Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Μη μου λες τέτοια και είναι ακριβώς μια βδομάδα από το ταξίδι της κόρης μου με το σχολείο (Άμστερνταμ-Βρυξέλλες) και τη βλέπω να ετοιμάζει τη βαλίτσα της, τι θα πάρει κτλ και στεναχωριέμαι λιγάκι. Πότε δεν ξέρεις σε μια βδομάδα τι θα σκάσει
Νομιζω οτι εχει δειξει προς τα που παει το πραγμα και δεν εχει παει καθολου προς τα εκει.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ακριβως οι αντιθετες οδηγιες δοθηκαν στα Αγγλικα σχολεια: 9 φορες τη μερα αντισηπτικο στα χερια οι εκπαιδευτικοι!!
Ποιος το ειπε? Βρωμαει φεικ...
Η επισημη οδηγια του NHS ηταν κ παραμενει νερο κ σαπουνι. Η πιο αποτελεσματικη μεθοδος μακραν..
Κι αυτο με το μουσι βρωμαει φεικ...Sun?

wash your hands with soap and water often – use hand sanitiser gel if soap and water are not available
https://www.nhs.uk/conditions/coronavirus-covid-19/
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Ποιος το ειπε? Βρωμαει φεικ...
Η επισημη οδηγια του NHS ηταν κ παραμενει νερο κ σαπουνι. Η πιο αποτελεσματικη μεθοδος μακραν..
Κι αυτο με το μουσι βρωμαει φεικ...Sun?
Guardian live coronavirus. Εκλαιγα απο τα γελια με τα μουσια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Guardian live coronavirus. Εκλαιγα απο τα γελια με τα μουσια.
Δεν βρισκω κατι πλεον. Περα απο τις οδηγιες του WHΟ που ταυτιζονται με του NHS βεβαια. Νερο κ σαπουνι. Αν βρεις κατι αλλο το βαζεις ετσι απο περιεργεια. Το μουσι ειναι φεικ.
https://www.theguardian.com/world/2020/feb/25/how-to-protect-yourself-from-coronavirus
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.008
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
όλη η επαρχία περνάει από εκεί.....
Βέβαια τα πρώτα κρούσματα εμφανιστηκαν στη "συμπρωτεύουσα" και την "πρωτεύουσα"...Δεν τον κουβαλάνε τον ιό οι "επαρχιωτες"...
 

Xriz

Member
Μηνύματα
27
Likes
27
Από σήμερα σε είσοδο στην Τουρκία από Καστανιές είχε θερμομετρηση στο τελωνείο τους και οι υπαλληλοι τους με μασκες και γαντια.Οι δικοι μας τον υπνο του δικαιου. Μεχρι προχτές τίποτα εκατέρωθεν.Εχω ταξίδι από θεσ/κη για Πουκέτ την Τρίτη, δεν μου έχει περάσει καν από το μυαλό αναβολή του και ο μόνος φόβος είναι μην τυχόν διακόψει η Τουρκις τις πτήσεις.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom