Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.110
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και μια ερωτηση για οσους ακυρωνετε τα ταξιδια σας σε γειτονικα κρατη με 10, 20, 50, 100 κρούσματα. Τι σας κανει να πιστευετε πως μενοντας Ελλαδα κινδυνευετε λιγότερο; Να υπενθυμισω πως υπαρχουν ηδη 38 επιβεβαιωμενοι θάνατοι απο γριπη. Γιατι λοιπόν να κολλησετε κορωναιο στη Σιγκαπουρη και οχι γριπη στην Ελλαδα;
 
Last edited:

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Οι μασκες ειναι για τη γριπη και οσοι ειναι αρρωστοι καλως τις φορανε. Που αυτη την εποχη ειναι σχεδον ο μισος πληθυσμος
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.110
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οι μασκες ειναι για τη γριπη και οσοι ειναι αρρωστοι καλως τις φορανε. Που αυτη την εποχη ειναι σχεδον ο μισος πληθυσμος
Στην πτηση σημερα απο Αθηνα για Μαδριτη υπηρχαν περισσοτεροι απο 30 (μη πω καμια 50) Ελληνες με μασκα. Ολοι αυτοι ηταν γριπωμενοι; Και πηγαιναν διακοπες;

Οι δε ξενοι στο αεροδρομιο τους κοιτουσαν αποσβωλομενοι. Τα ιδια σε ολα τα αεροδρομια που βρεθηκα τον τελευταιο μηνα. Αν δεις ανθρωπο με μασκα θα ειναι Ελληνας κατα 99%.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
467
Likes
1.520
Και μια ερωτηση για οσους ακυρωνετε τα ταξιδια σας σε γειτονικα κρατη με 10, 20, 50, 100 κρούσματα. Τι σας κανει να πιστευετε πως μενετε Ελλαδα κινδυνευετε λιγότερο; Να υπενθυμισω πως υπαρχουν ηδη 38 επιβεβαιωμενοι θάνατοι απο γριπη. Γιατι λοιπόν να κολλησετε κορωναιο στη Σιγκαπουρη και οχι γριπη στην Ελλαδα;
Αυτο ειναι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ κουβεντα που δεν εχω δει εδω και μερες να αναφερεται. Αραγε ποσα ειναι τα θυματα παγκοσμιως, ή εν προκειμενω στις Ασιατικες χωρες απο την απλή γρίπη , συγκριτικα με το Coronavirus? Για να μη τρελαθουμε κιολας...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.910
Στην πτηση σημερα απο Αθηνα για Μαδριτη υπηρχαν περισσοτεροι απο 30 (μη πω καμια 50) Ελληνες με μασκα. Ολοι αυτοι ηταν γριπωμενοι; Και πηγαιναν διακοπες;

Οι δε ξενοι στο αεροδρομιο τους κοιτουσαν αποσβωλομενοι. Τα ιδια σε ολα τα αεροδρομια που βρεθηκα τον τελευταιο μηνα. Αν δεις ανθρωπο με μασκα θα ειναι Ελληνας κατα 99%.
Φετος για πρωτη φορα στα χρονικα εκλεισαν ολοκληρα σχολεια λογω γριπης και βγηκε εγκυκλιος να μην προσμετρωνται οι απουσιες των μαθητων και οι αδειες των εκπαιδευτικων με διαγνωση γριπης γιατι ο νομος δεν τις καλυπτει, ειναι πολλες οι μερες. Ειναι φυσικο να μην εισαι ενημερος αφου δεν κατοικεις μονιμα εδω. Εχει θερισει φετος, πρωτοφανες.
Καλα κανουν και φορανε μασκα στα αεροδρομια. Εγω ετσι την κολλησα.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Φετος για πρωτη φορα στα χρονικα εκλεισαν ολοκληρα σχολεια λογω γριπης και βγηκε εγκυκλιος να μην προσμετρωνται οι απουσιες των μαθητων και οι αδειες των εκπαιδευτικων με διαγνωση γριπης γιατι ο νομος δεν τις καλυπτει, ειναι πολλες οι μερες. Ειναι φυσικο να μην εισαι ενημερος αφου δεν κατοικεις μονιμα εδω. Εχει θερισει φετος, πρωτοφανες.
Καλα κανουν και φορανε μασκα στα αεροδρομια. Εγω ετσι την κολλησα.
Κ πέρυσι. Η ίδια εγκυκλιος για την γρίπη κ τις απουσίες..δεν είναι φετινό φαινόμενο..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.910
Εν τω μεταξυ ειστε κι εσεις που ανησυχειτε μην κολλησετε και παθετε τιποτε, ειμαι κι εγω που ανησυχω πως αν κολλησω θα γραψουν στις εφημεριδες φαρδια πλατια την πραγματικη ηλικια μου ενω εχω δωσει αγωνα να την παρω στον ταφο μου. Αποκλειεται να παρω τετοιο ρισκο, συγγνωμη :p
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Εν τω μεταξυ ειστε κι εσεις που ανησυχειτε μην κολλησετε και παθετε τιποτε, ειμαι κι εγω που ανησυχω πως αν κολλησω θα γραψουν στις εφημεριδες φαρδια πλατια την πραγματικη ηλικια μου ενω εχω δωσει αγωνα να την παρω στον ταφο μου. Αποκλειεται να παρω τετοιο ρισκο, συγγνωμη :p
Αληθεια ποσο εισαι;; Απαντησε μου με ενα μηνυμα εδω στο νημα, μεταξυ μας θα μεινει....!!!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.740
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Εν τω μεταξυ ειστε κι εσεις που ανησυχειτε μην κολλησετε και παθετε τιποτε, ειμαι κι εγω που ανησυχω πως αν κολλησω θα γραψουν στις εφημεριδες φαρδια πλατια την πραγματικη ηλικια μου ενω εχω δωσει αγωνα να την παρω στον ταφο μου. Αποκλειεται να παρω τετοιο ρισκο, συγγνωμη :p
Πότε είπαμε ότι πας στη Βενετία;
Για να παρακολουθούμε τις ειδήσεις...
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
512
Likes
854
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Πότε είπαμε ότι πας στη Βενετία;
Για να παρακολουθούμε τις ειδήσεις...
Παιδιά πρώτος θα σας στείλω εγώ από το μέτωπο.....μιας κ θα είμαι την Πέμπτη στην Cefalu,αλλά δε γνωρίζω αν η ιταλική Μαφία έχει κανονίσει με την αντίστοιχη κινεζική....αφήσουν ήσυχο το ιερό μέρος του Νονου....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.910
Πότε είπαμε ότι πας στη Βενετία;
Για να παρακολουθούμε τις ειδήσεις...
Ολα τα 'χω σκεφτει. Ετσι και κολλησω θα χρειαστω ρομπες και νυχτικα για το νοσοκομειο οταν θα δινω συνεντευξεις. Δεν θα εμφανιζομαι σαν καμια βλαχοπουλα.

20200223_172613.jpg
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.740
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ολα τα 'χω σκεφτει. Ετσι και κολλησω θα χρειαστω ρομπες και νυχτικα για το νοσοκομειο οταν θα δινω συνεντευξεις. Δεν θα εμφανιζομαι σαν καμια βλαχοπουλα.

View attachment 297841
Έτσι μάλιστα!!
Θα εκπροσωπήσεις επάξια το forum με τέτοια grande εμφάνιση!!
Περιμένω ανταπόκριση στο νήμα " live and post"...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.809
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom