Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Σαν ανέκδοτο μου φαίνεται... Οι πτήσεις είναι 22/2 Αθήνα Σιγκαπούρη transit Χονγκ Κονγκ μετά εσωτερική για Σιγκαπούρη έπειτα εσωτερική για Ταϊλάνδη και επιστροφή Αθήνα με transit Σιγκαπούρη ξανά στις 10/3... Όλες με σκουτ! Για εμένα από θέμα επικινδυνότητας Χονγκ Κονγκ και Σιγκαπούρη είναι στο ίδιο επίπεδο η Ταϊλάνδη θεωρώ ότι είναι πιο επίφοβη από θέμα πρόληψης και εγκαταστάσεων.
Θα τα γυρισεις δηλαδη ολα τα μερη!! Μονο η Κινα σου ξεφυγε!!! Για να κανουμε και λιγο χαβαλε..

Εγω 12/3 φευγω. Αληθεια τι σκεφτεσαι μεχρι τωρα; Προς τα που γερνει η πλαστιγγα;;
 
Last edited:

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362
Κανόνιζα ταξιδάρα στο Θιβετ και EBC τον Μάιο που είναι από τα όνειρα ζωής. Επειδή όμως δεν είμαι αισιόδοξος ότι όλα στην Κίνα θα έχουν επανέλθει τόσο σύντομα, οδεύω προς ακύρωση του ταξιδιού και αντικατάσταση με νέο προορισμό. Κατ’αλλα επειδή εχω πολλαπλα ταξίδια για επαγγελματικούς λογούς στην Ινδία τις επόμενες βδομάδες ελπίζω να μην εξαπλωθεί προς τα εκεί γιατί οι υποδομές τους μου φαίνονται ανύπαρκτες.
Ποιο ταξιδι αδερφε...ετσι και κανει ντου ο κορονοιος στην Ινδια ειναι να μας κλαινε οι ρεγγες παγκοσμιως.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Σαν ανέκδοτο μου φαίνεται... Οι πτήσεις είναι 22/2 Αθήνα Σιγκαπούρη transit Χονγκ Κονγκ μετά εσωτερική για Σιγκαπούρη έπειτα εσωτερική για Ταϊλάνδη και επιστροφή Αθήνα με transit Σιγκαπούρη ξανά στις 10/3... Όλες με σκουτ! Για εμένα από θέμα επικινδυνότητας Χονγκ Κονγκ και Σιγκαπούρη είναι στο ίδιο επίπεδο η Ταϊλάνδη θεωρώ ότι είναι πιο επίφοβη από θέμα πρόληψης και εγκαταστάσεων.
Το ίδιο κάνω και εγώ τον Ιούνιο χωρίς την Σιγκαπούρη..εγώ θα ταξίδευα..συμφωνώ με babaduma..
 

Λίνα88

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Όλοι οι δρόμοι οδηγούν τελικά στη Ρώμη?
Καλημέρα σε όλους, ήμασταν έτοιμοι να βγάλουμε εισιτήρια για Ρώμη για τον άλλο μήνα. Λίγο έχουμε σκαλώσει τώρα με τον Κορωναίος... Τι λέτε Ρε παιδιά? Είναι κάποιος που ζει εκεί να μας πει τι γίνεται?
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.014
Likes
40.978
Εχει νεκρους η Ρωμη? Δεν διαβασα κατι τετοιο για ΟΛΗ την Ευρωπη. Αρα απο τι κινδυνευει καποιος ακριβως? ΑΝ εχει νεκρο, και οχι κανεναν ανθρωπο με μεγαλα προβληματα πριν τον ιο , να το παρει στα σοβαρα καποιος.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Κανόνιζα ταξιδάρα στο Θιβετ και EBC τον Μάιο που είναι από τα όνειρα ζωής. Επειδή όμως δεν είμαι αισιόδοξος ότι όλα στην Κίνα θα έχουν επανέλθει τόσο σύντομα, οδεύω προς ακύρωση του ταξιδιού και αντικατάσταση με νέο προορισμό. Κατ’αλλα επειδή εχω πολλαπλα ταξίδια για επαγγελματικούς λογούς στην Ινδία τις επόμενες βδομάδες ελπίζω να μην εξαπλωθεί προς τα εκεί γιατί οι υποδομές τους μου φαίνονται ανύπαρκτες.
καλο μηνα... μην αλλαξεις προορισμο...κανε αλλο σχεδιασμο πτησεων πχ αν και ως τοτε θα εχουν εμβολια και θα εχει περασει και ο πανικος...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Εχει νεκρους η Ρωμη? Δεν διαβασα κατι τετοιο για ΟΛΗ την Ευρωπη. Αρα απο τι κινδυνευει καποιος ακριβως? ΑΝ εχει νεκρο, και οχι κανεναν ανθρωπο με μεγαλα προβληματα πριν τον ιο , να το παρει στα σοβαρα καποιος.
ο θανατος κυριως εχει να κανει και με την πολυνοσηροτητα των ασθενων, πχ καρδιοπαθεις, με σακχαρο, με νεφρικη ανεπαρκεια, ηλικιωμενοι κτλ.....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.014
Likes
40.978
ο θανατος κυριως εχει να κανει και με την πολυνοσηροτητα των ασθενων, πχ καρδιοπαθεις, με σακχαρο, με νεφρικη ανεπαρκεια, ηλικιωμενοι κτλ.....
Και κυριως το συστημα υγειας που φαινεται οτι στην Κινα ειναι ανεπαρκες, καθως υπαρχει δυσκολια ακομη και να φτασει καποιος σε γιατρο με κομμενες συγκοινωνιες, απο οσο μαθαινω. Επισης οι γιατροι φαινεται οτι ειναι εξοντωμενοι απο τα χιλιαδες περιστατικα και εργαζονται ηρωικα.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Και κυριως το συστημα υγειας που φαινεται οτι στην Κινα ειναι ανεπαρκες, καθως υπαρχει δυσκολια ακομη και να φτασει καποιος σε γιατρο με κομμενες συγκοινωνιες, απο οσο μαθαινω. Επισης οι γιατροι φαινεται οτι ειναι εξοντωμενοι απο τα χιλιαδες περιστατικα και εργαζονται ηρωικα.
δεν λενε και πολλες πληροφοριες οι κινεζοι αλλα σιγουρα υπαρχει διαφορα στη θεραπεια, στον ελεγχο που γινεται στην επαρχια και στα μεγαλα κεντρα.. ..σιγουρα περιστατικα της επαρχιας θα φυγουν αδιαγνωστα και δεν θα καταμετρηθουν.. αυτο που εχουν καταφερει τα ΜΜΕ να σπειρουν το πανικο για αλλη μια φορα.....
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Ελπίζω να έχει εξομαλυνθεί κάπως η κατάσταση μέχρι τον Απρίλιο. Αλλιώς λέω να το ρισκάρω και να πάω Ταϊλάνδη...αν είναι τόσο σοβαρά τα πράγματα κι εκεί μέχρι τότε δεν θα ακυρώνουν πτήσεις;
 

Lazarosblg

Member
Μηνύματα
27
Likes
31
Θα τα γυρισεις δηλαδη ολα τα μερη!! Μονο η Κινα σου ξεφυγε!!! Για να κανουμε και λιγο χαβαλε..

Εγω 12/3 φευγω. Αληθεια τι σκεφτεσαι μεχρι τωρα; Προς τα που γερνει η πλαστιγγα;;
Μου έστειλαν μέιλ σήμερα για να με ενημερώσουν ότι το πρώτο transit από 2 ώρες θα γίνει 10 λόγω του ιού... Μέχρι στιγμής δεν έχω σκοπό να το ακυρώσω γιατί δεν νομίζω ότι συντρέχουν οι λόγοι. Τώρα αν την άλλη βδομάδα γίνει χαμός λογικά θα μας το ακυρώσουν μόνοι τους
 

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362
καλο μηνα... μην αλλαξεις προορισμο...κανε αλλο σχεδιασμο πτησεων πχ αν και ως τοτε θα εχουν εμβολια και θα εχει περασει και ο πανικος...
Απο που προκυπτει αυτο που λες?οτι δηλ θα εχουν βγει εμβολια ως τον Απριλιο?Ολη η επιστημονικη κοινοτητα μιλαει για αρκετους μηνες.Στην καλυτερη περιπτωση μιλανε για ενα χρονο ως 18-20 μηνες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.235
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom