Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

athinapo

Member
Μηνύματα
12
Likes
25
Και εγω με την σειρα μου να σας πω οτι δουλευω σε μαγαζι με πραγματα υγειονομικου ενδιαφεροντος και σημερα ο κοσμος εχει τρελαθει με τις μακσες!Γινεται ενας πανικος , ειναι αστειο προλαβαινετε δεν προλαβαινετε !γελαω πολυ!
 

kristy

Member
Μηνύματα
70
Likes
19
Και σε εμας οι μασκες εχουν εξαντληθει εδω και καιρο.
Προγραμματισμενο ταξιδι για Βενετια στις 15/3 να μην το σκεφτομαι καν?!
Δεν επιστρεφονται τα χρηματα, αλλα δεν εχω επιλογη :confused:
 

athinapo

Member
Μηνύματα
12
Likes
25
Και σε εμας οι μασκες εχουν εξαντληθει εδω και καιρο.
Προγραμματισμενο ταξιδι για Βενετια στις 15/3 να μην το σκεφτομαι καν?!
Δεν επιστρεφονται τα χρηματα, αλλα δεν εχω επιλογη :confused:
Εγω πιστευω αν εισαι υγιης δεν εχεις κατι να φοβηθεις , αλλα αν δεδομενης της καταστασης αξιοθεατα , μουσεια ειναι κλειστα θα χαλασει το ταξιδι σου!
Βεβαια μπορεις να ακυρωσεις και τοτε οχι απο τωρα ,βλεπεις καο κανεις!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
"Είμαστε προετοιμασμένοι" δήλωσαν οι υπουργάρες μας...

Και για ν'αποδειχθεί του λόγου το αληθές, στην σημερινή πτήση από Παλέρμο, στο "Ελ. Βενιζέλος" οι κάμερες ήταν έτοιμες να υποδεχθούν τους επιβάτες της Ryanair...

Ποιές θερμικές, καλέ; Οι τηλεοπτικές!

Διάλεξαν μία επιβάτιδα με μια μάσκα που έμοιαζε με πάπια και της έχωσαν το μικρόφωνο στη μούρη. Δεν ξέρω τί δήλωσε αλλά φαινόταν πολύ περήφανη γι αυτό (ή για τ' ότι της έπαιρναν συνέντευξη, τα 15 δευτερόλεπτα διασημότητας, κλπ. κλπ.).

Και μετά, όλοι πήγαν για καφέ και για τα άλλα νέα της ημέρας...

( ένα σοβαρό ρεπορτάζ στα νοσοκομεία και στη διαθεσιμότητα μονάδων εντατικής θεραπείας σ'αυτά θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να γίνει - αλλά ποιός θα το κάνει; )
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Στο LIN που έριξα μια ματιά πάντως, οι περισσότερες πτήσεις είναι ακυρωμένες. Η καραντίνα είναι πάντως το χειρότερο σενάριο για κάποιον νέο και σχετικά υγιή, εκτός αν αυτή γίνει σπίτι σου, ζεις μόνος κι έχεις νετφλιξ.

"Είμαστε προετοιμασμένοι" δήλωσαν οι υπουργάρες μας...

Και για ν'αποδειχθεί του λόγου το αληθές, στην σημερινή πτήση από Παλέρμο, στο "Ελ. Βενιζέλος" οι κάμερες ήταν έτοιμες να υποδεχθούν τους επιβάτες της Ryanair...

Ποιές θερμικές, καλέ; Οι τηλεοπτικές!

Διάλεξαν μία επιβάτιδα με μια μάσκα που έμοιαζε με πάπια και της έχωσαν το μικρόφωνο στη μούρη. Δεν ξέρω τί δήλωσε αλλά φαινόταν πολύ περήφανη γι αυτό (ή για τ' ότι της έπαιρναν συνέντευξη, τα 15 δευτερόλεπτα διασημότητας, κλπ. κλπ.).

Και μετά, όλοι πήγαν για καφέ και για τα άλλα νέα της ημέρας...

( ένα σοβαρό ρεπορτάζ στα νοσοκομεία και στη διαθεσιμότητα μονάδων εντατικής θεραπείας σ'αυτά θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να γίνει - αλλά ποιός θα το κάνει; )
Ποια διαθεσιμότητα, ΜΕΘ όλες τίγκα στην Αττική.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
[.
Το λενε για το πιστεψουνε μαλλον !
Ολα τα νοσοκομεια ειναι γεματα απο την εποχικη γριπη και λεει οτι ειμαστε ετοιμοι ! Τρατζικ!
τετοια μικροπολιτικη ασκηθηκε κ το 2018. Ξερεις κατι για πληροτητες? Για πες κ σε μας η βαλε μας το λινκ. Αλλιως ας ασχοληθουμε με τα του οικου μας κ ας αφησουμε τους ειδικους.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Βγανει Πραξη Νομοθετικου Περιεχομενου σε περιπτωση επιδημιας. Χαιρετιζουμε το προληπτικο κλεισιμο των σχολειων, να ξεκουραστουμε λιγο :p
https://amp.cnn.gr/news/politiki/st...oy-koronaioy-tha-kleisoyn-sxoleia-theatra-mmm
Να δεις που στο τέλος δεν θα μας αφήσουν να πετάξουμε (και να γλυτώσουμε)! (γμ την ατυχία μου γμ)
 

athinapo

Member
Μηνύματα
12
Likes
25
[.

τετοια μικροπολιτικη ασκηθηκε κ το 2018. Ξερεις κατι για πληροτητες? Για πες κ σε μας η βαλε μας το λινκ. Αλλιως ας ασχοληθουμε με τα του οικου μας κ ας αφησουμε τους ειδικους.
Η θεια μου πηγε νοσοκομειο αρρωστη με γριπη και δεν ειχανε κρεβατια να της κανουν εισαγωγη!
Το ιδιο συνεβει και με γνωστο σε αλλη πολη!
Δεν το εχω διαβασει μου τα λενε ανθρωποι του περιβαλλοντος μου που αρρωστησαν και πηγανε νοσοκομειο!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Σωστά τα λες.Τόσα λεφτά ξόδεψε ο Δήμαρχος για το αεροπλάνο.Ας αναλάβει και το κόστος των εξετάσεων.

ΥΓ:Επειδή είμαστε οι "παππούδες" του site λόγω πολλών χρόνων εδώ,εσυ δεν ήσουνα με κάποια υπογραφή για έναν ιό;Να την ξανάβαζες; :haha:
είχα κάτι τέτοιο?
λες τότε με την γρίπh των χοίρων?

μπορεί να έχεις δίκιο...είχα κλείσει γαμήλιο ταξίδι k τα είχα όλα ready & paid k ξέσπασε η γρίπh των χοίρων....

δεν θυμάμαι όμως για την υπογραφή μου
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
[.

τετοια μικροπολιτικη ασκηθηκε κ το 2018. Ξερεις κατι για πληροτητες? Για πες κ σε μας η βαλε μας το λινκ. Αλλιως ας ασχοληθουμε με τα του οικου μας κ ας αφησουμε τους ειδικους.
Κατι τέτοιο ψάχνεις???
https://www.kontranews.gr/KOINONIA/...roti-i-hora-apenanti-se-kathe-sobari-epidimia
 
  • Like
Reactions: GTS
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom