στο ένα χιλιοστό.
Άρα πέρα απ' τις πραγματικές εμπειρίες που αποτελούν ενδείξεις και όχι αποδείξεις για το σέρβις μιας εταιρείας, προτιμώ να διαβάζω αεροπορικά και άλλα άρθρα τα οποία μέσω της συλλογής πληροφοριών και εμπειριών πολλών επιβατών μπορούν να δώσουν μια πιο ολοκληρωμένη άποψη επί του θέματος.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
προτιμώ να διαβάζω αεροπορικά και άλλα άρθρα τα οποία μέσω της συλλογής πληροφοριών και εμπειριών πολλών επιβατών μπορούν να δώσουν μια πιο ολοκληρωμένη άποψη επί του θέματος.
Να διαβαζεις οτι θες. Να μην παραθετεις εδω ομως μπουρδες χωρις να περιμενεις να σχολιαστουν. Γιατι οι "εμπειριες" των πολλων (11) ανωνυμων αμερικανων που σχολιαζαν εως κ αεροσκαφος αλλης εταιρειας ειναι μπουρδες. Εμεις διαβαζουμε φορουμ, δεν ειμαστε τοσο μορφωμενοι.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ακόμα 584 κριτικές για τη συγκεκριμένη εταιρεία. Το ανησυχητικό στην κατανομή των κριτικών αυτών είναι ότι κοντά στο 40% αξιολογεί την εταιρεία σαν πολύ κακή.
https://www.tripadvisor.com.gr/Airline_Review-d10533112-Reviews-Sky-Express-Airline

Συγκριτικά στην ίδια πλατφόρμα η Α3 σε σύνολο 8731 κριτικών έχει μόλις 5% κριτικών που τη χαρακτηρίζουν ως πολύ κακή.
https://www.tripadvisor.com.gr/Airline_Review-d8728985-Reviews-Aegean-Airlines
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αντε παλι. Με το ζορι να ευτελιστει το θεμα απο βημα ανταλλαγης εμπειριων κ νεων για την εταιρεια σε βημα γκουγκλαριστων κ παραθεσης τριτων σαιτς κ παρασαιτς. Εχουμε χορτασει απο αυτα. τι ακριβως να μαθουμε απο το τριπμπουρδα?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.934
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ένα απλό interline συμφώνησαν. Οι πάντες έχουν ήδη με τους πάντες (ή σχεδόν...).
 

trinitygr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Όλα τα καλά έχουν ένα τελος! Μέχρι χθες πίστευα πως μικρες αεροπορικες εταιρειες χρήζουν της εμπιστοσύνης μας, όμως μετά απο την τραγελαφικη κατάσταση που εζησα χθες με την sky express, νομίζω πως πρέπει να προσέχεις πολύ ποια επιλεγεις... Έφτασα με τις 2 κόρες μου στο Βενιζέλος 3 ώρες νωρίτερα απο την ώρα αναχώρησης, περιχαρής για την συνέπεια μου, για να πληροφορηθω ότι η πτήση μου για Αλεξανδρούπολη είχε ήδη αναχωρησει.!!Καταλαβαίνετε οτι έμεινα κάγκελο!! Ποτέ και κανεις δεν με ειδοποιησε για αλλαγή στην ώρα αναχώρησης! Η κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών του αεροδρομίου επικοινωνωντας με τα κεντρικά διεπιστωσε από το ιστορικό τους ότι όντως ποτέ δεν με ειδοποιησαν. Το καλύτερο που μπορεσαν να κάνουν ήταν να μου αλλάξουν τα εισητηρια για πτήση της επόμενης μέρας που ήταν βέβαια κατα 160 ευρω φθηνότερα απο αυτά που είχα κλείσει! Αρνήθηκαν να μου εξασφαλισουν διαμονη και αμφιβάλλω αν θα μου αποζημιωσουν τα έξοδα μετακινησης! Ακομη περιμένω να μου έρθει μέιλ που να δείχνει εστω ότι άλλαξαν τα εισητηρια ! Ευτυχώς που περίμενα στο αεροδρόμιο να το επιβεβαιωσω, με τις συνεχείς πιέσεις της κοπέλας προς τα κεντρικά γραφεία. Δεν συζητάμε για την ταλαιπωρία με τα πηγαινελα στο αεροδρόμιο κουβαλωντας βαλιτσες, ούτε φυσικά το στρες και την κούραση... Συμπέρασμα : Δεν θα ξαναπροτιμησω την συγκεκριμένη εταιρεία , θα είμαι επιφυλακτική με όλες τις μικρές. Άλλωστε δεν θα έλεγα ότι τα εισητηρια της Sky express είναι πολύ φθηνότερα από αυτά της Aegean!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.617
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom