Νέος κοροναϊος- Και τώρα τι?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Τι «εξαρση» υπαρχει τις τελευταιες ωρες με Νοτια Κορεα, Ιαπωνια; Πολλα κρουσματα μαζεμενα μεσα σε λιγες ωρες...
Pardon me, η βομβα μου φαινεται στο Ιραν.4 νεκροι σε 2 μερες μετα τα πρωτα κρουσματα, μαλλον κορυφη παγοβουνου.
 
Last edited:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Pardon me, η βομβα μου φαινεται στο Ιραν.4 νεκροι σε 2 μερες μετα τα πρωτα κρουσματα, μαλλον κορυφη παγοβουνου.
"Κουφό" μου φαίνεται αυτό με το Ιράν. Πώς ξεκίνησε; Σε όλες τις άλλες χώρες είχε κάποια σχέση άμεση ή έμμεση με Κίνα. Το Ιράν τι είχε; Τουρίστες δικούς του; Κινέζους μηχανικούς; Τι;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
"Κουφό" μου φαίνεται αυτό με το Ιράν. Πώς ξεκίνησε; Σε όλες τις άλλες χώρες είχε κάποια σχέση άμεση ή έμμεση με Κίνα. Το Ιράν τι είχε; Τουρίστες δικούς του; Κινέζους μηχανικούς; Τι;
Οι Ιρανοί λένε ότι τα θύματα δεν είχαν ταξιδέψει ή ήρθαν σε επαφή με άτομα από Κίνα.Τουλάχιστον μέχρι χθες αυτά έλεγαν διάφορα sites(ξένα).Όντως κουφό.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Οι Ιρανοί λένε ότι τα θύματα δεν είχαν ταξιδέψει ή ήρθαν σε επαφή με άτομα από Κίνα.Τουλάχιστον μέχρι χθες αυτά έλεγαν διάφορα sites(ξένα).Όντως κουφό.
Και το IRNA τα ίδια λέει. Και έχουν ήδη 18 κρούσματα σε διαφορετικές περιοχές...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
"Κουφό" μου φαίνεται αυτό με το Ιράν. Πώς ξεκίνησε; Σε όλες τις άλλες χώρες είχε κάποια σχέση άμεση ή έμμεση με Κίνα. Το Ιράν τι είχε; Τουρίστες δικούς του; Κινέζους μηχανικούς; Τι;
Σημερινο κρουσμα στον Καναδα απο ατομο που επεστρεψε απο ταξιδι στο Ιραν. Αμα λεω κορυφη παγοβουνου...Δεν ειναι μονο ο αριθμος των κρουσματων. Εινσι σε 3 πολεις σε 2 μερες, η μια Τεχερανη.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
204 and counting...

Έχουν σοβαρό θέμα και μάλλον πιάστηκαν απροετοίμαστοι. Αλλά επειδή έχουν ζωτικά συμφέροντα εκεί και οι Αμερικανοί, μάλλον θα τους βοηθήσουν.
Πλεον στη Νοτια Κορεα τα κρουσματα ανεβαινουν 30-30.... Ηδη ειναι 200 plus.... Περιεργο πως αλλαξε μεσα σε λιγες ωρες ο «ρυθμος» εξαπλωσης....

Αυτο με την Αμερικη ειναι το μονο σιγουρο.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Και εδώ 6 κρούσματα χωρίς καμιά άμεση επαφή όπως λένε.Περίεργο φαίνεται.

https://www.naftemporiki.gr/story/1564375/italia-6-krousmata-koronaiou-sti-lombardia
Το έψαξα... καθόλου περίεργο... το είχε προβλέψει ο Νοστράδαμος και στη συνέχεια ο Παΐσιος... έφτασε η συντέλεια του κόσμου!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το έψαξα... καθόλου περίεργο... το είχε προβλέψει ο Νοστράδαμος και στη συνέχεια ο Παΐσιος...
Κ στη συνεχεια η Επιδημιολογια που απορριπτει μαλλον τη θεωρια της διασπορας του ιου με τη βροχη...
Στην Ιταλια συναδελφοι του ασθενους 0 ειχαν παει Κινα..κ στο Ιραν θυμιζω δεν υπαρχει βιζα για τους κινεζους κ εκατερωθεν. Ε σε τουριστικη περιοχη δεν αργει. Υπαρχει στο διαδικτυο η ιστορια ενος αγγλου ασθενους 0 πως διεδωσε σε ασχετους τον ιο. Για τους παθιασμενους με την Επιδημιολογια...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.682
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom