Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Βγανει Πραξη Νομοθετικου Περιεχομενου σε περιπτωση επιδημιας. Χαιρετιζουμε το προληπτικο κλεισιμο των σχολειων, να ξεκουραστουμε λιγο :p
https://amp.cnn.gr/news/politiki/st...oy-koronaioy-tha-kleisoyn-sxoleia-theatra-mmm
εσύ τυχερή είσαι...άλλοι που έχουνε τα παιδιά σχολειό τι θα κάνουνε?

ζηλεύω λίγο πάντως



πάντως εγώ έχω εδώ k καιρό ένα κουτί με μάσκες στο σπίτι...49 έχει μέσα...(50 είχε την μια την είχα χρησιμοποιήσει κάποτε)

οποιος θέλει το στέλνω... 99,99 €
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η θεια μου πηγε νοσοκομειο αρρωστη με γριπη και δεν ειχανε κρεβατια να της κανουν εισαγωγη!
Το ιδιο συνεβει και με γνωστο σε αλλη πολη!
Δεν το εχω διαβασει μου τα λενε ανθρωποι του περιβαλλοντος μου που αρρωστησαν και πηγανε νοσοκομειο!
Η εμπειρια σου αυτη, σου επιτρεπει κατα τη γνωμη σου να λες οτι ολα τα νοσοκομεια ειναι γεματα? εχεις μηπως ιδεα πως γινεται η διαχειριση κλινων σε νοσοκομειο η ΜΕΘ? Δεν ειναι οπως στην τραπεζα με νουμερακια.
Ειναι τοσο δυσκολο να καταθετουμε απλα την παντα πολυτιμη εμπειρια μας κ να αφηνουμε τα θεματα που δεν κατεχουμε στους ειδικους? Μονο το ελληνικο dna ειναι απειθαρχο? Ουαι κ αλιμονο κ ερθει ο ιος...θα γελα μαζι μας ολη η ηπειρος..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οχι βεβαια, δεν ψαχνω αναρτησεις στο φεισμπουκ. Απο το 2018 τη διαχειριση την εχουν ειδικοι κ οχι πολιτικοι η τυχαρπαστοι. Ας ακουμε τους ειδικους κ ας αφησουμε την πολιτικη στους πολιτικους κ το αιμα κ πανικο στα ΜΜΕ.
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Να δεις που στο τέλος δεν θα μας αφήσουν να πετάξουμε (και να γλυτώσουμε)! (γμ την ατυχία μου γμ)
Αυτό φοβάμαι και εγώ !!!!!!!!Μήπως έρθει εδώ ο ιός και δεν μπορέσω να πάω Μπέργκαμο....Για αυτο φυλαξα τις σημειωσεις μου για το πρόγραμμα μας .....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
εσύ τυχερή είσαι...άλλοι που έχουνε τα παιδιά σχολειό τι θα κάνουνε?
Γι αυτο το ποσταρα, αφορα πολυ κοσμο. Πρεπει να κανουν σχεδιο. Παρολα αυτα δεν μπορει να μεριμνησει για παιδοφυλαξη κανενας φορεας.
 

athinapo

Member
Μηνύματα
12
Likes
25
Η εμπειρια σου αυτη, σου επιτρεπει κατα τη γνωμη σου να λες οτι ολα τα νοσοκομεια ειναι γεματα? εχεις μηπως ιδεα πως γινεται η διαχειριση κλινων σε νοσοκομειο η ΜΕΘ? Δεν ειναι οπως στην τραπεζα με νουμερακια.
Ειναι τοσο δυσκολο να καταθετουμε απλα την παντα πολυτιμη εμπειρια μας κ να αφηνουμε τα θεματα που δεν κατεχουμε στους ειδικους? Μονο το ελληνικο dna ειναι απειθαρχο? Ουαι κ αλιμονο κ ερθει ο ιος...θα γελα μαζι μας ολη η ηπειρος..
Μακαρι να ειναι ολα τα νοσοκομεια ετοιμα να υποδεχθουν τον ιο !
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Αυτό φοβάμαι και εγώ !!!!!!!!Μήπως έρθει εδώ ο ιός και δεν μπορέσω να πάω Μπέργκαμο....Για αυτο φυλαξα τις σημειωσεις μου για το πρόγραμμα μας .....
Καλά, στο Μπέργκαμο πας όποτε θες, δίπλα είναι και δεν θα σου κοστίσει ένα σκασμό λεφτά. Αλλά η Luang Prabang?
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Να δεις που στο τέλος δεν θα μας αφήσουν να πετάξουμε (και να γλυτώσουμε)! (γμ την ατυχία μου γμ)
Εφοσον μιλαει για περιορισμους πτησεων ειναι ορατο σεναριο δυστυχως...
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Καλά, στο Μπέργκαμο πας όποτε θες, δίπλα είναι και δεν θα σου κοστίσει ένα σκασμό λεφτά. Αλλά η Luang Prabang?
Ετσι ειναι !!Δεν θα μεναμε εκει θα παμε (ετσι θα λεω) Αλσατια και Βασιλεια που το προσπαθω χρονια και παντα παω αλλου !!! Την υγεια μας να εχουμε και ολα θα πανε καλα !!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Οχι βεβαια, δεν ψαχνω αναρτησεις στο φεισμπουκ. Απο το 2018 τη διαχειριση την εχουν ειδικοι κ οχι πολιτικοι η τυχαρπαστοι. Ας ακουμε τους ειδικους κ ας αφησουμε την πολιτικη στους πολιτικους κ το αιμα κ πανικο στα ΜΜΕ.
Εντάξει, δεν τον λες και τυχαίο τον Παπανικολάου. Εξ άλλου, αν δεν ήταν "ειδικός" (όπως λες κι εσύ) δεν θα ήταν εκεί που είναι (Διευθυντής Νευροχειρουργός στο Νοσοκομείο Νίκαιας). Έχεις διαφορετική άποψη;
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Nα καλωσορισουμε στο club και τις Κροατια και Αυστρια...

Με 2 βδομαδες ακριβως μπροστα μου για το ταξιδι και ενω εχω παρει απο καιρο την αποφαση να παω, ηρθε το αρθρο για το νομοθετικο πλαισιο και με προσγειωσε αποτομα. Να δω ποτε και τι θα ψηφιστει ακριβως γιατι το timing με επηρεαζει...
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Nα καλωσορισουμε στο club και τις Κροατια και Αυστρια...

Με 2 βδομαδες ακριβως μπροστα μου για το ταξιδι και ενω εχω παρει απο καιρο την αποφαση να παω, ηρθε το αρθρο για το νομοθετικο πλαισιο και με προσγειωσε αποτομα. Να δω ποτε και τι θα ψηφιστει ακριβως γιατι το timing με επηρεαζει...
:cry::cry:
Μέσα Μαρτίου έχω κανονίσει να πάω Αυστρία, θα στεναχωρηθώ πολύ αν γίνει καμία στραβή :rolleyes:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom